.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 07.maja.2024 15:39:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [200 C3] swap drzwi od 20V
PostNapisane: 23.paź.2007 09:58:59 
Mam problem, zalozylem drzwi od kasety 20V, odmalowalem pieknie cale auto na jeden kolor, tylko... z racji ze nowe drzwi maja wiecej funkcji, oraz ze stary sterownik nie chce tego obsluzyc, prosze o pomoc.

Patrzalem w ksiazce SAM NAPRAWIAM, ale tam nie ma schematu od 20V.

Czy zeby uruchomic pelna funkcjonalnosc elektrycznych szyb, wystarczy ze podepne komputer sterownik szyb od modelu 20V ?
Prosilbym tez o podanie jego symbolu.

Troszke jestem juz zdesperowany, nie bardzo juz logicznie kumam, takze bardzo jeszcze raz prosze o szybka pomoc, ewentualnie linka gdzie cos takiego uzyskam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.paź.2007 10:59:29 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5206
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
Przestudiuj schematy elektryczne do centralnego zamka i szyb (ew. lusterek) i podłącz tak aby działało.

schematy '86

schematy '90

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.paź.2007 12:32:23 
[quote="rodzynek"]Przestudiuj schematy elektryczne do centralnego zamka i szyb (ew. lusterek) i podłącz tak aby działało.

schematy '86

schematy '90[/quote

Przejrzalem je wczesniej przed zadaniem pytania, a jakze, jednak moze jestem slepy ale nie widze nanich nr czesci (fabrycznych) oznaczajacy jednostke sterujaca. Poza tym na tych schematach nie wybiera sie konkretnego modelu silnika, takze nie wiem nawet czy schematy sa uniwersalne do wszystkich modeli niezaleznie od silnika (na logike to silnik nie powinien miec znaczenia przy wyposazeniu elektrycznym np podnoszonych szyb, ale sam nie wiem)

Zakladajac ze schematy instalacji elektrycznej sa niezalezne od wersji silnika, to te dokumentacje beda przydatne ale jak bede mial odpowiedni modul sterownika szyb.
Jeszcze raz pomocy prosze....!!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.paź.2007 15:10:20 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5206
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
Za dużo kombinujesz. Nie ma 3 mln wiązek w aucie tylko dlatego, że co kilka miesięcy zmieniały się kąty otwarcia zaworów.

Możesz smiało założyc, ze w Twoim aucie masz wiązkę taką jak ten schemat, który nazwałem na Twoje potrzeby "Schematy '86" pomimo tego, ze pochodzą z audi 5000S. Po prostu masz właśnie taką elektrykę.

Dodatkowo, skoro drzwi masz z 220V to masz w nich wiązkę jak ze "schematów '90".

Teraz dla Ciebie wskazówka: odpowiednie kabelki z drzwi 220V podłącz do własnej instalacji w aucie i nie musisz nic więcej zmieniać (ew. możesz założyć moduł szyb działający po wyłaczeniu zapłonu nr 443959257 - czyli dopasować swoją wiązkę do wiązki z drzwi).

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.paź.2007 08:14:22 
rodzynek napisał(a):
Za dużo kombinujesz. Nie ma 3 mln wiązek w aucie tylko dlatego, że co kilka miesięcy zmieniały się kąty otwarcia zaworów.

Możesz smiało założyc, ze w Twoim aucie masz wiązkę taką jak ten schemat, który nazwałem na Twoje potrzeby "Schematy '86" pomimo tego, ze pochodzą z audi 5000S. Po prostu masz właśnie taką elektrykę.

Dodatkowo, skoro drzwi masz z 220V to masz w nich wiązkę jak ze "schematów '90".

Teraz dla Ciebie wskazówka: odpowiednie kabelki z drzwi 220V podłącz do własnej instalacji w aucie i nie musisz nic więcej zmieniać (ew. możesz założyć moduł szyb działający po wyłaczeniu zapłonu nr 443959257 - czyli dopasować swoją wiązkę do wiązki z drzwi).


Dzieki bardzo

wydrukowalem sobie z schematow 86 i 90, czyli zadnej puszki kontrolera nie musze wymieniac ? Tak sie upewniam bo w moich drzwiach z 86 nie bylo wszystkich funkcji.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: