.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 09:21:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5] RNS-E upgrade z DX oraz Tuner TV i DVD
PostNapisane: 07.paź.2007 16:29:46 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
[Wydzielono z innego wątku o RNS-E]


No dobra... lajtowo szukałem sobie tunera TV - ceny od 1700 do 2400 za tuner (ten najdroższy z antenami) :!!: No tyle to już drobna przesada jak dla mnie aby wydawać na TV w samochodzie... Tunerki do starej Navi są wszędzie, do RNS-E są trudno dostępne a na dodatek właśnie cholernie drogie. Traf chciał, że znalazłem na allegro tunerek, napisałem maila do gościa i dzisiaj zanabyłem taki sprzęcik za 800 zł :D Gdybym go od ręki sprzedał dalej miałbym 700 PLNów do przodu :D Już widzę, że będę musiał dokupić koszyk pod tuner bo "lata" tam gdzie być powinien... niemniej kabelek już miałem od jakiegoś czasu u siebie więc wczoraj profilaktycznie przerzuciłem go przez auto - oczywiście fabrycznymi miejscami. Dzisiaj w 10 minut odpaliłem, zrobiłem prowizoryczną anteną z drutu 1,5mm (jedną końwkę miałem bo jest identyczna jak złączka antenowa w Navi). No i działa - oczywiście po przekroczeniu 5km/h obraz się wyłącza (to już formalność mam nadzieję) ale dręczą mnie inne pytania:
1. Czy w A6 Avant są anteny tylko w szybach tylnych bocznych?
2. Gdzie szukać wzmacniacza antenowego do radia?
3. Gdzie biegną kable antenowe które są przytultowane do szyb?

Jak mi nie pomożecie to będę szukał po omacku bo już chciałbym aby to działało jak należy :peace: :): ale mimo wszystko proszę o pomoc :D


Ostatnio edytowano 09.paź.2007 21:09:54 przez GrzesB, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.paź.2007 02:04:02 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
Odpowiedź na pytanie nr 2:
Wzmaczniacze są zamontowane pod tapicerką boczków bagażnika pod szybą boczną tylną. U mnie nie wiedzieć czemu były trzy.

Odpowiedź na pytanie nr 3:
Są podpięte do wzmacniaczy antenowych :): a jak któryś jest wolny to sobie dynda...

Nie ma to jak zadać pytanie i samemu na nie odpowiedzieć :): Dzisiaj korzystając z chwili wolnego o 20:00 poszedłem do garażu "rozejrzeć się w temacie" i skończyłem o 2:30 :) Anteny podpięte, DVD podpięte... Jutro testy w terenie jak to działa... (podpiąłem trzy anteny).

Aha - uwielbiam moje A6. Aby zdjąć blokadę VIDEO podczas jazdy należy odpiąć sygnał GALA (ale tylko przy kodowaniu Navi na A6 C5) z racji tego, że RNS-E w A6 C5 dostaje sygnał prędkości tylko po GALA a nie po CANie... Gdyby było po CANie to albo mały boxik za 300zł na allegro albo próba zhakowania softu (ryzykowna - póki co szukam opinii na ten temat).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.paź.2007 07:19:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2005 10:46:27
Posty: 67
Lokalizacja: Toruń
Witam
Nie wiem czy rrns twoja Grzesb jest taka sama jak do A4 rns oczywiscie z wyjatkiem fizycznej roznicy bo moj kolega ma wialsnei takowa i odblokowal ja sobie softwareowow. Spytam sie co on tam zrobil jak cos sie dowiem to napisze to moze wcale bys nei musial odpoinac tego sygnalu GALA.
gGratuluje takiego wybajerzania Audiolki
Nic tylko pozazdroscic takiego osprzetu.

_________________
Audi A6 AVANT C6 2.0 TDI
A8 D3 4.2 FSI
VW TOUAREG V10 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.paź.2007 14:10:48 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
arturro1982 napisał(a):
Witam
Nie wiem czy rrns twoja Grzesb jest taka sama jak do A4 rns oczywiscie z wyjatkiem fizycznej roznicy bo moj kolega ma wialsnei takowa i odblokowal ja sobie softwareowow. Spytam sie co on tam zrobil jak cos sie dowiem to napisze to moze wcale bys nei musial odpoinac tego sygnalu GALA.
gGratuluje takiego wybajerzania Audiolki
Nic tylko pozazdroscic takiego osprzetu.


Fajnie jakbyś się dowiedział ;) RNS-E wszystkie są na tej samej płycie elektroniki - A3, A4, A6 i Lambo Gallardo ;) Są tylko różne kodowania dla ów sprzętów (VAG). Oczywiście były jakieś tam różnice w hardware (kolejne wersje) ale to raczej nie ma znaczenia dla odblokowania.

Dzisiaj testowałem jazdę z TV - kurcze... obraz czasem skacze... Teraz będę kombinował z innymi antenami niż te w szybach (nie ma wzmacniaczy) a jak się nie uda to trzeba będzie zakupić takie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.paź.2007 14:45:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2005 10:46:27
Posty: 67
Lokalizacja: Toruń
GrzesB potrzebowal bym wiedzeiec dokladnei jaki soft masz u sibei w rns e. jak cos to daj znac na priv. Juz nieco sie dowiedzialem na ten temat jak to odblokowac.

_________________
Audi A6 AVANT C6 2.0 TDI
A8 D3 4.2 FSI
VW TOUAREG V10 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.paź.2007 17:25:48 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
arturro1982 napisał(a):
GrzesB potrzebowal bym wiedzeiec dokladnei jaki soft masz u sibei w rns e. jak cos to daj znac na priv. Juz nieco sie dowiedzialem na ten temat jak to odblokowac.


SW mam 0600 (najnowszy) a HW 054 (o ile dobrze pamiętam HW). Jeśli mowa o słynnym downgrade softwaru do VIM HACKa i później upgrade to znam ten sposób - niemniej słyszałem o jednej tylko udanej próbie (o nieudanych nie słyszałem) dlatego szukam potwierdzenia u innych czy im się udało...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.paź.2007 18:34:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2005 10:46:27
Posty: 67
Lokalizacja: Toruń
To co ja chce tobie tlumaczyc GrzesB:) jak ty wszytsko wiesz. Tak tez mowie o VIM HACKu i potwierdzam ze jak najbardziej sposob godny polecenia. Moj kolega w tamtym tygodniu to zrobil i wszytsko smiga az milo. Udanego upgraedu zycze
powodzonka

_________________
Audi A6 AVANT C6 2.0 TDI
A8 D3 4.2 FSI
VW TOUAREG V10 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.paź.2007 21:02:06 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
arturro1982 napisał(a):
To co ja chce tobie tlumaczyc GrzesB:) jak ty wszytsko wiesz. Tak tez mowie o VIM HACKu i potwierdzam ze jak najbardziej sposob godny polecenia. Moj kolega w tamtym tygodniu to zrobil i wszytsko smiga az milo. Udanego upgraedu zycze
powodzonka



No to chyba spróbuję :D Generalnie jest to druga osoba z sukcesem... a więc jest szansa, że się uda... Jeśli chodzi o moją wiedzę o RNS-E całkowicie jest oparta na moich doświadczeniach, wiedzy przeczytanej w necie (raczej na stronach zagranicznych niż PL) i od znajomych... dlatego staram się weryfikować każdą informację i sprawdzać "delikatnie" aby sobie kosztów nie robić :) Teraz zostaje mi jeszcze jedna rzecz do zrobienia... już ją rozgryzam nawet :) ale napisze jak się uda... No i musze upgradeować sobie anteny - te w szybach bez wzmacniacza na niewiele się zdają... ale zrobiłem sobie dzisiaj 4-tą antenę - od tunerka do szyby jest kabel koncentryczny (antenowy) a na końcu dolutowałem 40cm przewodu (drut w otulinie) 1,5mm2 i ukryłem pod tapicerką słupka. Obraz podczas jazdy znacznie się poprawił. W sobotę chyba zrobię tak pozostałe 3 anteny i może obejdzie się bez wzmacniacza... a jak nie to jeszcze pokombinuję ;-)

Po odpaleniu Navi zamiast Audi MultiMedia Interface pojawia mi się tego logo LAMBORGINI ;-) /w Gallardo jest ta sama Navi :D/

P.S. Dzięki bardzo za zainteresowanie i potwierdzenie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.paź.2007 07:44:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2005 10:46:27
Posty: 67
Lokalizacja: Toruń
To jeszce raz powodzenia zycze i daj znac jak cos wykombinujesz. Oraz jesli moizesz to wrzuc fotki jak tobie TV odbiera.
pozdrowka

_________________
Audi A6 AVANT C6 2.0 TDI
A8 D3 4.2 FSI
VW TOUAREG V10 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.paź.2007 08:32:32 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
arturro1982 napisał(a):
To jeszce raz powodzenia zycze i daj znac jak cos wykombinujesz. Oraz jesli moizesz to wrzuc fotki jak tobie TV odbiera.
pozdrowka


Jak dokończę dzieła (a dzisiaj się sporo okaże) to wstawię fotki wszystkiego.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: