.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 01:10:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 c5 2.5TD 98r] Pytanie o GRZANIE SILNIKA i problem klimy
PostNapisane: 03.sty.2009 15:17:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.gru.2008 17:01:05
Posty: 37
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Witam!
Znowu mam prośbę o pomoc z moją niunią. Dla przypomnienia AUDI A6 AVANT 2.5TDI AFB 150km 98r.
A mianowicie jak robiłem logi sugerowaliście mi problem z dogrzaniem silnika, więc zgodnie z poradami na temat sprawdzenia termostatu/czujników zrobiłem logi temperatur ale niestety nie mogę się połapać, kiedy i co jest sprawne, a co uszkodzone:

17-003 zimny:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae0 ... 3573d.html
17-003 ciepły:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3fa ... 1c584.html
01-007 zimny:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8af ... 96bfc.html
01-007 ciepły:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/661 ... b6761.html

A drugi problem to KLIMA:
po pierwsze nie mogę się do niej dostać VAGiem - mam USB - i wydaje mi się,że to jest problem,LATENCY JUŻ PRÓBOWAŁEM(udało mi się niezidentyfikowane znaczki odczytać (przy latency na 1) jedynie w "software code" i nic więcej,). Już zamówiłem kabelek na COMa - mam nadzieje,że pomoże.
po drugie zczytałem błędy - ręcznie z panelu - i wyskoczyły dwa.

1704
1904

Ogólnie klima i ogrzewanie działa. Nigdy nie chłodziła do telepania zębów - zawsze chłodziła do tempeatury którą się ustawiło. Ale problem występuje z ogrzewaniem. Ustawiam np 22*C w obu strefach. Nie robię "auto" tylko 1-2 kreski szybkości nawiewu. Po pewnym czasie ze środkowych kratek leci chłodne powietrze,a z bocznych leci ciepłe - coś koło takiego jakie ustawiłem w panelu.
Czy może mi ktoś coś doradzić w tym temacie?

Jeszcze jedno pytanko - ale to z innej bajki. Użyłem szukajki ale nie znalazłem odpowiedzi.
Powiedzcie mi koledzy jak działa u was oświetlenie wnętrza. Czy przy otwarciu drzwi - obojętnie których - zapala wam się tylko przednie czy też tylne światełko?Powinny zapalać się oba? U mnie jest tak,że jak zapale z przodu na ciągły + to świeci się i z tyłu. Jak jest ustawiony na - lub na drzwi to świeci się tylko przód. Czy to jest normalne?

_________________
AUDI A6 - i wszystko jasne...


Ostatnio edytowano 03.sty.2009 18:39:02 przez piter-eg, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.sty.2009 17:23:24 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.gru.2007 12:26:35
Posty: 484
Lokalizacja: Lubelskie
Kolego log 01-007 zimny się nie otwiera.
Z klimą Ci nie pomogę bo zawsze mam na auto.
Jeżeli chodzi o oświetlenie to u mnie jest tak jak otwieram z pilota to zapala się światełko w podsufitce i przód i tył, w momencie otwarcia drzwi dodatkowo zapala się podświetlenie pod nogami (tylko drzwi które otwarłem)

_________________
Audi A6 2,5 TDI [AFB] Avant Tiptronic 1998r.
Elektronika samochodowa, immo, klucze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.sty.2009 17:54:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.paź.2007 15:19:04
Posty: 220
Lokalizacja: Trójmiasto
Auto: A6 C7
Cytuj:
A drugi problem to KLIMA:
po pierwsze nie mogę się do niej dostać VAGiem - mam USB - i wydaje mi się,że to jest problem. Już zamówiłem kabelek na COMa - mam nadzieje,że pomoże.

Jeśli wystepują problemy z połączeniem ze sterownikiem klimatyzacji to bardzo często pomaga zmiana Latency dla Portu COM w Menedzerze urządzeń z wartości 16 na 12...więc może się okazać że niepotrzebnie zamowiłeś kolejny kabelek...no ale najpierw spróbuj, może pomorze...

Cytuj:
Powiedzcie mi koledzy jak działa u was oświetlenie wnętrza. Czy przy otwarciu drzwi - obojętnie których - zapala wam się tylko przednie czy też tylne światełko?Powinny zapalać się oba? U mnie jest tak,że jak zapale z przodu na ciągły + to świeci się i z tyłu. Jak jest ustawiony na - lub na drzwi to świeci się tylko przód. Czy to jest normalne?


Jeśli w lampkach włącznik ustawiony jest na środkową pozycję to podczas otwierania jakichkolwiek drzwi lub za pomocą pilota powinny zapalić się obydwie lampki (przód i tył). Ogólnie dość często zdarza się że tylna lampka nie zapala się podczas otwierania drzwi jak i w momencie przełączenia ją w pozycje "I", natomiast zapala się kiedy włącza się pozycje "I" w lampce z przodu...w tym przypadku możliwe jest że powstał zimny lut na jednym z "plusów" na płytce w lampce tylnej. Da rade to zrobić własnym sumptem. Jak nie dasz rady (a myśle że dasz ;) ) podjedź - naprawimy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.sty.2009 12:38:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.gru.2008 17:01:05
Posty: 37
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
dzięki bardzo za porade co do oświetlenia - już zrobione - wszystko działa jak natura chciała ;)

Co do klimy niestety nic nie pomogło,wszelkie ustawienia LATENCY i nic. Moja prośba jest taka,żeby się ktoś mądry i znający temat wypowiedział na temat błędów które w/w.

No i oczywiście logi temperatur, to mnie trochę nurtuje,bo chce dać do mechaniora na wymiane odmy ustawienie kąta wtrysku więc przydałoby się za jednym zamachem to zrobić.Mam też mały wyciek spod GÓRNEJ misy olejowej,nie wiem co się tam dzieje ale mechanik powiedział,że dużo rozbierania jest,wiec skoro ma już to robić to wrazie czego i termostat/pompe czy jakieś czujniki by zrobił.

z góry dzięx

_________________
AUDI A6 - i wszystko jasne...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: