.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 06:37:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi A6 (C5) Przejście od akumulatora do bagażnika
PostNapisane: 29.lis.2007 18:54:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.lis.2007 18:37:49
Posty: 83
Lokalizacja: Bukówiec Górny
Witam
Moje auto to Audi A6 2.5 TDI V6 rok1998
Mam taki problem:
Kupiłem ostatnio sprzęt Skrzynię z głośnikiem 32cm Infinity 1250W i wzmacniacz magnata RX44 (kable Dietza - kąplet)Wszystkie kable sygnałowe poprowadziłem od bagażnika do radia pod Dywanikiem w lewym progu. Zostało mi poprowadzić kabel zasilający do "+" w akumulatorze. I tu zaczął sie wielki problem. Za boga nie wiem jak przebić się do akumulatora z kabiny. Rozważałem opcję przy lince od maski ale to grozi powodzią :-/ Nie mogę znaleźć innych dziur. Auto ma klimatronik i wszystkie możliwe dziury jakie znalazłem są zajęte.Czy istnieje jeszcze jakieś miejsce, np. po prawej stronie (bo po lewej mam kable sygnałowe)? Bardzo prosze o pomoc

_________________
..::Born to ride::..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.gru.2007 00:26:19 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.sie.2006 12:07:08
Posty: 5549
Lokalizacja: Biała Podlaska
Auto: 5x Audi
ja miałem podobny problem w a6 c5 tylko ze w sedanie ale mniejsza o to sprawa wyglada tak , prowadzisz kabel z bagaznik pod listwami dolnymi przy drzwiach i pozniej sciagasz plastki z pod kierownicy ( jak zdejmiesz masz tam wglad) , pozniej otwierasz maske i sciagasz obudowe od ecu , tam na dole ecu wychodza takie kable obudowane guma i wypuszczone dalej , mozesz przeciagnac kable z kabiny przez obudowe ecu i umiescic pod tą jak by obudowa gumowo co wypuszcza kable dalej poza ecu , przeciagasz kable dociskasz to ta czarna obudowa i jest git , ja tak zrobilem i zadnej powodzi nie bylo :) a wszystko lednie bylo pochowane , mam nadzieje ze Ci sie przyda moj opis :)

_________________
Jest 2x A4 B5 AFN
Jest A3 8V CXS
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest S4 B5 AGB
Garage Our Cars


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.gru.2007 00:27:50 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.sie.2006 12:07:08
Posty: 5549
Lokalizacja: Biała Podlaska
Auto: 5x Audi
gustav200 napisał(a):
ja miałem podobny problem w a6 c5 tylko ze w sedanie ale mniejsza o to sprawa wyglada tak , prowadzisz kabel z bagaznik pod listwami dolnymi przy drzwiach i pozniej sciagasz plastki z pod kierownicy ( jak zdejmiesz masz tam wglad) , pozniej otwierasz maske i sciagasz obudowe od ecu , tam na dole ecu wychodza takie kable obudowane guma i wypuszczone dalej , mozesz przeciagnac kable z kabiny przez obudowe ecu i umiescic pod tą jak by obudowa gumowo co wypuszcza kable dalej poza ecu , przeciagasz kable dociskasz to ta czarna obudowa i jest git , ja tak zrobilem i zadnej powodzi nie bylo :) a wszystko lednie bylo pochowane , mam nadzieje ze Ci sie przyda moj opis :)


zapomniałem dodać ze przed zdjeciem obudowy ecu musisz zdjac oslone taka dluga plastikową przy pod szybiu i uszczelke gruba gumowa ktora trzyma to wszystko ... i to by bylo na tyle :) ........... a Twoim pierwszym postem powinno byc przedstawienie sie w dziale newbie !!!!

_________________
Jest 2x A4 B5 AFN
Jest A3 8V CXS
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest S4 B5 AGB
Garage Our Cars


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.gru.2007 19:19:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.lis.2007 18:37:49
Posty: 83
Lokalizacja: Bukówiec Górny
Dzięki za odpowiedź. Moje Audi też jest w sedanie. Zrobiłem tak jak napisałeś, wszystko ładnie pięknie mi szło do jednego momentu. Plastiki pod kierownicą mam zdjęte pod maska też. Podejrzewam że ECU to ta czarna skrzynka od strony kierowcy. Jak ją wymontować? Muszę ją wyciągnąć aby mieć dojście do tych kabli, ta obudowa jest dość dziwnie zamontowana, nie chciałbym nic połamać :/

P.S. Już na Newbie się wpisałem

_________________
..::Born to ride::..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.gru.2007 21:06:06 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.sie.2006 12:07:08
Posty: 5549
Lokalizacja: Biała Podlaska
Auto: 5x Audi
odkrec tylko srubki z gornej obudowy , bedzie przeswit do srodka jak sciagniesz obudowe , Bron Boże nie odłączaj ecu ani zadncyh kabli , bo bedzie bida ... jak by co to pisz jak masz problem ....

_________________
Jest 2x A4 B5 AFN
Jest A3 8V CXS
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest S4 B5 AGB
Garage Our Cars


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.gru.2007 22:17:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.lis.2007 18:37:49
Posty: 83
Lokalizacja: Bukówiec Górny
Ok. Wielkie Dzięki! Jutro z samego rana zabieram się do roboty, jak mi sie uda to porobię zdjęcia i wrzucę tutaj.

_________________
..::Born to ride::..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: