.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 02:56:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C4] błędy klimy-jak naprawic, usunąć
PostNapisane: 29.lip.2008 21:17:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.gru.2007 00:12:01
Posty: 72
Lokalizacja: Opole
Witam
zaczytałem się w forum bo coś mi zaczęłą szfankować klima ale nie znalazłem odpowiedzi.
W panelu klimy 1c wyskakują mi następujące błędy:

05.3 Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia), przód, czasem przerwa
08.7 Klapa regulacji temperatury, czasem blokowana
15.5 Klapa powietrza, ciągła blokada

Pytanie:
1. od czygo zacząć eliminowanie błędów, tzn. czy jest to faktyczna awaria czy są to jakieś stare błędy?
2.czy mogę/powinienem usunąć je jakoś z poziomu wyśweitlacza czy muszę się podpiąć pod VAG-a?
3. czy jeśli usunę błędy a one wskoczą znów to od czego zacząć naprawiać?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.lip.2008 08:16:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.gru.2007 00:12:01
Posty: 72
Lokalizacja: Opole
pomóżcie coś bo nie wiem czy mogę tak jeżdzić


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.lip.2008 08:26:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.gru.2005 07:45:23
Posty: 672
Lokalizacja: okolice Krakowa
W sumie to temat ostatnio często wałkowany - pewnie przez upały ;)
Skasować błedy możesz ale to nic nie da. Czeka cię demontaż i czyszczenie mechanizmów podnoszenia klap. Zacząłbym od tej na podszybiu. Demontujesz wycieraczki, podszybie i masz centralnie klapę temp. przed sobą. od strony kierowcy jest siłownik z potencjometrem (kolor biały o ile dobrze pamiętam). Rozebrać wyczyścić i posmarować smarem np. do maszyn do szycia. Składasz do kupy - kasujesz błedy i trzeba teraz trochę go rozruszać różnymi funkcjami. Jak błedy się nie pojawią to masz jeden problem z głowy. Co do czujnika to może ktoś go zlokalizuje w etce bo u siebie nic z nim nie robiłem więc nie mam pojęcia gdzie się znajduje ;)
Klapa powietrza to zapewne ta wymuszająca recylkulację. Znajduje się ona nad nogami pasażera. Więcej nie pomogę bo u mnie całkiem sprawnie działa.

Błedy kasujesz VAG-iem. Z panelu się nie da. Jeśli usuniesz usterki to po pewnym czasie same błedy znikną z kanału 01.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.lip.2008 21:54:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.gru.2007 00:12:01
Posty: 72
Lokalizacja: Opole
Madness
wiellkie dziekie za krótką, rzeczową odpowiedz - myślę, że weekend będzie w miarę spokojny to się pobawię - dam znać jak poszło. Niestety nie mam dostępu do VAG-a więc będę czekał aż błędy znikną same.
pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.lip.2008 21:56:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.gru.2007 00:12:01
Posty: 72
Lokalizacja: Opole
a co do czujnika to mam go stojąc przed autem po prawej stronie na dole przy kratce nawiewu, odłączyłem go i przeczyściłem ale nic się nie zmieniło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.lip.2008 22:14:28 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.gru.2005 07:45:23
Posty: 672
Lokalizacja: okolice Krakowa
Ten czujnik to temperatura wskazywana w zegarach. Do żadnego innego systemu ten czyjnik nie jest podłaczony. Szukaj dalej ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.lip.2008 23:16:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.gru.2007 00:12:01
Posty: 72
Lokalizacja: Opole
wydawało mi się, że to właśnie czujnik temp. zew. bo tak wyszukałem go chyba właśnie w Etce i tam też się znajdował. I mój błąd 05.3 wskazuje na błąd tego czujnika (i rzeczywiście czasem jakby się przywieszał tzn. pokazuje totalnie inną temp. niż na zew. ale po jakimś czasie jest OK) ale nadal nie wiem skąd ten błąd/błędy się biorą.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: