.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 22.maja.2024 11:40:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5] Brak komunikacji VAG i zwarcie kabli przepływomierza
PostNapisane: 22.maja.2014 23:05:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.maja.2014 23:02:06
Posty: 2
Witam!

Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem A6, prawie szcześliwym bo od kilku dni próbuje połączyć się kabelkiem KKL (viaken), przerobiłem chyba wszystkie wersie vag-com'a vcds'a... Pożyczyłem od kolegi taką zabawkę MiniVag 505, jemu działa perfekcyjnie z Golfem 4, u mnie cisza. Po sprawdzeniu połączeń OBD-ECU wynika, że połaczenie jest (Linia K idzie do 32 pinu 4tej kostki ECU, poprawnie?). Przy sprawdzaniu połączeń wyszło na jaw, że ktoś już sobie nie mógł z diagnostyką prawdopodobnie poradzić, bo przewód pocięty był przy OBD, a przy ECU nie był nawet polutowany tylko skręcony (niezaizolowany, ja się pytam co za debil to robił?! :shock: ). Mogę wnioskować że linia komunikacyjna jest po prostu uwalona w ECU?

Drugą sprawą jest nieszczęście które dziś mi się stało, wymieniałem kostkę przepływomierza, skracałem kable idące od wiązki nożyczkami no i któreś zwarłem, poiskrzyło. Ludzka głupota, zostawiłem włączony zapłon... Do dokończeniu montażu kostki okazało się że auto chodzi chyba w trybie awaryjnym tzn kręci 3k RPM, jakby miało odpiętą przepływkę. Moje pytanie: przepływka jest podpięta wprost do ecu czy jest jakkolwiek zabezpieczana? Czy mogłem ubić jeszcze jakaś elektronikę w samochodzie?

Ależ się rozpisałem, pozdrawiam i z góry dziękuję za fatygę i odpowiedzi! :)

A6 C5 Avant Tip Quattro AFB :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5] Brak komunikacji VAG i zwarcie kabli przepływomi
PostNapisane: 23.maja.2014 21:11:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.maja.2014 23:02:06
Posty: 2
Udało mi się rozwiązać problem przepływki, dla potomnych: przepływomierz zabezpiecza bezpiecznik 15A w skrzynce z ECU.
Nadal mam kłopot z vag'iem


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: