.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 01:59:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [All] Wskaźnik temperatury zewnętrznej - zmiana jednostek
PostNapisane: 27.wrz.2007 23:15:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.wrz.2007 21:42:25
Posty: 3
Witam
Może ktoś wie jak można zmieniać wskazania między stopniami fahrenheita i celsjusza ale przy braku klimy w aucie ??
Wiem że jak się ma klime to nie ma problemu: "Press and hold the recirculation button. Then press the temperature up ("+") button to switch between degrees Celsius & Fahrenheit on the Climate Control Temperature and Instrument Panel Outside Temperature displays."

W jaki sposób sterownik klimy "mówi" żeby wskażnik przełączył się na stopnie celsjusza ? jakie sygnały mu podaje ?

Przewodów do wskażnika temperatury zewnętrznej jest tylko 5 (12V, podświetlanie, masa, czujnik temp. i prędkościomierz) więc które z tych przewodów podłączone są bezpośrednio do klimy tak, że steruje ona wskaźnikiem w liczniku ?

Dodam że posiadam Audi 80 B4 '92r 1.9TDI 1Z


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.wrz.2007 17:02:11 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.mar.2007 18:05:44
Posty: 157
Lokalizacja: Trzebnica
żaden nie idzie. to jest tylko termometr temp zewnętrznej.
w manualne klimie nie ma temperatury, jest pokrętło, a w climatroniku to temp w aucie jest na panelu od klimy.
jeżeli na termometrze nie ma,żadnego przełącznika, to pozostaje wymiana na taki z europejskiego auta

_________________
Audi B4 1.9 TD - było
Audi B4 2.6 - jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.wrz.2007 18:46:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.wrz.2007 21:42:25
Posty: 3
Też wydaje mi sie że to jest całkiem osobny wskaźnik, który nie powinien być połączony z klimą ale wszędzie jest opisane że tej zmiany mozna dokonać:
Cytuj:
"Press and hold the recirculation button. Then press the temperature up ("+") button to switch between degrees Celsius & Fahrenheit on the Climate Control Temperature and Instrument Panel Outside Temperature displays."

czyli po przetłumaczeniu :
Cytuj:
"Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji. Następnie naciśnij ‘+’ temperatury, aby zmieniać jednostki pomiędzy Celsjuszami i Fahrenheitami na wyświetlaczu klimatyzacji i wskaźnika temperatury zewnętrznej."

oczywiście pod warunkiem posiadania climatronika.

Więc jak to jest w rzeczywistości ?? da się czy nie ? Może są różne wersje tych wskaźników ? Ten co posiadam ma numer: 4 A0 919 272 D
Niestety climatronika nie mam więc nie sprawdzę :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.wrz.2007 19:39:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Wszystko można, ale to dotyczy wskazań na samym panelu. Jak nie ma klimy, to nie ma panelu, więc nic nie możesz zmienić. A jak masz panel, to masz i klimę. Nie ma elektronicznego sterowania zwykłymi nawiewami.
A wskaźnik temperatury zewnętrznej (małe okienko ze wskazaniem) jest zupełnie osobną rzeczą i siedzi podłączone do zegarów, a nie nawiewów, więc obojętnie jakie kombinacje przycisków zastosujesz, to nic to nie da (może jest szansa przekodowania zegarów, ale szczerze wątpię)...

U mnie na panelu się zmienia, a wskaźnik pozostaje taki, jaki był...

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.wrz.2007 21:13:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.wrz.2007 21:42:25
Posty: 3
Troche poszukałem i znalazłem coś takiego:
Cytuj:
Wyświetlaczy były dwa rodzaje. W B3 były montowane tylko w wersjach bez klimy lub z klima manualną i wyświetlały albo w C albo w F, nie było możliwości przełączenia. Z kolei w B4 dostępny był w wersji bez klimy, z klima manualna i automatyczna. W przypadku dwóch pierwszych było tak jak w B3. Natomiast w przypadku wersji z kliamtroniciem musiał być bezpośrednio podłączony do sterownika kliamtronica i stamtąd brał sygnał, co pozwala zaoszczędzić na czujniku temperatury i istnieje wówczas możliwość zmiany jednostek wyświetlania.

Nie mniej nawet taki z dwoma jednostkami wyświetlania będzie działał bez klimatronica tylko nie da się poprostu zmienić jednostek.

Wynika z tego że jednak są wersje sterowane climatronikiem i zmieniają jednostki !! tylko na jakiej zasadzie to działa ?

Znalazłem jeszcze info że są dwa rodzaje czujników:
Cytuj:
w st.C 4A0919272C - w etce wskazuje zastosowanie w 80,100, A6,V8 itp po 1991r
w st.F 4A0919272D - w etce wskazuje zastosowanie w A6,V8,100 (brak 80)

Ja posiadam ten z literką D no i właśnie zgadza się bo wskazuje w st. F no i to powinna być wersja która ma możliwość zmiany jednostek ale tego nie jestem pewnien na 100%


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: