.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 18.kwi.2024 18:50:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 2.5TDI AFB] komputer pokładowy BC??
PostNapisane: 19.lip.2007 10:56:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.lip.2007 07:07:52
Posty: 14
Lokalizacja: Polska
Cześć i czołem wszystkim!!
Jrstem świeżym posiadaczem autka wyżej wymienionego . Właśnie zmieniłem alu i teraz jeszcze brak mi komputera przeszukałem forum poczytałem , ale nie wiem od czego zacząć !!??? gdzie i jakie części kupić co i jak podłączyć czy wogóle się pyli założyć BC - szukam licznika i napweno jeszcze manetka będzie potrzebna , ale co dalej ???Proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów!!!
Z góry wielkie dzięki!!!! :?: :!: :galy:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.lip.2007 10:47:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.lip.2007 07:07:52
Posty: 14
Lokalizacja: Polska
Widzę , że nikt mi nie zamierza pomóc , a podobno forumowicze powinni pomagać ?? Szkoda , ciekawe czy wszyscy na początku wiedzieli o co biega
:/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 AFB komputer??
PostNapisane: 20.lip.2007 11:23:32 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2004 22:11:37
Posty: 5122
Lokalizacja: Łódź / Warszawa
marcin28 napisał(a):
Cześć i czołem wszystkim!!
Jrstem świeżym posiadaczem autka wyżej wymienionego . Właśnie zmieniłem alu i teraz jeszcze brak mi komputera przeszukałem forum poczytałem , ale nie wiem od czego zacząć !!??? gdzie i jakie części kupić co i jak podłączyć czy wogóle się pyli założyć BC - szukam licznika i napweno jeszcze manetka będzie potrzebna , ale co dalej ???Proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów!!!
Z góry wielkie dzięki!!!! :?: :!: :galy:


wybacz, ale musisz się liczyć z tym, że przy tak sformułowanym zapytaniu nikt Ci nie odpowie z bardzo prostego powodu - nie wiadomo o co Ci chodzi.
zmieniłeś "alu" [alu co?], szukasz "komputera" [jakiego? diagnostycznego? może FIS? ECU?], BC [?]...

pomimo, że to forum jest o samochodach, to używamy normalnego języka, który jest komunikatywny.

sprecyzuj pytanie raz jeszcze [w zrozumiały sposób], a zapewne otrzymasz odpowiedź.

_________________
Diagnostyka TDI
Czyszczenie przepływomierza masowego Bosch stosowanego w silnikach AFB/AKN
Problematyka wibracji biegu jałowego silników 2.5TDI - dokumentacja serwisowa

Anthem Advanced 1

:P(|)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.lip.2007 14:34:13 
Klubowicz

Dołączył(a): 23.lip.2003 18:25:03
Posty: 11650
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Q7 4M
marcin28 napisał(a):
Widzę , że nikt mi nie zamieża pomuc , a podobno forumowicze powinni pomagać ?? Szkoda , ciekawe czy wszycey na początku wiedzieli o co biega
:/

przeczytaj ze zrozumieniem caly watek http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=6294 (ciekaw czy dasz rade :): ) a pozniej zadaj konkretne pytanie.

_________________

jest:
Q7 4M 3,0 TFSI 419 PS/512 Nm
było:
SQ5 Plus
A7 C7 3,0 biTDI
A6 C7 3,0 biTDI
S4 B8 3,0 TFSI
V8 D11 4,2
A4 B6 1,8T q
S8 D2 4,2
S6 C4 4,2
A6 C4 2,5 TDI q
S6 C4 2,2T
A6 C4 2,5 TDI q
A80 B4 1,9 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.lip.2007 08:07:26 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.lip.2007 07:07:52
Posty: 14
Lokalizacja: Polska
OK! napiszę więc moje pytanie raz jeszcze myślę , że w dobry sposób!
Jestem od dwóch tygodni posiadaczem Audi A6 C5 AFB 2,5TDI V6 zmieniłem jak do tej pory Felgi aluminiowe zrobiłwm kompletny rozrząd . Siedziałem kilka wieczorków przy kompie i przeglądałem wasze forum , przeczytałem kilka postów o rezaniu liczników ?! Pomyślałem , że fajnie byłoby mieć i w swoim autku takie coś a mianowicie żeby wyświetlało jakie mam spalanie , ile zrobię jeszcze na paliwie w baku itd.... Spisałem liste co muszę wykonać , co kupić ! Licznik , manetkę, kable . Tylko nie wiem czym się sugerować przy wybieraniu części :galy: jakie numery części??? I jeszcze jedno pytanko czy wogóle !'' Czy dam radę???'' sam to wszystko podłączyć ,z montażem myślę ,że nie powinno być większych kłopotów . Przeraża mnie tylko jak wyczytałem w postach o ustawianiu( sorki za błędy ) Vagiem?? Myślę , że Pomożecie i dobrze opisałem teraz o co mi chodzi .Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów !!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.lip.2007 08:14:38 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.lip.2007 07:07:52
Posty: 14
Lokalizacja: Polska
Możesz mi napisać o co chodzi jak napisałeś wyżej : diagnostycznego? może FIS? ECU?], BC [?]... Nie wiem co to jest ECU? A co do języka , to niektórzy piszą , że wogóle jest dla mnie jak czarna magia !!Ale dzięki za uwagę będę się starał pisać żeby w jak najlepszy sposób określić o co mi chodzi z czym mam problem!! Pozdrawiam Ziomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.lip.2007 08:17:16 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.lip.2007 07:07:52
Posty: 14
Lokalizacja: Polska
W poscie u meszrum zobaczyłem oznaczenie A6 AFB i patrzę a tu takie jak moje autko , tylko jak mam licznik inny bez tego wyświetlacza w środku!! A właśnie o to mi chodzi ??!!! :diabel:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.lip.2007 08:38:21 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2004 22:11:37
Posty: 5122
Lokalizacja: Łódź / Warszawa
teraz jest wszystko jasne.

to, o czym piszesz, to tzw. FIS [czyli system informacyjny kierowcy]. pokazuje on spalanie chwilowe, średnie, ilość km jakie można przejechać [hipotetycznie], cza podróży i średnią prędkość. poza tym FIS wyposażony jest w pełen Check [sprawdzenie auta przed uruchomieniem].

tak, jak napisałeś - potrzebne będą zegary, manetka i adaptacja z użyciem narzędzia diagnostycznego [czyli także dopasowanie do immo].
jeżeli wcześniej tego nie robiłeś / nie jesteś elektronikiem, to kup części, a montaż zleć dobremu warsztatowi - można sobie skutecznie unieruchomić auto... polecam choćby http://www.naviservice.com.pl/ .

szukaj zegarów z okresu od 2000 do maja 2001 - w przyszłości będziesz mógł podłączyć pod nie Navi+.


ECU to komputer sterujący pracą silnika. tego się nie dotyka.

_________________
Diagnostyka TDI
Czyszczenie przepływomierza masowego Bosch stosowanego w silnikach AFB/AKN
Problematyka wibracji biegu jałowego silników 2.5TDI - dokumentacja serwisowa

Anthem Advanced 1

:P(|)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.lip.2007 15:02:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.lip.2007 07:07:52
Posty: 14
Lokalizacja: Polska
Wielkie dzięki za odpowiedz !!!
Mam jeszcze jedno pytanie , części lepiej szukać na Allegro czy może wiesz gdzie jeszcze znajdę i czym muszę się kierować przy zakupie tzn. jakieś numery??? części ????

Edited by jmm: ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK OPCJA EDYTUJ, WIĘC NIE DODAWAJ POSTA ZA POSTEM, TYLKO POPRAW JUŻ NAPISANY, CHYBA, ŻE CHCESZ DOSTAĆ OSTRZEŻENIE.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: