.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 13:38:20

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [C3 i inne] Zablokowana stacyjka - ku przestrodze
PostNapisane: 18.cze.2007 13:27:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.maja.2006 06:15:52
Posty: 1456
Lokalizacja: Kraków, Warszawa
W sobote padla mi stacyjka. A dokladniej zablokowal sie kluczyk i za zadne skarby nie moglem go wyciagnac. Po prostu dawalo sie przekrecic tylko o pol pozycji zaplonu w lewo (w prawo rozrusznik dzialal dalej normalnie). Pech chcial ze akurat wybieralem sie na weekend nad soline :-) Pozostalo odczepic kluczyk od pilota do alarmu i zostawiac kluczyk w stacyjce. Na szczescie autka nie ukradli. Dzis zabralem sie za ta stacyjke. Wykrecilem cala stacyjke - musialem odkrecic cala deske i lekko odsunac ja do tylu. Kolejnym problemem byla sruba wymagajaca klucza z dziura (torx). Probowalem ja rozwiercic. Przy tym okazalo sie ze sruba jest lekko poluzowana i wciskajac maly srubokret w szczeline kolo tego bolca udalo mi sie ja wykrecic. Najpierw myslalem, ze to rozsypala sie kostka elektryczna - juz wczesniej poprtzedni wlasciciel mial z nia problemy i dorobil dodatrkowy guzik uruchamiajacy rozrusznik, bo rozruch ze stacyjki nie dzialal. Po wyciagnieciu kostki okazalo sie ze klucz siedzi dalej w stacyjce. Wyciagnalem bembenek (trzeba wcisnac blaszke spreysta przez otworek). Okazalo sie ze w srodku w stacyjce lata sobie bolec. Bolec ten laczy bebenek z takim elementem odciagajacym bolec blokady kierownicy. Wystarczylo go wcisnac na miejsce - trzeba przylozyc ten element do bembenka w odpowiedniej pozycji i mocno wcisnac bolczyk w otwor. Po zlozeniu zaczela dzialac blokada kierownicy i klucz sie nie blokuje. Po prostu ten bolec sobie wypadl dawno temu (odkad mam auto to blokada juz nie dzialala) i ostatnio jakos tak sie ulozyl ze zablokowal stacyjke. Przy okazji wymienilem kostke. Kupilem jakas Febi za 22zl, gdyz akurat nie mieli innej a potrzebuje auto. Jak sie rozsypie to kupie lepsza.

Podsumowujac. Jesli nie dziala Ci blokada kierownicy, to pewnie masz to samo co ja. Zeby to naprawic nie trzeba wyciagac calej stacyjki. Wystarczy wyciagnac zegary i przez otworek wcisnac blaszke trzymajaca bembenek. Nastepnie trzeba wyciagnac bembenek i sprawdzic czy ten bolczyk jest na swoim miejscu. Jesli nie to go wcisnac i poskladac stacyjke. Nigdy nie wiadomo kiedy zablokuje on cala stacyjke. Nie trzeba tez kupowac nowej stacyjki :-) Zawsze to jakies 150-200 zl zostaje w kieszeni :-)

Sorki za przydlugiego posta, ale pomyslalem ze moze komus sie przyda. Robilem to w swoim Audi 200 C3, ale podobna konstrukcja stacyjek jest w innych modelach.

_________________
Audi A6 2,5 TDI quattro 99r.
Audi 200 2,2 Turbo Quattro 88r
http://audi200tq.dzs.pl
http://www.audi200.cba.pl/forum


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.cze.2007 23:11:55 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5205
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
Hmm, sam raczej nie wypadł. I o ile się orientuję to raczej nie powinno być tego otworka, może ktoś już stacyjkę rozbierał?

A w kwestii padających kostek - znalazłem antidotum. Padła mi kostka i jak rozrusznik chwycił dopiero za 52 razem (liczyłem :diabel: ) to założyłem przekaźnik do automatu rozrusznika (w parkingu podziemnym Ikei bo właśnie deszcz padał :peace: ). I od 3 lat jeżdżę na nie wymienionej kostce.

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.cze.2007 07:22:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.maja.2006 06:15:52
Posty: 1456
Lokalizacja: Kraków, Warszawa
Przy stacyjce na 100% ktos grzebal. Kostka byla cala polamana - ktos ja chyba chcial naprawic, bo nie uruchamiala rozrusznika - i polamal zatrzaski spinajace jej obudowe. Zamiast przekaznika dolozyli 2 przewody i przycisk pod kierownica, ktorym uruchamialo sie rozrusznik.
Jesli chodzi o ten bolec, to nie wiem czy sam wypadl, czy ktos mu pomogl. Sam bembenek byl zmieniany (albo cala stacyjka) - bo jest inny kluczyk. Piszac ze sam wypadl sugerowalem sie tym, ze malo kto swiadomie by zostawil ten bolczyk luzem w stacyjce. Nawet jak bym nie wiedzial skad on jest, to bym go zostawil na zewnatrz a nie wrzucal do srodka :-) Zreszta znam przynajmniej 2 Audi w ktorym tak jak u mnie nie dziala blokada kierownicy. U mnie juz dziala. Moze po prostu ten bolczyk wypada sam od drgan przez kilkanascie lat :-)

_________________
Audi A6 2,5 TDI quattro 99r.
Audi 200 2,2 Turbo Quattro 88r
http://audi200tq.dzs.pl
http://www.audi200.cba.pl/forum


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.cze.2007 13:13:19 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5205
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
W sedanie też nie miałem blokady na starej stacyjce :). A sam bolec powinien być zabezpieczony kołkiem rozprężnym. I nie powinien mieć możliwości samo-wypadu :diabel:

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.cze.2007 15:58:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.maja.2006 06:15:52
Posty: 1456
Lokalizacja: Kraków, Warszawa
Chyba mnie zle zrozumiales :-)
U mnie nie wypadl ten duzy bolec, ktory wchodzi w naciecie w walku przekladni kiedowniczej i ja blokuje. Wypadl taki maly bolczyk (okolo 1cm dlugosci i 2mm srednicy), ktory laczy bembenek z takim metalowym elementem, ktory z kolei pociaga ten duzy bolec po przekreceniu kluczyka i odblokowuje kierownice. Szkoda ze nie zrobilem zdjecia, ale akurat nie mialem aparatu. Zreszta jak komus nie dziala blokada i jak wyciagnie bembenek to zobaczy o ktory bolczyk chodzi :-)
Nie jest on w zaden sposob zabezpieczony. Po prostu jest wcisniety mocno. Ale widocznmie przez te kilkanascie lat jakos sie wysunal od drgan itp :-)

_________________
Audi A6 2,5 TDI quattro 99r.
Audi 200 2,2 Turbo Quattro 88r
http://audi200tq.dzs.pl
http://www.audi200.cba.pl/forum


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.cze.2007 19:44:00 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5205
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
Ok, ja też nie miałem na myśli tego wchodzącego do przekładni kierowniczej ale też nie ten, o którym Ty pisałeś (a o tym pośrednim - obracającym kostkę) :) . Ale już nie ważne, szkoda mącić wątek ;)

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [C3 i inne] Zablokowana stacyjka - ku przestrodze
PostNapisane: 22.sty.2015 14:58:45 
Klubowicz

Dołączył(a): 29.lis.2003 17:19:54
Posty: 181
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: Audi A6 3.0TDi quattro , Audi 200 Canada
Hej.
Mam inny a moze podobny problem ale nigdy tego ani nie robilem ani nie widzialem jesli chodzi o te bolce i zapadki od stacyjki.
A moj problem jest dzis taki ze kluczyk mozna wlozyc i wyjac ale przekrecic juz nie. W pierwszej fazie nawet nie bylo blokady kier. Dopiero pozniej zaskoczyla tak wiec upatruje problem ze stacyjka tylko jak sie do niej dostac... przez licznik od gory...? Zeby te zapadki bolce i bolczyki zobaczyc i sprawdzic, ruszyc moze. Jak wyciagnac stacyjke...?
Pomocy.
Prosze o podpowiedz.

_________________
Audi Maniacy Łączcie Się...!

Audi A6 3.0 TDi quattro 4F - v. individual, first model
Audi 200 2.2T MC AT - v. Canada
Audi 100 2.3 NF - było


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [C3 i inne] Zablokowana stacyjka - ku przestrodze
PostNapisane: 23.sty.2015 12:06:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10297
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Musisz wyjąć zegary, odsunąć deskę do przodu lewą stroną. Stacyjkę trzeba rozwiercić,a właściwie naciąć żeby ja rozebrać.Jak nie robiłeś tego zanieś do "kluczykarza" .

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: