.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 20.kwi.2024 02:02:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ALL AUDI RNS-E +BOSE] - szum w głosnikach
PostNapisane: 20.wrz.2007 20:37:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.mar.2006 12:52:42
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
Witam

mam pytanie - czy to normalne zjawisko? Otóż po zgaszeniu radia w głośnikach cały czas słychać cichutki szum. Czy to znaczy że pomimo wyłaczonego radia wzmacniacz z systemu Bose nadal pracuje i podaje sygnał na głośniki? Czy to normalne? Czy wzmacniacz nie powinien wyłaczac się razem z radiem? Co z tym zrobić?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.wrz.2007 19:55:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.wrz.2007 20:01:54
Posty: 142
Lokalizacja: Skierniewice
Masz racje, ten szum to szumy wlasne wzmacniacza. Nasilaja sie one po wylaczeniu radia, gdyz ono nie mutuje juz wejscia wzmacniacza. Najprawdopodobniej masz problem wlasnie z wylaczeniem wzmacniacza BOSE. Nie wiem dokladnie ale chyba (dopiero sie w to wgryzam ;) ) RNS wylaczanie ma juz po CAN-BUS. Napisz cos wiecej: Czy zmieniales oryg. radio i jakie na RNS? Jaki to model A6? Czy to jakas usterka ktora powstala po czasie?
Na chwile obecna wydaje mi sie ze bedzie koniecznosc przepiecia kabla od "power on" wzm. BOSE pod wyzwalanie anteny elektrycznej (o ile sygnal nie zanika wraz z przelaczeniem na navi/tv/cd/dvd) lub jakies inne miejsce sterujace we wtyczce. Gdyby sie tak nie dalo to potrzeba bedzie jakas drobna modyfikacja radia badz wzmacniacza. Ostatecznie mozna wziac napiecie po stacyjce tyle ze wtedy na postoju nie bedzie dzwieku bez kluczyka ;)

_________________
A6 C5 AJL
VW T4
Skoda Octavia 1Z5 BXE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [ALL AUDI RNS-E +BOSE] - szum w głosnikach
PostNapisane: 03.paź.2007 11:04:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.gru.2005 10:17:34
Posty: 128
Lokalizacja: Wrocek
KRISOO napisał(a):
Witam

mam pytanie - czy to normalne zjawisko? Otóż po zgaszeniu radia w głośnikach cały czas słychać cichutki szum. Czy to znaczy że pomimo wyłaczonego radia wzmacniacz z systemu Bose nadal pracuje i podaje sygnał na głośniki? Czy to normalne? Czy wzmacniacz nie powinien wyłaczac się razem z radiem? Co z tym zrobić?


Mam to samo, a radyjko oryg. Z tymże szum trwa chwilkę - kilka sekund.

Pozdr
Toma


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.paź.2007 11:31:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.mar.2006 12:52:42
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
Sprawdziłem to jeszcze raz - otóż szum pojawia się przy otwarciu drzwi kierowcy potem zanika - czyżby wzmak uruchamiał się przy wejsciu do pojazdu :):


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.paź.2007 22:26:46 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.lut.2007 21:34:00
Posty: 190
Lokalizacja: Bramsche
Jeśli posluchasz nawigacji zaraz po otwarciu dżwi to zauważysz że nawigacja też pracuje mimo że na wyświetlaczu jest wylączona.Po otwarciu drzwi nawigacja automatycznie przechodzi w stan gotowości do pracy.Jeśli chodzi o prace wzmacniaczy bose to moga pracować nawet kilka minut po wylączeniu navi.W momęcie kiedy zamkniesz dżwi wylączą się po kilku sekundach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.paź.2007 07:06:25 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.sie.2003 19:59:09
Posty: 9212
Lokalizacja: Warszawa           Auta: S8
to jest az taki głośny szum że słychać go normalnie siedząc albo
wsiadając do auta?

_________________
V8: Obrazek A8: Obrazek S8: Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.gru.2007 23:03:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.lis.2007 18:37:49
Posty: 83
Lokalizacja: Bukówiec Górny
Witam
Mam podobny problem z tym szumem w głośnikach tylnych z tą różnicą że:
Podłączyłem inne radio (z wyświetlaczem 7" wysuwanym z radia 1DIN).
i dołożyłem do tego Subwoofer Infinity 1250W i wzmacniacz Magnat RX44 1300W.
Po podłączeniu radia działały na początku tylko przednie głośniki, ale to normalne bo w moim Audi A6 C5 2,5 TDI jest system BOSE. Po kilku tygodniach odkładania, podłączenia tyłu, w końcu zabrałem się za uruchomienie tylnych głośników (po drodze spaliłem 1 bezpiecznik 5A :-) ). Udało się. Ożyły :-)
Po doprowadzeniu zasilania do małej kostki audi (zielonej) głośniki ożyły.

ALE:

W tylnych głośnikach pojawił sie szum. Ujawnia sie on gdy zaczyna grać jakaś piosenka. Gdy uruchomię radio tego szumu nie słychać. Zauważyłem też że gdy coś zmieniam w radiu i duszę przyciski na pilocie słychać to również w tylnych głośnikach.
Wydaje mi się też że tył gra głośniej od przodu mimo że wszystko jest ustawione po równo.
Czy ktokolwiek ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem? Byłbym naprawdę bardzo dźwięczny :)

_________________
..::Born to ride::..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.gru.2007 00:51:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Bartas83

Twój problem za głośno grających głośników wynika z faktu, że podałeś sygnał wysokonapięciowy na wejścia niskonapięciowe. Musisz dokupić przejściówkę miniiso-chinch i podać tam sygnał z wyjść przedwzmacniacza. Do tej przejściówki podajesz też zasilanie z niebieskiego kabelka wychodzącego z radia (AUTO ANT. LUB REMOTE CONTROL). Znikną problemy z za głośnym tyłem, a także z piskami i gwizdkiem w rytm obrotów silnika, jeśli takie piski słyszysz. Zakłócenia powstają zapewne dlatego, że sygnał wysokonapięciowy (czyli zwykłe wyjście z radia np. 4x40W) jest bardziej podatny na zakłócenia i zbiera wszystko co wkoło się na kablach dzieje...

KRISOO

Kolega "Sas_AS" ma absolutną rację. Najprawdopodobniej przyczyna leży po stronie wzbudzonego wzmaka BOSE. Jednak sprawdź jeszcze 2 rzeczy. 1. Dociśnięcie kostki B i D. To te na dole NAVI. U mnie jeśli się poluzują powstająznaczące szumy, a po ich dobrym dociśnięciu wyszystko cichnie. Możesz też psiknąć KONTAKTEM lib czymś podobnym, bo może za słąbo styka... Druga rzecz, to rpzebicie na obudowie navi. Jeśli jest takowe, to wzmak może przez dłuższy czas pozostać wzbudzony i siać w eter :)
Jeśli to nie pomoże, to wypnij kabelek od sterowania wzmakiem i zobacz, czy nadal szum jest. Jeśli jest, to znaczy, że masz przebicie na tym kablu i wzmak się nie wyłącza.
I napisz czy używasz emulatora CAN, czy masz RNS-E zamontowaną w aucie z tą szyną, czy zmieniałeś DX na RNS-E, czy może zwykłę radio. Będzie łatwiej pomóc...

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: