.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 08.maja.2024 21:57:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Audi A6 1.8T Quattro '00 (ver. ROI-UK)] Mile na kilometry
PostNapisane: 03.cze.2007 21:47:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.kwi.2007 19:33:00
Posty: 19
Lokalizacja: Dublin / Ostrów Wlkp.
Witam wszystkich.
Szukalem w roznych miejscach informacji na temat zmiany mil na kilometry - daremnie. Znalazlem czastkowe odpowiedzi tak wiec chialem podzielic sie wiadomosciami. Oczywyscie udalo mi sie za pomoca POLSKI-VAG + oprogramowanie POLSKI-VAG 2.5. Otoz polaczylem sie ze strownikiem licznika (Licznik) w sekcji KODOWANIE PROGRAMOWE powinien pojawic sie kod trzy cyfrowy. Pierwsza cyfra okresla kraj. Ja zmienilem na 1 (co oznacza Europa). W ten sposob zmienilem mile na km.

Inne kody:
1 - Europa (EU)
2 - USA (US)
3 - Kanada (CDN)
4 - Großbritannien (GB)
5 - Japan (JP)
6 - Saudi Arabien (SA)
7 - Australien (AUS)

Pozdrawiam

PS Mam nadzieje ze komus sie to przyda


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.cze.2007 19:51:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.gru.2005 13:56:16
Posty: 428
Lokalizacja: Wałbrzych
Ameryki nie odkryłeś.
Jak byś użył szukajki to zobaczysz że raz na tydzień pojawia się pytanie o to.
A cyferek jest 5 a nie 3...
STG 17 (Kombiinstrument) auswählen
STG Codierung -> Funktion 07

??xxx: Extra-Optionen und Mehrausstattungen (bis MJ 1999)

+00 - keine Mehrausstattung
+01 - Bremsbelagverschleißanzeige aktiv
+02 - Sicherheitsgurtwarnanzeige aktiv
+04 - Waschwasseranzeige aktiv
+16 - Navigation aktiv

??xxx: Extra-Optionen und Mehrausstattungen (ab MJ 2000)

+00 - 70 Liter Tank Front- und Allradantrieb nicht Allroad
+01 - 80 Liter Tank für 8-Zylinder Otto-Motor und S6
+02 - Sicherheitsgurtwarnanzeige aktiv
+04 - Reifen für A6 Allroad Quattro

xx?xx: Länderauswahl

0 - Deutschland (D)
1 - Europa (EU) (bis MJ 1999)
1 - Rest der Welt Linkslenker (RdW) (ab MJ 2000)
2 - USA (US)
3 - Kanada (CDN)
4 - Großbritannien (GB)
5 - Japan (JP) (bis MJ 1999)
5 - Japan Linkslenker (JP) (ab MJ 2000)
6 - Saudi Arabien (SA)
7 - Australien (AUS)
8 - Rest der Welt Rechtslenker (RdW) (ab MJ 2000)
9 - Japan Rechtslenker (JP) (ab MJ 2000)

xxx?x: Zylinderzahl

4 - 4-Zylinder
6 - 6-Zylinder
8 - 8-Zylinder

xxxx?: Motorvariante

0 - TDI-Motor
2 - 4-Zylinder und 6-Zylinder Motor
3 - 8-Zylinder Motor
4 - Turbo-Motor (ab MJ 2000)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.cze.2007 14:26:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.kwi.2007 19:33:00
Posty: 19
Lokalizacja: Dublin / Ostrów Wlkp.
Uzylem funkcji szukaj.

Nie jestem mechanikiem tylko informatykiem i pewnie wielu na tym forum nie posiada wyksztalcenia mechanik/elektronik samochodowy. Opisujesz cos co dla wielu bedzie czarna magia i nie zrozumie nic z twojej wypowiedzi. Druga sprawa podajesz suche informacje. Powielasz to co juz znalazlem - sam Ameryki nie odkryles. Podalem informacje jak krok po kroku zmienic mile na km a Ty tylko informacje co moge zrobic a nie jak. Wiem ze podales blok i adres ale to jest dobre dla VAG-COM a nie dla Polskiego VAG. Naucz sie czytac ze zrozumieniem. Po trzecie czlowiek chce pomoc a na forum takie buce sie znajduja jak Ty. Nie zjadles wszystkich rozumow tak wiec troche oglady w swoich wypowiedziach.
Jestem tylko ciekaw czy potecjalny czytelnik tego forum zrozumie cos z Twojej wypowiedzi czy bardziej z mojej.

Ocene zostawiam czytelnikom.

PS W programie POLSKI VAG w podanej wyzej sekcji sa trzy cyfry a nie piec. Dwie dodatkowe sa w innej sekcji tego programu. Dalej sklaniam sie do stwierdzenia - czytaj ze zrozumieniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.cze.2007 16:01:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.gru.2005 13:56:16
Posty: 428
Lokalizacja: Wałbrzych
Jak posiedzisz tu trochę to sam zrozumiesz że zaśmiecasz forum.
Na każdym szanującym się forum tematycznym podstawą jest korzystanie z opcji SZUKAJ a nie nabijanie postów i przechwalaniem się.
Jak ja bym miał opisywać to czego się nauczyłem przez ostatni tydzień to by wyszedł z tego niezły referat. Proponuję zamknąc temacik, bo taka pyskówka nie wprowadza nic mądrego do tematu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.cze.2007 16:26:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lut.2006 19:05:07
Posty: 588
Lokalizacja: Łódź
Auto: S4 B6 Cabrio
Siwus,

To jest forum entuzjastów Audi, z definicji grających w tej samej drużynie zwracających się do siebie ze zrozumieniem. Doceń dobre intencje człowieka i więcej kultury, bo twój komentarz, powiem dosadnie, lekką chamówą zajeżdża. Uwagę można zwrócić z usmiechem na twarzy, hamuj trochę.

PS. Kolego nie przejmuj się, mnie też taka forma się nie podoba.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.cze.2007 17:07:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.kwi.2007 19:33:00
Posty: 19
Lokalizacja: Dublin / Ostrów Wlkp.
Dzieki Roger_35 za zrozumienie.

Wszystkim sie wydaje ze "nabijanie postow" jest celem tego forum. AKP powstalo miedzy innymi dla mnie, osoby ktora jest pasjonatem, posiadaczem marki Audi. Jak pewnie zauwazyles nie wypowiadam sie na tym forum za czesto z jednego wzgledu - nie znam sie wiec sie nie odzywam. Jesli chodzi o funkcje szukaj to korzystam czesciej niz ci sie wydaje. Tak jak juz wczesniej wspomnialem sa tylko informacje dotyczace co mozna zmienic a nie krok po kroku jak to zrobic. Czytalem posty na forum elektrody i innych zagranicznych i nie znalazlem opisu co gdzie i jak (moze kiepsko szukam) Duzo osob sie pyta o zmiane mil na kilometry i zostaje czesto bez odpowiedzi. Postanowilem wiec napisac do osob ktore maja problem z obsluga VAG'a. Sam powinienes wiedziec jakie konsekwencje niesie nieumiejetne grzebanie w oprogramowaniu komputera (tutaj licznika).

Zgadzam sie tylko z jednym - niepotrzebne zasmiecanie forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: