.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 02.maja.2024 16:26:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C6] MMI - aktualizacja softu oraz podl. ext AV1 / AV2
PostNapisane: 04.sie.2007 10:09:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2005 16:58:42
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Witam Kolegow.

Mam dwa pytania zwiazane z systemem MMI w A6(c6) 2005. Wersja silnikowa (chociaz to chyba nieistotne) to 3.0 TDI Q.

1) W wielu miejscach na internetach wyczytac mozna o problemach zwisow systemu nawigacji, gdy nowe mapki (np 2007 pl) polaczymy z starszym OSem. U mnie wlasnie dziala takie combo i w ciagu 2 miesiecy zwis zdarzyl sie 1. Pytania:

Czy poza problemami z navigacja upgrade OS daje nam jakies inne korzysci?

Czy mozna gdzies dorwac changelog najnowszej wersji?

Czy operacje ta oplaca sie robic samemu (bo sprowadza sie np do wrzucenia plytki z upgradem do czytnika), czy lepiej w ASO? Jezeli w ASO, to jaki jest koszt czasowo/zlotowkowy?

2) Moja wersja jest szczesliwie wyposazona w tuner TV. Z tego co glosza internety, to jest to "fabryczny" warunek funkcjonalnosci wejsc zewnetrznych zrodel AV. W zwiazku z tym nastepna seria pytanek:

Czy jest to warunek konieczny czy wystarczajacy?

Wg manuala, zeby podlaczyc zewn. zrodlo sygnalu trzeba miec superspecjalny kabelek, do nabycia oczywiscie w ASO. No wiec udalem sie do naszych krakowskich ASO-w i pierwszy AS rozlozyl rece (nie wiedza, o co chodzi), a drugi (po ponad godzinie konsultacji) poprosil mnie o otwarcie showka i stwierdzil, ze u mnie brak interfejsu multimedialnego (ktory zawsze jest kolo zmieniarki, a u mnie nie ma). Czy to oznacza, ze nie podepne sobie zewnetrznych zrodel sygnalu?

W menu MMI przy wyborze SOURCE obok CD i TV ewidentnie sa ext. AV1 i ext. AV2. Wybranie ktoregokolwiek nie powoduje wyswietlenia tekstu, ze w tym aucie jest to niewykonalne, po prostu brak obrazu (i dzwieku). Czy zatem ow brak interfejsu moze jedynie oznaczac brak wyprowadzenia kabelkow do wnetrza schowka?

Pytanie teoretyczne: na aukcjach mozna kupic rozne interfejsy wlasnie, ktore instaluje sie w autkach bez tunera TV. Czy fakt posiadania przeze mnie takiego tunera moze ulatwic takie podlaczenie? (bo np od strony komputera i elektroniki system jest gotowy na przyjecie zewn. zrodel)

Generalnie - jak, Waszym zdaniem, najmniej problemowo podlaczyc sie do tych zewn. zrodel?

Z gory dziekuje za odpowiedzi, pzdr =)

_________________
B4 ABK '94 2.0E + A6 3.0 TDI Q '05


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.sie.2007 11:01:30 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2004 22:11:37
Posty: 5122
Lokalizacja: Łódź / Warszawa
http://www.naviservice.com.pl/navi/kontakt.html

poproś p. Bykowskiego.

_________________
Diagnostyka TDI
Czyszczenie przepływomierza masowego Bosch stosowanego w silnikach AFB/AKN
Problematyka wibracji biegu jałowego silników 2.5TDI - dokumentacja serwisowa

Anthem Advanced 1

:P(|)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.sie.2007 21:37:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2005 16:58:42
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Dzieki za rade, jutro zadzwonie.

A czy moze w okolicy Krakowa zna ktorys z Kolegow jakiegos szpeca od MMI?

_________________
B4 ABK '94 2.0E + A6 3.0 TDI Q '05


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.gru.2008 20:05:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.mar.2008 09:53:03
Posty: 343
Lokalizacja: łódzkie
Auto: A3 / A5 / S5 / RS5 / S8 / SQ5 / R8
Stary temat, ale coraz popularniejszy jeśli chodzi o system MMI w PL

Odpowiedzi (proszę nie sugerować się numerami w odniesieniu do numerów "tompaw")

1. Upgrade MMI zawsze daje korzyści - poprawiona wersja oprogramowania, usunięte błędy znalezione w starym oprogramowaniu, możliwość doposażenia o nowe urządzenia, których nie widziało stare oprogramowanie np. Tuner analogowo-cyfrowy, zmieniarka MP3, interfejs AMI itp. Poza tym dochodzą opcje widoku mapy z pozycji 3D i takie tam...

2. Nie ma czegoś takieo jak "changelog" - tzn Audi nie pisze jakie zmiany w stosunku do poprzedniego oprogramowania wprowadziło w nowym.

3. Operację upgradu jeśli to robisz sam wykonujesz na własną odpowiedzialność. Do każdego auta z upgradem trzeba podchodzić w sposób indywidualny. Jeśli zrobisz coś nie tak lub system zatrzyma Ci się w naj mniej spodziewanym momencie możesz narobić sobie problemów. Nie wspomnę o "blokadzie-ochronie komponentu" w urządzeniach MMI, które możesz bezwiednie załączyć.
Moja rada: daj zarobić komuś 100 czy 200 pln i nie bierz na siebie odpowiedzialności związanej z uszkodzeniem lub wykasowaniem jakiiejś pozycji z Twojego MENU.
Osobiście mogę polecić z czystym sumieniem na tym forum:
- Siebie :D "DKG"
- Kobre "Kobra7"
- więcej osób nie znam osobiście więc nie wiypowiadam się na ich temat.

4. Co do Tunera TV. Możesz bez problemu podłączyć do Twojego Tunera 2 zewnętrzne źródła AV za pomocą kabli i instrukcji Audi (nr kat. 000 051 444 G) - cena około 30,00 Euro

5. Nie baw się w nieoryginalne interfejsy jeśli posiadasz oryginalny tuner TV.

Pozdrawiam / DKG

_________________
Specjalizacja: MMI2G / MMI3G / MMI3GP / MIB1 / MIB2 / MIB2Q itp...
Kodowania / naprawy / doposażenia / konwersje USA-EU / produkcja wiązek / sprzedaż części Audi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: