.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 02.maja.2024 09:57:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2007 09:41:51 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.maja.2006 18:11:46
Posty: 56
Lokalizacja: Kraków
A jakie miales kodowanie w kanale 19 ?? A i napisz skąd jesteś bo w różnych miejscach kraju może być różny zasięg - najlepiej jest w zach. części PL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2007 12:55:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2005 10:46:27
Posty: 67
Lokalizacja: Toruń
mialem kodowanie 10010 i zmienilem na 10011 ale jak dotad nic sie nie zmienilo a zasieg musi chyba byc dobry tu gdzie mieszkam okolice Torunia woj. kuj-pom bo moj brat ma tez audi tylko rok mlodsza i u niego pomimo nawet ze nie ma antentki - bata na dachu to caly czas odbiera ten sygnal

_________________
Audi A6 AVANT C6 2.0 TDI
A8 D3 4.2 FSI
VW TOUAREG V10 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2007 13:32:24 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
W Wawie jest dobry sygnał bo cały czas świeci się "palma" :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2007 15:42:07 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.maja.2006 18:11:46
Posty: 56
Lokalizacja: Kraków
arturro1982 napisał(a):
mialem kodowanie 10010 i zmienilem na 10011 ale jak dotad nic sie nie zmienilo a zasieg musi chyba byc dobry tu gdzie mieszkam okolice Torunia woj. kuj-pom bo moj brat ma tez audi tylko rok mlodsza i u niego pomimo nawet ze nie ma antentki - bata na dachu to caly czas odbiera ten sygnal


Jak zmienisz kodowanie na 30011 to zegary będą się podświetlać "po stacyjce"
musisz cierpliwie poczekać , jak jak zaparkuje samochód po firmą przodem do budynku to się nie ustawi a jak zaparkuje tylem to antenka wskakuje :): wszystko zależy od miejsca , otoczenia (budynki itd. ) , pogody ......

Odbiór sygnalu nie zależy od anteny radiowej !! Antena do odbierania sygnalu jest wbudowana do licznika i znajduje się w okolicy górnej części obrotomierza !

A i jak auto będzie stalo w garażu to zapomnij o odbiorze sygnalu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2007 16:18:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2005 10:46:27
Posty: 67
Lokalizacja: Toruń
witam.
to raczej cos chyba musze miec uszkodzone poniewaz przejechalem dzisiaj przez prawie cala polske od torunia, przez wawe, czestochowe i krakow i nawet ani na sekunde mi sie ona niei pojawila. A u mojego brata jak juz wspomnialem tam gdzie mieszakmy i wszedze indziej obojetnie czy stoi miedzy budynkami cz tez w polu ma ja caly czas.

_________________
Audi A6 AVANT C6 2.0 TDI
A8 D3 4.2 FSI
VW TOUAREG V10 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2007 16:25:47 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.maja.2006 18:11:46
Posty: 56
Lokalizacja: Kraków
To dziwne , ale poczekaj dwa, trzy dni i jak do tego czasu nie wskoczy to spróbuj jeszcze odlączyć licznik na kilka sekund od lewej kostki ( tak aby się zegar skasowal i poczekaj dobę bez ustawiania - jak to nie pomoże to masz uszkodzoną antenkę w liczniku - najprawdopodobniej ! - daj znać gdyby się jednak udalo - powodzenia !! :peace:

p.s. Jaki Ty masz silnik w ty Audi :?: o 13 kodowaleś licznik a o 16 mialeś już za sobą pól Polski :diabel:


Nie jestem na 100% pewien czy idę dobrym tropem , ale z mojego doświadczenia wynika , że zegar synchronizuje się podczas wylączonego zaplonu. Mój licznik nigdy się nie synchronizowal podczas jazdy antenka mi często znika ponieważ parkuję w garażu ) i za każdym razem widzę palmę po przekręceniu stacyjki po jakiś postoju - może to przypadek ale daje do myślenia
a może ktoś ma instrukcję i pomoże koledze ??? !!!!


Ostatnio edytowano 28.lip.2007 16:36:44 przez mario_A6, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2007 16:35:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2005 10:46:27
Posty: 67
Lokalizacja: Toruń
no moze kiedys wskoczy bo o ile dobrze pamietam zaraz jak zakupilem moje auto to ona byla a pozniej jakos sie wylaczyla. szkoda ze vag niic na to nie poradzi, albo moze sprawdze lub tez odlacze ta kostke o ktorej pisales od licznika z tym ze ktos by mi musial pomoc i poinstruowac jak do tego sie zabrac:( bo nie chcial bym nic popsuc

_________________
Audi A6 AVANT C6 2.0 TDI
A8 D3 4.2 FSI
VW TOUAREG V10 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2007 16:37:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2005 10:46:27
Posty: 67
Lokalizacja: Toruń
spoko silnik sobie radzi a pol polski to dzieki dwom rzeczom mam za soba - wyjechaniu o godzinie 4.00 i posiadaniu lapta z netem:)

_________________
Audi A6 AVANT C6 2.0 TDI
A8 D3 4.2 FSI
VW TOUAREG V10 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2007 16:43:29 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.maja.2006 18:11:46
Posty: 56
Lokalizacja: Kraków
arturro1982 napisał(a):
no moze kiedys wskoczy bo o ile dobrze pamietam zaraz jak zakupilem moje auto to ona byla a pozniej jakos sie wylaczyla. szkoda ze vag niic na to nie poradzi, albo moze sprawdze lub tez odlacze ta kostke o ktorej pisales od licznika z tym ze ktos by mi musial pomoc i poinstruowac jak do tego sie zabrac:( bo nie chcial bym nic popsuc


banalnie proste :
usuwasz oslonę pod licznikiem ( nad kierownicą ) jest na zatrzaski , wtedy zobaczysz śrubki, którymi przymocowany jest licznik ( 2 szt ) odkęcisz je oczywiście i wyciągasz licznik ( delikatnie - utrzymując go w miarę poziomo ) wysuwasz go do końca i odpinasz kostkę od strony obrotomierza - kostka ma mechanizm otwierania - musisz to zobaczyć bo nie potrafię tego opisać - nie wyciągaj jej na sile ! jak odblokujesz i przesuniesz do góry taką jakby "rączkę" to kostka wychodzi sama !!
p.s jak jesteś w Krakowie to podjedź do mnie - wyciągnę ci ten licznik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2007 16:58:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.maja.2006 18:11:46
Posty: 56
Lokalizacja: Kraków
wyslalem Ci na e-mail fotkę kostki , zaznaczoną rączkę należy odbezpieczyć z zapadki i przesunąć do góry - kostka się wysunie z licznika
zapina się ją w odwrotnej kolejności


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2007 17:41:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2005 10:46:27
Posty: 67
Lokalizacja: Toruń
ok dzieki wielkie za fotke oraz za chec pomocy ale teraz to na pewno sobie poradze z tym wyciagnieciem.Aha jescze jedno bo nie wiem do konca czy ten sygnal nie jest jakos powiazany z sygnalem z radia bo o ile dobrze pamietam to w instrukcji jest wlasnei tak napisane ze ta antenka zalezy od fal radiowych

_________________
Audi A6 AVANT C6 2.0 TDI
A8 D3 4.2 FSI
VW TOUAREG V10 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lip.2007 19:01:05 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.maja.2006 18:11:46
Posty: 56
Lokalizacja: Kraków
Jedyne powiązanie z sygnalem radiowym jest takie, że sygnal z Frankfurtu jest nadawany na falach dlugich ! nic po za tym :!!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.lip.2007 10:57:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2005 10:46:27
Posty: 67
Lokalizacja: Toruń
No i niestety nawet odlaczenie licznika nie pomoglo. Ciekawe czy sa jeszce jakies sposoby na wlaczenie tej antenki :(

_________________
Audi A6 AVANT C6 2.0 TDI
A8 D3 4.2 FSI
VW TOUAREG V10 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.gru.2007 10:02:08 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.maja.2006 15:06:20
Posty: 516
Lokalizacja: Parczew
Dołączam się do prośby arturro1982 bo ja mam podobną sytuację. Jak powiedzmy jest godzina 19.00 u mnie na elektronicznym zegarku na FIS pokazuje np. 16.58. Zegarek analogowy dobrze chodzi, ale ten na FIS;ie już nie. Jest to troszkę denerwujące :diabel:


ps.
jak ustawić datę w niuni??

_________________
2.5 V6 To Dopiero Idzie
Obrazek
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
.
Moja NiuŃkA
Jestem optymistą, wiem to pewne kupię 2.5 Tdi BAU i to jest niezmienne.

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.gru.2007 13:49:31 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.maja.2006 18:11:46
Posty: 56
Lokalizacja: Kraków
Levuss napisał(a):
Dołączam się do prośby arturro1982 bo ja mam podobną sytuację. Jak powiedzmy jest godzina 19.00 u mnie na elektronicznym zegarku na FIS pokazuje np. 16.58. Zegarek analogowy dobrze chodzi, ale ten na FIS;ie już nie. Jest to troszkę denerwujące :diabel:


ps.
jak ustawić datę w niuni??



Na FIS nie pokazuje się godzina tylko czas pracy silnika od ostatniego skasowania ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.gru.2007 13:54:30 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.maja.2006 18:11:46
Posty: 56
Lokalizacja: Kraków
arturro1982 napisał(a):
No i niestety nawet odlaczenie licznika nie pomoglo. Ciekawe czy sa jeszce jakies sposoby na wlaczenie tej antenki :(


Antenka włącza się sama po synchronizacji czasu !! nie można samemu włączyć antenki - jest to tylko info że czas jest aktualny - zsynchronizowany w ciągu ostatnich 24 godzin !

Jeżeli antenka znikła oznacza to, że w ciągu ostatnich 24 godzin licznik nie odebrał sygnału z Frankfurtu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.gru.2007 09:49:07 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.maja.2006 15:06:20
Posty: 516
Lokalizacja: Parczew
mario_A6 napisał(a):
Levuss napisał(a):
Dołączam się do prośby arturro1982 bo ja mam podobną sytuację. Jak powiedzmy jest godzina 19.00 u mnie na elektronicznym zegarku na FIS pokazuje np. 16.58. Zegarek analogowy dobrze chodzi, ale ten na FIS;ie już nie. Jest to troszkę denerwujące :diabel:


ps.
jak ustawić datę w niuni??



Na FIS nie pokazuje się godzina tylko czas pracy silnika od ostatniego skasowania ;-)

OK wiesz to moje pierwsze Audi. A ta antenka na wyświetlaczu to ma związek z którym zegarem??

_________________
2.5 V6 To Dopiero Idzie
Obrazek
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
.
Moja NiuŃkA
Jestem optymistą, wiem to pewne kupię 2.5 Tdi BAU i to jest niezmienne.

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.gru.2007 15:45:49 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.maja.2006 18:11:46
Posty: 56
Lokalizacja: Kraków
Levuss napisał(a):
mario_A6 napisał(a):
Levuss napisał(a):
Dołączam się do prośby arturro1982 bo ja mam podobną sytuację. Jak powiedzmy jest godzina 19.00 u mnie na elektronicznym zegarku na FIS pokazuje np. 16.58. Zegarek analogowy dobrze chodzi, ale ten na FIS;ie już nie. Jest to troszkę denerwujące :diabel:


ps.
jak ustawić datę w niuni??



Na FIS nie pokazuje się godzina tylko czas pracy silnika od ostatniego skasowania ;-)

OK wiesz to moje pierwsze Audi. A ta antenka na wyświetlaczu to ma związek z którym zegarem??


O jakiej Ty antence mówisz ?? bo może mówimy o dwóch różnych ;-))
w liczniku z zegarkiem analogowym nie ma antenki (czy "palmy" jak mawiają )
antenka synchronizacji czasu występuje w licznikach z zegarkiem cyfrowym (pod obrotomierzem) bez względu na to , czy auto posiada FIS czy nie
i dotyczy tego zegara przy którym występuje - czyli tego pod obrotomierzem
pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: