.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 23:45:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B5] Ogrzewana kierownica nie grzeje?!
PostNapisane: 29.lis.2008 23:07:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.wrz.2006 23:33:58
Posty: 29
Lokalizacja: czestochowa
Otoz, jakis czas temu odkrylem, ze mam w samochodzie ogrzewana kierownice.
Potwierdza to rozpiska kodow wyposazenia (kierownica ma opcje grzania), oraz to ze bezpieczniki odpowiadajace za grzanie kierownicy sa na swoim miejscu.
Jednak proby moje wlacz ogrzewania kier. spelzly na niczym:
- probowalem wlacznikiem ogrzewania siedzenia
- wlacznikiem ogrzewania tylnej szyby
i nic.
Dzis rozebralem swoja kierownice
Obrazek

znalazlem 4 kable wychodzace z obwodu kierownicy (2 czarne grubsze i 2 cienkie szare)
Obrazek

2 szare wchodza do bialej kostki pod poduszka powietrzna
Obrazek

ciekawa sprawa jest z tymi grubszymi czarnymi kablami ktore wychodza z obwodu kierownicy, a koncza sie przed biala kostka
Obrazek

wyglada to tak jak by nie byly podlaczone do tej bialej kostki (bo sa tam 2 wolne miejsca)
I teraz nie wiem co poczac... jezeli je tam wpiac to gdzie, w ktore miejsce ktory kabelek??
no chyba .... ze one maja inne zadanie.

_________________
Obrazek Obrazek
________________________
[A4 B5] 2.8 APR Quattro 2000r.
byl [A4 B5] 1.9 1Z tdi 1996


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.gru.2008 18:23:50 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.lut.2008 19:09:29
Posty: 884
ogrzewanie powinno grzac gdy wlaczysz podgrzewanie swojego siedzenia

wyciagnij klimatronik i zobacz czy w kostce od twojej strony(tzn podgrzewania twojego) jest zajety 4 pin (pisze na kostce) jesli nie tzn ze audi nie podciagnela kabelka jesli jest to musi grzac.

drugi kabelek to jest masa i moze ona byc wzieta bog wie z jkiego miejsca musi meic tylko polaczenie do karoserii


trzeci kabel musi byc podlaczony do pinu nr 2 w tej kostce co mowilem wczesniej. ten przewod leci jeszcze gdzies przez bezpiecznik 15A i ten bezpiecznik odpowiada tylko iwylacznie za podgrzewanie kierownicy wiec tez szukaj takiego bezpiecznika
i musi grzac

jezeli nei grzeje to masz spalony ktorys z bezpiecznikow nie wiem jak w a4 ale w a6 c5 odpowiadaja za to bezpieczniki nr 44,5 i 27


pozdrawiam mysle ze dasz rade :)

_________________
A6 1.9 TDI
185PS i 401Nm
ObrazekObrazek
tyle ze w 2 autach seicento 900 + a6 1.9TDi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.maja.2009 20:22:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.wrz.2006 23:33:58
Posty: 29
Lokalizacja: czestochowa
alukard napisał(a):
ogrzewanie powinno grzac gdy wlaczysz podgrzewanie swojego siedzenia

wyciagnij klimatronik i zobacz czy w kostce od twojej strony(tzn podgrzewania twojego) jest zajety 4 pin (pisze na kostce) jesli nie tzn ze audi nie podciagnela kabelka jesli jest to musi grzac.

drugi kabelek to jest masa i moze ona byc wzieta bog wie z jkiego miejsca musi meic tylko polaczenie do karoserii


trzeci kabel musi byc podlaczony do pinu nr 2 w tej kostce co mowilem wczesniej. ten przewod leci jeszcze gdzies przez bezpiecznik 15A i ten bezpiecznik odpowiada tylko iwylacznie za podgrzewanie kierownicy wiec tez szukaj takiego bezpiecznika
i musi grzac

jezeli nei grzeje to masz spalony ktorys z bezpiecznikow nie wiem jak w a4 ale w a6 c5 odpowiadaja za to bezpieczniki nr 44,5 i 27


pozdrawiam mysle ze dasz rade :)


dzis to sprawdzilem
jest dokladnie tak jak napisales:
- załączanie kierownicy w wlaczniku ogrzewania siedzenia kierowcy.
- pin 4 (napiecie),
- pin 5 (masa),
- pin 2 przewod z kostki na bezpiecznik i do kierownicy.
I teraz najwazniejsze kiedy wlacznik ogrzewania siedzenia jest w pozycji 0
na pinie 4-5 jest 12V, natomiast jak zalacze ogrzewanie kierownicy napiecie spada na tych pinach do 1V ??? I ten 1V pojawia sie na bialej kostce z mojego czwartego zdjecia.
Czy takim małym napięciem ogrzewana jest kierownica?
Prąd jakis sie pojawia ale kierownica jakos nie grzeje, albo jestem niecierpliwy i nie doczekalem jej nagrzania (siedzenia byly cieple wiec i ona tez powinna sie zagrzac).

Mozesz "alukard" sprawdzic napiecie na kostce w kierownicy (2 cienkie przewody wych z kiery),
i powiedz co z tymi grubymi ? 2 grube przewody wychodza z kierownicy i sa do niczego nie podlaczone, jaka ma byc na nich rezystancja?? ja to wyglada u Ciebie.
pozdr. i dzieki za odzew na ten temat.

_________________
Obrazek Obrazek
________________________
[A4 B5] 2.8 APR Quattro 2000r.
byl [A4 B5] 1.9 1Z tdi 1996


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: