.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 09:17:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: problem z radiem audi a6 c6
PostNapisane: 27.paź.2008 10:14:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.sty.2008 08:34:48
Posty: 22
Witam forumowiczów. Mam nastepujący problem w moim audi po włączeniu ogrzewania tylnej szyby nie mam możliwości słuchania radia. Sygnał jest tak mocno zakłucony, że z głośników słychać tylko "syczenie". Wydaje mi sie, że w aucie tej klasy coś takiego nie jest normalne. czy ktoś miał podobny problem lub moze ktoś ma pomysł jak ten problem rozwiązać? Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: problem z radiem audi a6 c6
PostNapisane: 27.paź.2008 12:00:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.wrz.2007 20:01:54
Posty: 142
Lokalizacja: Skierniewice
dianix napisał(a):
Witam forumowiczów. Mam nastepujący problem w moim audi po włączeniu ogrzewania tylnej szyby nie mam możliwości słuchania radia. Sygnał jest tak mocno zakłucony, że z głośników słychać tylko "syczenie". Wydaje mi sie, że w aucie tej klasy coś takiego nie jest normalne. czy ktoś miał podobny problem lub moze ktoś ma pomysł jak ten problem rozwiązać? Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi.


1. Sprawdź czy ktoś mądry nie podłączył tylniej anteny w szybie (o ile takie jest, oczywiście prócz właściwego) pod ogrzewane szyby. Jeśli audi wyposażone jest w 2 antenę z reguły jest w tylniej szybie (przypomina ogrzewanie szyby).
2. Można wykorzystać ogrzewanie tylniej szyby jako antenę poprzez separator napięcia (najprościej kondensator z 10nF). Jeśli jest takie rozwiązanie może właśnie separator uległ uszkodzeniu (może być coś bardziej skomplikowanego np. separator ze wzmacniaczem o regulowanym wzmocnieniu... itp.)

ps. to raczej teorie ale zawsze, więc pod regułę proszę tego nie brać.

pozd. Sas

_________________
A6 C5 AJL
VW T4
Skoda Octavia 1Z5 BXE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: