.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 24.kwi.2024 14:42:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z drzwiami tylnimi w audi A2
PostNapisane: 25.maja.2008 22:05:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.mar.2006 19:21:43
Posty: 64
Lokalizacja: Ciechanów
Witam wszystkich
Mam problem z zamknięciem (otwarciem tylnich drzwi) plus fabryczny alarm. Posiadam audi a2 z szybami na korbkę z tyłu (podobno jest różnica przynajmniej elektryk tak twierdzi ze mój ma zamek hydrauliczny wersje z elektrycznymi szybami z tyłu maja sterownik w drzwiach). Elektryk podłączył się pod komputer i wyskoczyło brak komunikacji z tylnimi drzwiami. Powiedział, że moduł komfortu jest do wymiany zadzwonił do serwisu i po numerach nadwozia sprawdził, że fabrycznie w tym aucie powinien siedzieć moduł o numerze 8Z0 959 433 N (natomiast u mnie siedzi 8Z0 959 433 H).
Autko mam z 2000 roku nie mogłem znaleźć modułu o tych oznaczeniach ale na niemieckiej stronie znalazłem opis ze moduł o oznaczeniu 8Z0 959 433 to ten sam o oznaczeniu 8Z0 959 433 N; znalazłem taki na allegro i kupiłem( elektryk powiedział, że sam mogę go włożyć i jak będzie sprawny to zacznie mi działać zamykanie i otwieranie drzwi tylnich będzie paliła się dioda w drzwiach kierowcy od alarmu fabrycznego i jeszcze oświetlenie z tyłu po otwarciu tylnich drzwi). Moduł zamówiłem wsadziłem i wszystko to samo co wcześniej (działa zamykanie drzwi przednich oświetlenie kabiny po otwarciu drzwi przednich otwieranie baku paliwa otwieranie tylniej klapy wszystko tak jak na starym module prócz oczywiście drzwi tylnich i alarmu fabrycznego). Moduł odesłałem znalazłem gościa który przywiózł mi moduł dokładnie o tym numerze co podali w serwisie czyli 8Z0 959 433 N moduł z 2006 roku wyjęty z samochodu Niemca na 100 % sprawny po włożneiu to samo wszystko działa prócz tych drzwi w żaden sposób nie reagują. Wciąż wyskakuje, że brak J388 i J389. Moduł komfortu domaga się podobnie jak tablica rozdzielcza sterownika w drzwiach tylnych. Na wyświetlaczu deski rozdzielczej wyświetla się tylko i wyłącznie symbol otwarcia drzwi kierowcy nawet jak są otwierane drzwi pasażera (oczywiście podczas otwierania drzwi tylnych nic się nie zapala tak jakby wszystkie drzwi byłyby pozamykane). Proszę o wszelkie porady dyskusja na ten temat toczy się jeszcze tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 86#5056986
ale narazie odpowiedniego pomysłu brak

_________________
Audi A2 1.4 TDI (75 KM) AMF

Carpe diem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.gru.2010 15:25:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.mar.2006 19:21:43
Posty: 64
Lokalizacja: Ciechanów
Problem rozwiązany. Dużo się pisze o modułach komfortu do A2, że padają a serwis sobie życzy 950 zł za nowy moduł plus instalacja 300 zł. Ja kupiłem używany z oznaczeniem niby N (na końcu, ale po wejściu w moduł przez VAG, na końcu jest literka S) stary miał literkę H (na końcu w VAG-u litera G). Zastanawiałem się już czy ktoś obudowy plastykowej nie zmienia bo z litrą N jest poszukiwany. W tym przypadku w starym powinien być ten sam numer a jednak nie jest. Jeżeli ktoś szuka modułu komfortu to najlepiej wyciągać z auta o takim samym wyposażeniu bądź bogatszym. U mnie elektryk zrobił adaptację modułu na kanałach i wszystko hula. Żadnych problemów do tej pory.

_________________
Audi A2 1.4 TDI (75 KM) AMF

Carpe diem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: