.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 24.kwi.2024 10:52:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5] Tunel środkowy i podłokietnik - demontaż pod CB
PostNapisane: 24.mar.2008 02:28:30 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2008 21:13:24
Posty: 1195
Lokalizacja: Gorlice
Witam!
mam sedreczną prośbę.
Czy może ktoś udzielić mi porad jak zdjąć tunel środkowy w A6 C5 - Allroad...
Chcę założyć cb do podłokietnika i chciałbym podciągnąć antenę i zasilanie do niego.
Bardzo będę wszięczny jak ktoś mi pomorze.
Link do schematu z etka:
http://sleev.neostrada.pl/Tunel.pdf
Pozdrawiam serdecznie!
Stamlej

_________________
Pozdro Sławek :peace:
CCCO Allroad AKE Tip by SSerwis - 230PS 440nm :smokingdevil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.mar.2008 09:00:36 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.paź.2005 00:05:45
Posty: 2821
Lokalizacja: Beskid Śląski
I.
http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... ietnika+c5

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... ik#1101797

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... kietnik+a6

Szukanie nie boli ... :D :P , a przy Twoich zdolnościach wwym. opis jest aż nadto szczegółowy :d .


II.
Mam dla Ciebie też inną propozycję ;) . Zanim ostatecznie zadecydujesz o lokalizacji radia w samochodzie - gorąco polecam lekturę tego tematu:

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... t=gruch%EA

Grzeniu wykonał kawał naprawdę dobrej roboty :) (Carlnova podobno też ale nie wstawił instrukcji więc się nie liczy ... :): ) i być może zechcesz skorzystać z "efektów jego pracy" :): :P .


III.
Jeżeli nie masz jeszcze radyjka/anteny/etc - skontaktuj się z Arsatem ( http://www.audiklub.org/phpBB2/profile. ... le&u=25408 ) - temat CB i doboru sprzętu ogarnia mistrzowsko, o czym przekonałem się osobiście ;) .


IV.
Jeżeli nie skorzystasz z instrukcji Grzesia i zabudujesz radio w podłokietniku - prosimy o kilka fotek z opisem czynności ... :): :P .
(mówiąc wprost ... kolejny tutorial byłby wskazany ... :-) :): )

PS: Trochę doprecyzowałem nazwę tematu. Mam nadzieję, ze się nie pogniewasz ?

:peace:

_________________
Obrazek
Z cyklu złotych myśli:: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.mar.2008 10:14:51 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2008 21:13:24
Posty: 1195
Lokalizacja: Gorlice
Dzięki Piotrusiu! :)
Szukajki użyłem - tylko była już 2:30 nad ranem (kurde święta a ja tak chodzę spać ;) ) i byłem "lekko śnięty" więc nic nie mogłem wyszperać.

Temat Grzesia przestudiowałem już kilka razy :peace: I z jego opisu podpierniczę pomysł na podciągnięcie kabla od anteny do bagażnika :)

Radio mam już od 2 miesięcy ale zdrutowane pomiędzy tunelem i fotelem pasażera. Poisiadam radyjko uniden'a (to niedopuszczone do użytku ;) )

Jednak żeby porządnie zabudować je w schowki na dokumenty pod włącznikiem lamp, jest ono 3 cm za długie :/

Ale wczoraj byłem u brata wieczorem na schadzce i przypatrzyłem jakie on ma radyjko i... gloria rozbrzmiała w mojej głowie i chmury śnieżne się rozstąpiły na moment :D Całe radio jest w gruszcze! (zasięg i właściwości w zupełności mi wystarczą) Dodam że w realu wygląda 100 razy lepiejj. Porządnie wykonane i spokojnie mieści się w ręce. Antenę oczywiście się podpina zewnętrzną, więc tą wbudowaną się odkręca :D
Zapodam link do aukcji z takim: (dobra cena z radio i antenę? - jak oceniacie ten zestwik?)
http://allegro.pl/item329415455_alan_42 ... is_pl.html
Do tegi kupię antenkę: (moja hustler IC100 strasznie świszcze powyżej 70km/h)
http://allegro.pl/item329415752_antena_ ... is_pl.html
A ta jest malutka i ma dyży zysk :peace:

"Stare" radio dam kierowcy ciężarówki w firmie więc się nie zmarnuje.

Z podanego kontaktu napewno skorzystam

Fotostory zrobię :peace: Obiecuje! (tylko nie wiem kiedy rzezanko będzie bo narazie nie mam czasu i zimno jest a garaż mam zawalony ;) )
Może ktoś skorzysta z takiego rozwiązania. Będzie miał wtedy krok po kroku oopisaną procedurę :peace:

Jeszcze raz dziękuję za linki i kontakt do Arsata.

Pozdrawiam!

PS. Dzięki za wypowiedź w poście o zawieszce :) :peace: :diabel:
Takie słowa to niezły prezent na święta :)

EDIT:
Chyba do mojej koncepcji wystarczy wyrwać nawiey tylne (jak je ciągnąć? Jest jakieś specjalne supertajne miejsce do podważania?), poluzować podłokietnik i tylne śruby tunelu i przeciągnięcie anteny nie powinno być dużtm problemem :) Prąd do radia wezmę z wiązki do zapalniczki (po co mam tracić gniazdo na wtyczkę CB :) )

Dzięki!
Jak kupię radio i znajdę trochę czasu fotostry spłonie :) (może niedziela)

Pozdr!

_________________
Pozdro Sławek :peace:
CCCO Allroad AKE Tip by SSerwis - 230PS 440nm :smokingdevil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.mar.2008 11:10:11 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.paź.2005 00:05:45
Posty: 2821
Lokalizacja: Beskid Śląski
Stamleju ... . Szczerze mówiąc nie podoba mi się Twój pomysł ... . Przecież montując taki kombajn do podłokietnika musiałbyś zostawić tam około metra plączących się kabli (zasilanie, antena) i non-stop jeździć z otwartą klapką podłokietnika ... albo wyprowadzić osobny głośnik jak do zestawu HF ... :(: .

Dysponujesz jakimiś kontraargumentami :): :P ???
:peace:

_________________
Obrazek
Z cyklu złotych myśli:: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.mar.2008 12:40:35 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
Stamlej - nie rób kichy - będziesz żałował. Jak się przywiązałes do auta to tą wnękę na radio można przecież ciutkę powiększyć, a jak będziesz sprzedawał furę to co za różnica z dziurą czy bez?? :D Ja założyłem radio tak, aby było wygodnie nim sterować - od tamtej pory jestem bardzo zadowolony ;) a jak coś to sobie kupisz ten kawałek deski ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.mar.2008 14:03:16 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2008 21:13:24
Posty: 1195
Lokalizacja: Gorlice
Nie,nie :)
To nie jest kicha.
Sprawę dogłębnie przemyślałem jak zawsze (raz zdarzyło mi się zdrutować uczelnienie na jednym wtryskiwaczu, czego skutkiem była konieczność wyjęcia go z głowicy i czyszczenia z... poxipolu :/ Jest mi za to wstyd do tej pory i postanowiłem wtedy że nigdy więcej drutów w moim aucie nie zrobię i nad wszystkim się 2 razy zastanowię najpierw)

Teraz kontrargumenty i opis moda.
Po pierwsze - wnerwiałoby mnie radio zamontowane w tamtym miejscu. Jakoś mi nie pasuje ;)
2 - używam tamtego schowka ;)
3 - mialem uchwyt na tel w podłokietniku, którego na drugi dzień po kupnie się pozbyłem. Ale został otwór w dnie podłokietnika :diabel:
Przez ten otwór przeprowadzę kabel (zauważcie że do radia idzie jeden kabel zawierający wiązkę od anteny i zasilania - rozgałęzia się on dopiero pod koniec kabla) i wpuszczę go w tunel poprzez gniazdo telefonu (które też wyleci ;) )
W tunelu wepnę zasilanie w wiązkę zapalniczki i połączę przewody antenowe.
Czyli jak widać całość będzie wyglądała jak fabryczna instalacja telefonu :peace:
4 - kabel antenowy wprowadzę do tunelu pod wykładziną więc będzie niewidoczny!
5 - tutaj nie mam kontry na Wasze argumenty związane z otwartym podłokietnikiem :/ To jest jedyny minus ale...
Już przymierzałem radio brata i wrzuciłem do podłokietnika kabel i połżyłem radio na siedzeniu pasażera. Okazało się że po opuszczeniu pokrywy podłokietnika faktycznie zatrzask się nie zamknie ale ładnie leży ona i spokojnie można jechać :D

Naprawdę całość dogłębnie przemyślałem i jak dla mnie to jest lepsze rozwiązanie :)

Oczywiście sposób Grzesia jest jak najbardziej fachowy i szacun dla niego :peace:
Tylko poprostu mi to jakoś bardziej pasuje :)

Aha bo w moim planie jest jedna luka - nie wiem jak zdjąć tylną kanapę :/ Trzyma się ona tylko na 4 śrubach przy bagażniku? (kanapa z airbagami) Czy są jeszcze jakeś bonusiki?

Dodam że tunel dzisiaj już w ramach rekreacji został rozbebeszony i złożony ;)

Miłego dnia!

_________________
Pozdro Sławek :peace:
CCCO Allroad AKE Tip by SSerwis - 230PS 440nm :smokingdevil:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: