.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 19:40:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ 80 b4 2.6 Q ] zablokował sie pas pasażera
PostNapisane: 22.paź.2007 15:16:27 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.gru.2006 15:47:08
Posty: 931
Lokalizacja: ŻAGAŃ
no właśnie co tam sie mogło stać jakiś smar zgęstniał coś co blokuje (pierwsza bardzo zimna noc )

wczoraj rajdzik na lotnisku ....przegrzany płyn hamulcowy......ok, odwiezienie mamy z roboty siadła obok kierowcy, dziś pytałem i powiedziała że nie miała żadnych problemów z pasem postał nockę jadę do roboty .....wracam z roboty, zabieram Janka siada obok mnie na fotelu pasażera z przodu pas trochę rozwinięty i nie może więcej rozwinąć
a zwijać też nie chce za bardzo po chwili zabawy powoli sam sie wciągał ale nie rozwija się

-jak to rozebrać
-ile kosztuje nowy ...ewentualnie używany pas
-autko bite, są tam jakieś napinacze ble ble... coś co może zablokować pas z opóźnieniem ??
-chyba jednak poprostu coś ciężko tam chodzi

_________________
prawko i 126p ( 3 lata extremalnej jazdy ;) i żyję
80 B4 Avant 2.6 Q
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.paź.2007 20:03:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.gru.2006 15:47:08
Posty: 931
Lokalizacja: ŻAGAŃ
hehe nie było tak strasznie jak sądziłem

-zdjąć listwę progową co idzie od prawego przedniego nadkola aż do tyłu (pociągnąć tylko do góry są jakieś zatrzaski)
-fotel max do przodu i zwłaszcza do góry bo odsłoni zrobi miejsce na śrubokręt krzyżakowy
-cała pionowa plastikowa listwa na słupku na dole dwa małe wkręty dojście po odsunięciu fotela
-odkręcenie dolnej śruby 17 mocującej pas do progu i przeciągnięcie przez ten pionowy plastik zdjęty ze słupka
i wszystko na widoku :)

a mi poszła sprężyna\taśma na bębnie co zwija pas (za słaba nie zwija pasa) podobna jak w zegarkach stalowa taśma 1,5 cm szerokości, 1mm grubości, i xxxx długości nawinięta w kółko
i nic nie dało że ją bardziej nawinęliśmy, zdjęcie i zrobienie 5-7 obr. i założenie bo pas sie wtedy całkiem nie rozwijał ....

ostrożnie przy rozbieraniu plastikowego boku na tym będnie (trzy zaczepy\zatrzaski podważyć) żeby sie dostać do tej sprężyny łatwo wyskakuje a jak sie rozwali to dopiero będzie zabawa ze zwijaniem


nawet nie ruszałem jakiegoś stalowego pancerza\linki co idzie o tego bębna ....chyba do napinacza pasów podczas wypadku

_________________
prawko i 126p ( 3 lata extremalnej jazdy ;) i żyję
80 B4 Avant 2.6 Q
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: