.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 07.maja.2024 05:05:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [C4] Dwa pytania o liczniki
PostNapisane: 18.lis.2008 15:37:47 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sie.2007 11:44:45
Posty: 156
Lokalizacja: Działdowo - warm-maz
Spalila mi sie ( z moja niewielka pomoca :) ) plyta glowna licznika.
Mialem wersje europejska, licznik w km, AC i BC.
Chcialbym kupic plyte glowna do mojego i mam kilka pytan :
1) Czy bedzie pasowala standartowa plyta z MC/ z AC bez BC ( mam wyswietlacze i moglbym przelozyc swoje ). chodzi mi o to czy ma wyprowadzenia pod AC i BC.
2) Czy bedzie pasowac plyta glowna z licznika z anglika ? mam vaga, a kabelki do zegarka bylbym sobie w stanie przelutowac na druga strone. chodzi mi o to ze na BC bedzie wyswietlac prawidlowe spalanie i czy licznik z mil mozna zamienic na km.

Zegarki ktore aktualnie mam pochodza z Audi A6 C4 i takich plyt bym wlasnie szukal.
Z gory dzieki za wszelkie informacje.

_________________
C4 AAH 2.8 V6 Automat SGI Stag300


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.lis.2008 19:33:42 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.sie.2005 12:33:54
Posty: 2803
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Cabrio V6
Z tego co wiem to liczniki A6 C4 nie mają konstrukcji 'modułowej' - nie wyciągniesz poszczególnych części i nie poskładasz z kilku liczników jednego, jak to miało miejsce przy liczniku z setki.

_________________
C4 od 2005...

Audi 100 C4 AAR 1991 sedan zyclam pearl (2005 - 2012)
Audi A6 C4 AEL quattro 1996 Avant aluminium silver (2007 - 2015)
Audi Cabrio 8G ABC 1997 kabriolet brilliant black (2014 - ...) [.: TERAZ MY :.]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.lis.2008 20:44:50 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sie.2007 11:44:45
Posty: 156
Lokalizacja: Działdowo - warm-maz
to wiem bo rozbieralem obydwa :) po prostu zostaly mi same wyswietlacze ktore moglbym przelozyc do innego. tylko czy np. na plycie na ktorej nie ma BC jest wyprowadzenie na sam wyswietlacz ?

Ewentualnie : na angliku spalanie podawane jest w milach/galon , dystans w milach etc. na tej naklejce na BC jest napisane mpg, z kolei na moim wyswietlaczu l/100km. wolalbym miec ta swoja. tylko czy mozna zaadaptowac ten wyswielacz zeby np. nie pokazywal np. 18,7 mpg tylko 15l/100.

_________________
C4 AAH 2.8 V6 Automat SGI Stag300


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.lis.2008 15:12:55 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.wrz.2005 20:59:51
Posty: 863
Lokalizacja: Białystok
Kolego :
1. - nie nie ma wyprowadzeń na wyświetlacz w płycie z MC, bo tam są gniazda na żarówki, a w AC jest wyświetlacz i 2 żarówki podświetlające
2. - jak najbardziej, aktualnie wsadziłem AC/BC z angola i trzeba przekodować kompa na odp. liczbę cylindrów oraz mile na km(na razie nie wiem jak ale szukam, może ktoś podpowie?).Wyświetlacza BC nie musisz przekładać, choć wymiana napisu MPG na tego z Twojego licznika to przełożenie płytki z napisami co wiąże się z rozbiórką obudowy wyświetlacza BC. U mnie jest MPG i cała reszta ale to nie przeszkadza.

_________________
A6 C5 1997 ???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.lis.2008 13:28:38 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sie.2007 11:44:45
Posty: 156
Lokalizacja: Działdowo - warm-maz
makaon zeby przekodowac licznik musisz :
1) podpiac Vaga :)
2) wybierasz Instruments czy cos tam
3) klikasz Recode
4) wpisujesz kod. trzecia cyfra jest od wersji o ile dobrze pamietam. Mi udalo sie przekodowac licznik z R4 na V6 ale zanim sie spalil nie zdazylem sprawdzic czy jak przekoduje wersje na wersje angielska to wyswietla mi sie mile :)
W kazdym razie nowa plyta glowna juz jest w drodze. napisze czy da sie przekodowac.
A co do wyswietlacza i tych MPG etc., to po prostu zaloze swoj caly BC, on sie trzyma na takich 4-ch blaszkach, wiec przelozenie go nie bedzie problemem.

EDIT :
Nowa plyta glowna doszla, wiec potwierdzam - mozna przekodowac angielski licznik do C4 zeby wyswietlal w km. BC jeszcze nie sprawdzilem, ale sadze ze powinien dzialac prawidlowo rowniez.

_________________
C4 AAH 2.8 V6 Automat SGI Stag300


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: