.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 03.maja.2024 16:12:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: S6 C4 problem z klapami climatronika i obiegeiem wewnętrznym
PostNapisane: 06.lut.2008 12:15:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2005 14:51:35
Posty: 27
Lokalizacja: Rzeszów
Witam serdecznie.

Wczorajszą noc spędziłem przed monitorem, przegrzebując forum w poszukiwaniu wiadomości na temat mojej usterki. Jest wiele odpowiedzi, ale jeżeli jest ktoś kto dokładniej może mi wytłumaczyć ewentualną naprawę to proszę o pomoc :)

Problem polega na tym, że nie pracuje klapa sterująca strumieniem nawiewu ( szyba, kratki, nogi ), ciągle powietrze leci przez kratki, oraz nie włącza się obieg zamknięty :?:

Ponieważ pierwszy raz zabieram się za taką naprawę nie wiem czy dobrze to robię. Najpierw sprawdziłe błędy - ( mianowice przytrzymałem obiez zamknięty + nawiew na szybę, następnie wybrałem numer kodu 1 i zaczęło mi migać:
11.7 - klapa centralna, czasem blokowana
15.7 - Klapa powietrza, czasem blokowana
Nie wiem czy dobrze zdiagnozowałem, oraz nie wiem jak sprawdzić działanie obioeu wewnętrznego.

Rozbebeszyłem deskę rozdzielczą i zabrałem się do pracy:

Silniczek który prawdopodobnie struje klapą strumienia nawiewu ( pierwszy od lewej ) po przestawieniu nadmuchu pracuje. Czasem się przycina ale dalej się przesuwa, natomiast powietrze dalej leci przez kratki niezależnie od położenia silniczka.

Obieg wenętrzny też nie reaguje, po włączeniu go słychać pyknięcie przekaźnika lecz klapa zostaje zamknięta. Po wstępnych oględzinach wydaje mi się, że przewody podciśnienia są na swoim miejscu, przynajmniej od strony silnika, od wnętrza nie widzę żadnych przewodów podciśnieniowych.

Proszę o pomoc w tej sprawie. Może coś źle zdiagnozowałem :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lut.2008 18:34:01 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.paź.2006 15:30:56
Posty: 493
Lokalizacja: Bytom
Silniczek ten prawy dzieli nawiew na kratki lub szyba,nogi tym lewym możesz nastawić nawiew na sama szybę lub same nogi.Jak masz rozebraną konsole srodkową i jak leci ci powietrze tylko przez kratki to przeżuc klapke prawego silnika recznie powinno poleciec na nogi-szyba.

_________________
http://bytom.blox.pl/resource/rekordowegraffiti3.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.lut.2008 21:59:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2005 14:51:35
Posty: 27
Lokalizacja: Rzeszów
Spędziłem trochę czasu i wreszcie dobrałem się do usterki.

Z klapami problem prawdopodobnie z głowy, lecz zostaje jeszcze kwestia obiegu wewnętrznego.

Co może powodować, że klapa od obiegu wew. nie reaguje na klimatronic. Dodam iż po naciśnięciu guzika, jakiś przekaźnik pyka, ale na tym się kończy.

Proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.lut.2008 23:42:20 
Moderator

Dołączył(a): 17.lip.2003 02:27:37
Posty: 10118
Lokalizacja: CBY
Auto: C4,B6 quattro
brak podcisnienia w przewodach doprowadzajacych do elektrozaworu i klapy

_________________
A100 '88 2,3 - 99-02
A10Q '91 2.8 - 01-15
A6Q '97 2.5 - 11-
A4Q '03 1.9 - 15-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.maja.2008 10:31:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.paź.2005 23:42:25
Posty: 60
Lokalizacja: LEGNICA
witam, mam taki sam problem jak kolega ktory zalozyl temat. Sterownik jest na 100% OK bo sprawdzalem. Na sterowniku przelanczam na kratki to wieje, jak przelacze na nogi albo na szybe to nie dmucha a na panelu normalnie sie wyswietla. Zauwazylem ze pod schowkiem z lewej strony wystaje jakis drucik i okazalo sie ze ktos zrobil takie reczne przelaczanie albo same kratki albo szyby i nogi. Wyczulem reka ze drucik ten konczy sie po ok.15cm i jest on przymocowany do takiej dzwigienki za ta rura plastikowa ktorą idzie powietrze. Slychac jak sie nim przelancza ze chodzi ta przegroda ktora kieruje powietrze albo na kratki albo na szybe lub nogi. Nie mam najmniejszego pojecia jak sie za to zabrac, wogole czego szukac i czy duzo jest rozbierania zeby do tego dojsc :?:
DZIEKI i POZDRAWIAM.

_________________
an Audi can take on a 37,5˚ incline. Thanks to quattro®.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: