.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 14:01:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [a6 c5] czyszczenie klimy - poszukiwanie parownika
PostNapisane: 03.lip.2007 22:50:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.cze.2007 21:47:19
Posty: 172
Lokalizacja: Skierniewice
Witam, sprawa dotyczy A6 2,4 V6 1998 ALF

Miesiąc temu zabrałem się za oczyszczanie klimy - na początku wymieniłem filtr powietrza i filtr kabinowy z aktywnym węglem. Następnie przez wlot powietrza pod filtrem kabinowym wprowadziłem taki preparat, zgodnie z instrukcją wpsikałem go również do nawiewów. Niestety gdy wyłączę klimę podczas jazdy to czuć wtedy specyficzny "wilgotny" zapach.

Naszła mnie dzisiaj ochota ;) co by pogrzebać w aucie i zabić ten zapach. Znalazłem na forum informację, iż parownika szukać należy za schowkiem. Idąc tym tropem zdjąłem schowek i wykręciłem wirnik. W środku kanału nawiewu wystawały jakieś bolce. Wykręciłem je i okazało się, że jest to regulator dmuchawy (poniżej zdjęcie z grzybem).
1. nawiew za schowkiem
Obrazek
2. regulator dmuchawy z grzybem
Obrazek
Obrazek

Miałbym prośbę o wskazanie gdzie znajduje się ten parownik, a może ktoś ma zdjęcie jak wygląda? W Etce znalazłem parownik o symbolu 4B0 819 353 A lub 4B2 819 353 B.
Na allegro jest coś takiego: parownik jak mini chłodnica i parownik jak duży kondensator

Czy któryś z tych dwóch będzie u mnie w aucie i gdzie go szukać?
Czy parownik jest w obudowie czy dostrzec go można gołym okiem?
pozdro
Tommi

_________________
A6 C5 V6 2.4 ALF 165KM 1998 - po pomiarze 169,3 KM i 222,7 Nm. Z wiekiem koni przybywa ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 20:11:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.gru.2006 11:59:46
Posty: 209
Lokalizacja: lubelskie
parownik to jest ten przedmiot nazwany mini chłodnicą i jest on pierwszy na drodze przepływu powietrza za wentylatorem,oczywiście jest w obudowie,nie wiem jak w A6 ale w niektórych samochodach ma własną obudowę przed całą nagrzewnicą. Zeby go wymontować zawsze trzeba wypuścić gaz z układu klimatyzacji


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.lip.2007 21:12:38 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.lip.2007 09:36:15
Posty: 393
Lokalizacja: DĘBICA/podkarpacie
parownik znajduje się po lewej stronie wymontowanego przez Ciebie czujnika dmuchawy.

_________________
" only four rings "
było AUDI B4 ABT,
jest A4 AHL & A6 AKN,


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: