.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 18:16:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [80 B2 1.6D] Coś nie tak ze stacyjką
PostNapisane: 29.maja.2007 17:27:08 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.wrz.2005 23:28:33
Posty: 105
Lokalizacja: Łódź
Poprzedni właściciel (albo nawet jeszcze wcześniejszy) założył obejście na uszkodzoną stacyjkę, a ja cały czas odkąd mam ten samochód też z tym "patentem" jeżdżę, jednak to co ostatnio się dzieje to już przesada i muszę chyba to zrobić porządnie.
O co chodzi:
Kiedyś coś (nie znam się, więc nie wiem co) w okolicach stacyjki się zchrzaniło. Objaw jest taki, że mimo przekręcenia kluczyka nie ma żadnej reakcji - nie działają kierunkowskazy, świece nie grzeją, wskaźniki paliwa i temperatury się nie podnoszą (podczas jazdy - przy kręceniu kierownicą - też tak samo wszystko się wyłącza) i muszę albo poruszać kluczykiem, albo np. walnąć energicznie w kierownicę.
Gdyby nie założony dodatkowy przełącznik (właśnie ten "patent"), który wymusza zasilanie elektrozaworu pompy wtryskowej, nie mógłbym w ogóle jeździć...

Co tu może być "nie tak"?

_________________
80 B2 1.6D '82 vel "Czarna Wołga" R.I.P. :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2007 19:05:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10303
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Kup na złomie stacyjke , zrób to jak należy i nie dociekaj, to wbrew pozorom ważny element wyposażenia odpowiadający równiez za bezpieczeństow, wyobraż sobie że na kretej drodze w nocy gasną Ci swiatła, albo stacyjka blokuje kierownice na zakręcie....dalej sobie sam dopowiedz. Myśle że ktoś z klubowiczów ma takową częśc proponuje zamieścic ogłoszenie w dziale ogłoszeń.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2007 19:32:39 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.wrz.2005 23:28:33
Posty: 105
Lokalizacja: Łódź
mały v8 napisał(a):
Kup na złomie stacyjke...

Całą? - a to nie może być tylko "kawałek" do wymiany?

mały v8 napisał(a):
wyobraż sobie że na kretej drodze w nocy gasną Ci swiatła, albo stacyjka blokuje kierownice na zakręcie....

Ja mam tak, że światła nie gasną (normalnie mijania działają, dopiero jak kluczyk wyciągnę gasną do postojówek), blokada kierownicy też jest sprawna :)

mały v8 napisał(a):
Myśle że ktoś z klubowiczów ma takową częśc proponuje zamieścic ogłoszenie w dziale ogłoszeń.

Jeśli nic innego mi nie pozostanie to będę musiał tak zrobić.

_________________
80 B2 1.6D '82 vel "Czarna Wołga" R.I.P. :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.maja.2007 10:16:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.maja.2006 06:15:52
Posty: 1456
Lokalizacja: Kraków, Warszawa
Wystarczy wymienic sama kostke. Mozna ja kupic za kilkadziesiat zlotych. Kup lepiej jakas firmowa a nie tania tandete. Mialem ten sam problem w starym C2. Mi sie akurat udalo to naprawic - nadtopil sie plastik i styki sie zapadly. Podgialem je i pod spod wcisnalem troche poxipolu. Jednak lepiej chyba kupic nowa i sie nie bawic. Dzieki temu zostanie ci oryginalny kluczyk.

_________________
Audi A6 2,5 TDI quattro 99r.
Audi 200 2,2 Turbo Quattro 88r
http://audi200tq.dzs.pl
http://www.audi200.cba.pl/forum


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.maja.2007 19:19:34 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.wrz.2005 23:28:33
Posty: 105
Lokalizacja: Łódź
@photokom dzięki za poradę :)
Zmieniłem kostkę i już wszystko pięknie. Aż po prostu nie mogę się przyzwyczaić, że mogę jeździć i nie przejmować się, czy coś nie działa :diabel:

_________________
80 B2 1.6D '82 vel "Czarna Wołga" R.I.P. :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: