.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 12:29:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [a6 c5 2.8q] zle wskazania wskaznika paliwa
PostNapisane: 23.sty.2009 00:03:01 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.sie.2007 10:59:50
Posty: 16
Lokalizacja: wrocław
wskaznik paliwa przeklamuje u mnie o 1/4 podzialki na zegarach. czyli jak mam u siebie fizycznie pol zbiornika paliwa, to wskazowka pokazuje 3/4, jak mam 1/4 zbiornika paliwa to wskazowka pokazuje polowe.. i troszke ponizej polowy zapala sie zydowka. paliwo sie konczy gdy wskazowka jest na 1/4 podzialki.
i nie wiem co z tym fantem zrobic?
obilo mi sie o uszy, ze w quattro sa 2 czujniki poziomu paliwa? jeden na lewa, drugi na prawa czesc zbiornika. i czy jest ktos, kto moglby to potwierdzic i wskazac ew. gdzie znajduje sie rzekomo ten drugi czujnik. mam nadzieje, ze to nie wina czegos w zegarach. bo nie bylo ani razu tak aby wskazowka lezala czy cos, pokazuje caly czas, ale przeklamuje o 1/4 podzialki.

edit: zaraz za tylnymi siedzeniami jest pokrywka, pod ktora jest czujnik poziomu paliwa.. skoro mowa o rzekomo 2 czujnikach w quattro to gdzie jest drugi? bo ten wyglada na calkiem ok, ale po wyciagnieciu i podlaczeniu w ogole nie reagowal na wychylenia skrajne.. byly takie chwile, ze po lekkim wynurzeniu(plywak stylak sie z paliwem) i poruszaniu czujnikiem wskazowka delikatnie o 5mm mogla sie ruszyc, ale nic wiecej.. ale paliwa jest zdecydowanie mniej niz pokazuje wskaznik(pokazuje pelny bak). czujnik wyglada wrecz jak nowy, przylega do sciezek i nie ma grama rdzy. przewody od kostki do plytki sa cale.
co dalej?
dodam, ze zbiornik napewno siedzi dobrze, mocowania sa na tyle solidne, ze ani mu sie sni gdzies sie urwac.
ew. jak mozna sprawdzic poprawne dzialanie czujnika?
wszelkie sugestie, porady moze pomoga rozwiazac ten problem. nie chce jezdzic juz na optymistycznej wersji wskaznika.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.sty.2009 10:59:28 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.sty.2009 11:50:51
Posty: 1187
Lokalizacja: Śląsk
Auto: E34
Czujnik możesz sprawdzi miernikiem,przynajmniej tak mi sie wydaje.
Ja mam podobny problem...Więc podepne się pod temat.
Mam audi 100 C4 Avant no i mam zatankowany na pełny bak, a pokazuje mi ze mam pół zbionika! Po drugie to sobie pokazuje jak mu się podoba...

Pozdrawiam!

_________________
Było: 100 C4 94' 2.5TDI -> 100 C4 93' 2.3 -> S4 C4 92' 2.2t


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.sty.2009 15:32:11 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.sie.2007 10:59:50
Posty: 16
Lokalizacja: wrocław
ogolnie zauwazylem, ze tematy zlych wskazan paliwa nie ciesza sie popularnoscia. nie mam fisa to chociaz niech mi to paliwo dobrze pokazuje bo radocha szybko mija jak wskazowka pokazuje pol zbiornika i nagle zydowka wola :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.sty.2009 17:26:40 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.sie.2006 12:07:08
Posty: 5549
Lokalizacja: Biała Podlaska
Auto: 5x Audi
a co VAG pokazuje ? moze ktoś w kodowaniu grzebał

_________________
Jest 2x A4 B5 AFN
Jest A3 8V CXS
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest S4 B5 AGB
Garage Our Cars


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.sty.2009 17:07:52 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.sie.2007 10:59:50
Posty: 16
Lokalizacja: wrocław
Gustav napisał(a):
a co VAG pokazuje ? moze ktoś w kodowaniu grzebał

mialem nadzieje, ze cos w tym jest nie tak. jednak po podlaczeniu vaga wszystko okazalo sie dobrze zakodowane.

mozliwe, ze ten rezystor czy cos z tylu licznika moze byc zwalone?

a i dodam, ze przy tescie zegarow, wszystkie wskazowki pokazuja godz. 12 oprocz wlasnie wskaznika paliwa, ktory pokazuje zamiast pol to 3/4 i obrotomierza, ktory zamiast byc na 4tys. to pokazuje 3tys. ale wskazania ma dobre.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.mar.2009 12:00:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.mar.2009 11:52:28
Posty: 1
Witam wszystkich,
Też się podpinam pod temat, mam podobny problem w A4 1.6, wskaźnik pokazuje totalne bzdury.
Przy minimalnym poziomie paliwa pokazuje ok. 1/4 na wskaźniku, po zatankowaniu jest jeszcze dziwniej, pokazuje albo pełny bak, albo pół, co chwila zmieniają się wskazania, jak jadę pod górę często wskazówka spada do zera i zapala się kontrolka rezerwy.
Można oszaleć od tego ciągłego pikania, czy ktoś ma jakieś sugestie jak ten problem rozwiązać?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.mar.2009 12:21:55 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.wrz.2005 08:17:37
Posty: 223
Lokalizacja: Londek
wskazowke mozna klaibrowac vagiem, jak wejdziesz w licznik vagiem to w jednym z kanalow masz pokazane ilosc paliwa, obok powinieneś miec wskazanie rezystancji, ta rezystancje mozna zmieniac i wskazowka bedzie sie podnosila lub opadala, nie pamietam dokaldniej zaleznosci i jak to zrobic, byl watek o tym na A4-klub, poszukaj, mozna to ogarnac, zalewasz bak do pelna i bawisz sie rezystancja.

_________________
DO OR DO NOT, THERE IS NO TRY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.mar.2009 21:57:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lip.2008 16:46:23
Posty: 37
Lokalizacja: Olsztyn
marekwroc może nie odpowiem Ci wprost na twoje pytania ale trochę Cię nakieruje. Co do czujników to są one 3 dwa są pod tylną kanapą po prawej i lewej stronie, prawy znajduje się przy koszu pompki paliwa, a trzeci pod wykładziną bagażnika. Bynajmniej tak jest u mnie w 2.5 TDi quattro sedan. Czujnik sprawdza się poprzez sprawdzenie rezystancji. Najlepiej jak byś zdobył program ELSA możesz go ściągnąć z: http://peb.pl/literatura-programy/24942 ... -60-a.html
dwa dni posiedzisz przy komputerze ale naprawdę warto tam jest naprawdę wszystko. Jeśli nie możesz go ściągnąć to pisz na priw. Osobiście wałkuje ten temat już od kilku miesięcy. Może dlatego że jestem kompletnym Laikiem. Mój problem polegał na tym że gdy wskazówka dochodziła do przedostatniej kreski (pierwszej czerwonej) kończyło się paliwo, na dodatek spaliła mi się pompka paliwa, którą ostatnio wymieniłem, sprawdziłem rezystancję wszystkich czujników spuściłem całe paliwo i wyglądało na to że wszystko jest w porządku, ale gdy pojechałem na stację zatankowałem do pełna wraz z odpowietrzeniem paku ok 65 litrów, wskaźnik paliwa pokazał mi 3/4 baku. :<


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.mar.2009 12:23:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.cze.2005 18:10:56
Posty: 11
Lokalizacja: Katowice
W A6 jest czasem problem z tymi wskaxnikami.

najlepiej trzeba sprrawdzić omomierzem wartości każdego z trzech pływaków + w sumie.
Przedtem jednak obowiązkowa lektura ELSA'y żeby sprawdzić jakie powinny być wartości wskazania.

U mnie kiedyś odpadł pływak z jednego - ta plastikowa kulka i przez 2 miesiące nie mogłem dojśc co to ;) bo rezystancje były ok, a jak sie zatankowało to już nie, wiec sprawdź czy czasem nie odpadlo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [a6 c5 2.8q] zle wskazania wskaznika paliwa
PostNapisane: 24.maja.2014 14:41:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.lip.2011 07:26:43
Posty: 21
Lokalizacja: Biała Podlaska
a ja mam podobny problem.
pojawił się po wymianie pompy paliwa.
mechanik wymienił pompę i po wyjechaniu od niego pokazuje mi że mam cały zbiornik paliwa.
Myślę sobie że to nie możliwe. Bo zapłaciłem mu 50zł i by jeszcze zatankował samochód do pełna? :)
jak myślicie co to może być?

tankowałem benzynę ale nadal pokazuje cały a jest mniej niż połowa.

auto to a6 c4 aah b+g


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: