.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 06.maja.2024 06:18:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [B3 2.0 16v 6A] Jaki alternator ?
PostNapisane: 10.gru.2010 22:38:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
witam Kolegów


mój alternator pomału już nie domaga , myślałem go zregenerować , aczkolwiek mam możliwość zakupu nowego nie używanego alternatora Valeo o numerze: 436291 . Jednakże nie mam jak sprawdzić czy to by do mnie pasowało .. godzinę błądziłem po necie .. i wszystkie strony mi się wysypywały . Jakie parametry powinien mieć alternator w moim aucie .. i czy ten co podałem by pasował . Ewentualnie prosiłbym o jakiś link do katalogów Valeo , w bazie intercarsu akurat nie ma valeo , a tak to zbytnio nie mam gdzie sprawdzić .

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.gru.2010 18:12:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.wrz.2009 15:23:36
Posty: 180
Lokalizacja: Warszawa-Wola, Raszyn, Wól - ka
ja posiadam taki silnik tylko ACE i u mnie jest alternator 90A i taki był i na taki wymieniłem.... jeśli nie jesteś pewien pojedz do serwisu i tam ci wszystko powiedzą ...

Powodzenia

_________________
Audi 100 C4 93r. AVANT 2.0 16v ACE
AUDI by żyło się lepiej:)
Sposób na szczęście - nie przejmować się tym na co nie mamy wpływu...
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.gru.2010 20:18:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
Adi C4 napisał(a):
ja posiadam taki silnik tylko ACE i u mnie jest alternator 90A i taki był i na taki wymieniłem.... jeśli nie jesteś pewien pojedz do serwisu i tam ci wszystko powiedzą ...

Powodzenia


to można by powiedzieć ze to takie same silniki .. prąd 90 a i napięcie ładowania 14v .. al mam teraz pytanie .. czy zmieniałeś alternator u siebie , albo regenerowałeś ... u mnie jest tak ze jak załączam auto to ładowanie oscyluje koło 14v .. po dłuższej jeździe spada do 12v albo i poniżej , jak z tym sprawa wygląda u Kolegi ??

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.gru.2010 20:42:06 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6205
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
Luki147 napisał(a):
Adi C4 napisał(a):
ja posiadam taki silnik tylko ACE i u mnie jest alternator 90A i taki był i na taki wymieniłem.... jeśli nie jesteś pewien pojedz do serwisu i tam ci wszystko powiedzą ...

Powodzenia


to można by powiedzieć ze to takie same silniki .. prąd 90 a i napięcie ładowania 14v .. al mam teraz pytanie .. czy zmieniałeś alternator u siebie , albo regenerowałeś ... u mnie jest tak ze jak załączam auto to ładowanie oscyluje koło 14v .. po dłuższej jeździe spada do 12v albo i poniżej , jak z tym sprawa wygląda u Kolegi ??

pozdrawiam


też mam w ACE 90A i u mnie z alternatorami to miałem troche zabawy, jak kupiłem po trzech dniach przestał ładować wsadzałem Valeo z innej audi, poprzedni miałem Boscha, jeździłem troche na nim i padł też, za grosze kupiłem następny Valeo, po roku padł znowu i zmieniłem teraz sam wirnik bo sie bieżania wytarła, więc lapiej chyba kupić coś troche droższego albo zregenerować pożądnie bo używki to nieporozumienie, do tego dobry regulator np. Hella


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.gru.2010 08:47:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.wrz.2009 15:23:36
Posty: 180
Lokalizacja: Warszawa-Wola, Raszyn, Wól - ka
u mnie wyglądało to tak że ja kupiłem używkę i jeździ już 3 lata i tylko regulator wymieniłem na wiosnę... jeśli możesz to zregeneruj stary jeśli się uda bo zamienniki pozostawiają wiele do życzenia a ich żywotność też nie jest najlepsza...

_________________
Audi 100 C4 93r. AVANT 2.0 16v ACE
AUDI by żyło się lepiej:)
Sposób na szczęście - nie przejmować się tym na co nie mamy wpływu...
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: