.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 03.maja.2024 17:14:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C6] Problem z MMI Brak mozliwosci uruchomienia
PostNapisane: 02.sty.2009 23:30:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.maja.2008 23:47:16
Posty: 52
Mam nastepujacy problem. Dzis przestał działać mi MMI. Pokazuje się strona startowa i po chwili znika. Gdy próbuje uruchomic system jeszcze raz dzieje sie dokładnie tak samo za każdym razem.
Niestety zauwazylem ze po staronie jednostki sterujacej w bagazniku jest wilgotno, a dokładnie cieknie ta płym od spryskiwacza. Na pewno mam jakiś przeciek dotyczacy spryskiwacza tylnej szyby (posiadam wersje Avant), ale to nie istotne, chociaz szkoda ze proucent najwazniejsze urzadzenie w samochodzie umiescił tam gdzie taka ewentualnosc moze nastapić.
Zajzałem do srodka bagaznika i poczulem nienaturalny zapach spalonej elektronikiZaczalem rozbierac calosc i zauważyłem ze Sound Amplifier Basic jest wilgotny. Rozkrecilem go i okazalo sie ze doszlo do siecia bo plytka i obudowa sa okopcone. Po odlaczeniu tego urzadzenia, reakcja calego systemu jest podobna , pokazuje sie strona tartowa AUDI MMI i po kilku sekundach gasnie.
Mam pytanie , jezeli tak sie dzieje to jest to wina spalonego urzadzenia ktore wyzej wymienilem , czy moze padło wszystko lacznie z Beckerem i napedem DVD, chociaz naped działa , podaje płyty i kontrolki sie swiecą.
Czy po zrobieniu lub kupieniu "wzmacniacza" wszystko wróci do normy?
Moze ktos posiada takie urzadzenie na sprzedaz?
Pozdrawiam i czekam na pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.sty.2009 09:25:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lis.2008 19:02:29
Posty: 21
Lokalizacja: Legnica
Tutaj masz wzmacniacz
http://www.allegro.plitem500041032_audi ... 0223g.html
Na twoim miejscu zabrałbym wszystko do domu i porządnie wysuszył.
Zlikwidował przeciek i spróbowałbym podłączyć na nowo.
Pozdrawiam

_________________
A6 C6 3.0 TDI S-line


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.sty.2009 18:35:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.sie.2007 12:40:37
Posty: 82
Lokalizacja: bielsko-biała
witam
dokładnie mam to samo o czym pisze osy4, przy mrozie -16 zamarzł chyba tylni spryskiwacz i płyn zaczął wyciekać prosto na wzmacniacz bose, najpierw muzyka zaczeła przerywac, potem pokazało błąd i mmi zgasło, pojawia sie tylko ekran powitalny i koniec.
Wykręciłe i rozkreciłe wszystko, osuszyłem z zastosowaniem srodków do wypierania wilgoci (fluid 101) teraz wysycha... jutro rano próba...

myślałem że u mnie coś nie tak z tym wyciekiem, ale to chyba jakiś problem konstrukcyjny.
Jeszcze nie sprawdzałem dlaczego i skąd ale bede informował urzytkowników C6 AVANT... :P

_________________
A6 C6 3.0 TDI - BMK AVANT QUATTRO S-line
A6 C5 2.5 TDI - AKN AVANT QUATTRO - było
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.sty.2009 21:36:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.maja.2008 23:47:16
Posty: 52
Wlasnie i ja tak pomyslalem-blad konstrukcyjny- mysle ze audi powinno cos z tym zrobic. Czy jest jakis kontakt gdzie mozna zglaszac sugestie dla producenta. Moze dzieki temu wymysli jakas akcje serwisowa tym bardziej ze mialem juz w zyciu kilka samochodow, mrozy byly solidniejsze i wszystko gralo bez usterki tzn. nic nie pekalo i nic nie bylo zalewane. Szkoda ze audi nie przewidzialo takiej ewentualnosci , moglo to jakos zabezpieczyc lub puscic inna droga nie nad jedna z najdrozszych rzeczy w aucie. Troche mnie to zrazilo tym bardziej ze plyn zimowy wlalem jeszcze przy dodatnich temperaturach. Mam nadzieje ze twoj sprzet po osuszeniu ruszy, bo wtedy i moj ruszy haha! Z ta roznica ze ja jak da rade naprawie wzmacniacz, lub kupie nowy znaczy uzywany. A jak wyjąles caly sprzet, bo wzmacniacz dalem rade, ale reszta to istny bunkier.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: [A6 C6] zalany wzmacniacz
PostNapisane: 04.sty.2009 16:28:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.sie.2007 12:40:37
Posty: 82
Lokalizacja: bielsko-biała
w poprzednim modelu też avant przełamał się wężyk w klapie, zalało mi wózek dziecięcy a nie cały osprzęt tamten wężyk wytrzymał 8 lat a tu 2... :<
to jakaś porażka nie na żarty w tych wozach!
Jeśli chodzi o demontaż to dasz rade, najpierw wzmacniacz w góre 3 śrubki, potem cała ta metalowa konstrukcja razem z dvd i tunerem, 2 nakrętki u góry, 2 na dole po bokach i 1 śruba na środku pod dvd jest najgorsza... :diabel: rozkręć co się da i suszenie.... radze poznaczyć wtyczki bo są chyba podobne...

_________________
A6 C6 3.0 TDI - BMK AVANT QUATTRO S-line
A6 C5 2.5 TDI - AKN AVANT QUATTRO - było
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.sty.2009 16:55:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.paź.2007 15:19:04
Posty: 220
Lokalizacja: Trójmiasto
Auto: A6 C7
Panowie, małe pytanko...
A jak już zalaliście zimowy płyn do spryskiwaczy (jeszcze w temp dodatniej i zanim pękł wam wężyk) to czy przepłukaliście cały układ tak aby wypełnił sie tym zimowym płynem wypierając letni? ;)
Czy skończyło się tylko na wlaniu do zbiorniczka?
Ale szczerze mi tu prosze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.sty.2009 17:18:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.sie.2007 12:40:37
Posty: 82
Lokalizacja: bielsko-biała
nie no spoko, ja płukałem bo wiem o problemie ze spryskiwaczami reflektorów,
ale w tym poście panowie piszą ze to grubsza wada http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... hlight=mmi

_________________
A6 C6 3.0 TDI - BMK AVANT QUATTRO S-line
A6 C5 2.5 TDI - AKN AVANT QUATTRO - było
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: