.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 17:53:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5] Nie działaja elektryczne szyby
PostNapisane: 14.paź.2007 17:27:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.paź.2007 11:31:42
Posty: 75
Lokalizacja: Bogatynia
Witam wszystkich ludzi z Audiklubu. Jestem pod wrażeniem waszej wiedzy i dlatego chciałbym się was poradzić w przypadku jakiejkolwiek usterki w moim Audi A6 C5 2.5TDI Avant 98r. Pozdrawiam!

Mam taki problem: nie steruje się u mnie lewa tylna szyba i to zarówno z włącznika przy lewych tylnych drzwiach jak i z wyłącznika przy kierowcy.
Nie steruje się również prawa tylna szyba z wyłącznika przy prawych tylnych drzwiach. Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Przejrzałem wyłączniki, wyglądają na sprawne. Nie wiem gdzie są automatyczne bezpieczniki obwodu sterowania szyb? Na pewno nie z innymi bezpiecznikami. Jak coś wiecie napiszcie.... ;) POZDRAWIAM!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2007 18:53:08 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.gru.2006 15:47:08
Posty: 931
Lokalizacja: ŻAGAŃ
masz 2 przyciski do sterowania przednimi szybami niżej jest jeden szeroki i na samym dole dwa do sterowania tylnymi szybami i ten między nimi szeroki włącza i wyłącza obie tylne szyby takie zabezpieczenie chyba przed dziećmi żeby nie otwierały

chyba że wiesz o tym i coś jeszcze jest nie tak
to podstawą jest sprawdzenie bezpieczników .....

_________________
prawko i 126p ( 3 lata extremalnej jazdy ;) i żyję
80 B4 Avant 2.6 Q
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.paź.2007 10:22:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.paź.2007 11:31:42
Posty: 75
Lokalizacja: Bogatynia
O tym przycisku doskonale wiem. I takie rzeczy dzieją się gdy przycisk ten jest wyłączony, czyli nie ma blokowania tylnych szyb. Dodam, że wśród bezpieczników (po lewej części kokpitu) tych od sterowania szyb nie ma. Wiem tylko, że są to autoamty, ale nie wiem gdzie je mogę znaleźć?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.paź.2007 19:36:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.paź.2007 15:19:04
Posty: 220
Lokalizacja: Trójmiasto
Auto: A6 C7
Podepne się pod temat...problem bardzo podobny z tą różnicą że ja z miejsca kierowcy mogę sterować wszystkimi szybami bez problemów,a z kolei pasażerowie ( tylko siedzący z tyłu ) nie mogą ani otwierać ani zamykać swoich szyb i to oczywiście przy wyłączonej blokadzie...strasznie irytujące...

Bardzo prosze o jakiekolwiek podpowiedzi....i z góry dziękuje :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.paź.2007 17:58:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.paź.2007 16:57:04
Posty: 16
W innym temacie bylo opisane ze trzeba przeczyscic przelacznik blokady, u mnie byle te same obiawy z tylem. dzisiaj go rozebralem, poczyscilem, poskutkowalo, z tym ze ta blaszka co go przelacza juz naderwala troszke plastiku wiec caly wlacznik nie trzymal sie dosc nisko, a co za tym idzie nie bylo dobrych kontaktow na styku. Mozna to zdiagnozowac przytrzymujac przelacznik wcisniety do oporu i wtedy tyl dziala jak trzeba. U mni emusialem ten wlacznik zablokowac na stale, bo uszkodzony plastik jednak jest nie do naprawy, jedynie zakup pewnie calego wlacznika, jak ktos ma namiar na taki prosze o info :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.paź.2007 20:00:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.paź.2007 15:19:04
Posty: 220
Lokalizacja: Trójmiasto
Auto: A6 C7
Wielkie dzięki za podpowiedź :d ,jest u mnie tak jak piszesz,czyli po wciśnięciu blokady tylnych szyb i przytrzymaniu jej można bez problemu otwierać i zamykać szyby...więc zabieram się do roboty,mam nadzieje że samo czyszczenie pomoże ,zobaczymy...

Jeszcze raz Dziękuje :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: