.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.maja.2024 07:56:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B6] Problem z alternatorem
PostNapisane: 05.lut.2009 13:37:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lut.2008 14:02:09
Posty: 52
Czesc! Mam problem z alternatorem jak juz wiadomo :( Zaczelo sie od glosnego klekotania i myslalem ze moja pompa wspomagania padla kompletnie, bo jakis czas temu mialem z nia problemy. Ale po dokladnym osluchaniu dzwieki te pochodzily z alternatora. Sprawdzilem poziom ladowania i okazalo sie ze jest ok 13.6V . Sciagnalem pasek i mozna wyczuc delikatny luz ruszajac kolem pasowym, a kiedy zakrece to slychac szum i tak jakby cos delikatnie przeskakiwalo. Stawiam wiec na lozyska. Wymontowalem alternator i teraz jak sie do niego zabrac? Nie mam zadnego schematu a w ksiazce pisze tylko zeby go zabrac do warsztatu. Probowalem znalezc schemat budowy na necie ale bez skutku. Moze ktos z was wie gdzie go znalezc(schemat), lub jak sie do tego zabrac, czy najlepiej oddac go do elektryka? Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lut.2009 14:18:44 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.sty.2007 22:18:04
Posty: 739
Lokalizacja: k/Garwolina
nie wiem czy w B6 jest taki sam alternator jak w B5 ale sam zobacz może coś pomoże http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t27223. ... lternatora

_________________
Krzyniek :o) A4 1XXKM 3XXNM ;)


sprzedam koła 15"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lut.2009 15:12:26 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6207
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
rozkręcić alternator to nie problem ale łożyska wymienić to już sztuka, zwłaszcza jak się zapięką, że nie idzie ich ruszyć, proponuje jednak dać go do elektryka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lut.2009 15:59:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lut.2008 14:02:09
Posty: 52
Dzieki chlopaki:) Ten link jest super warto sprawdzic i na pewno mi sie przyda. Przy okazji odkrylem pare innych rzeczy :( Wiem juz skad mi cieknie uklad chlodzenia, okazuje sie ze nie tylko alternator musze zrobic ale i wymienic pompe wodna, bo jak wymieniali rozrzad (500 funtow z full service)to pewnie nie wymienili pompy wodnej i po 20 tysiacach na stacji ujrzalem wodospad niagara pod moja A4. Jakos pozniej sie uspokoilo i tylko dolalem plynu zimno to nie bede grzebal zaczekam pomyslalem. Wczesniej dowiedzialem sie ze mam wadliwe pierscienie tlokowe dlatego bierze troche oleju ALT tak maja:) Do tego jakis madry mechanik wymienil olej we wspomaganiu na syntetyczny i pompa jest lekko dojechana. Jeszcze tylko 3 latka splaty i moze wymienie na Corse:) Jednym slowem mam najladniejsza "mine" w swoim zyciu:))))) bo A4 2001 wyglada naprawde super.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: