.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 23.kwi.2024 07:02:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: brak iskry 100 2,3 k-jetronik
PostNapisane: 10.lut.2009 23:12:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.paź.2004 14:43:18
Posty: 23
Lokalizacja: Sztum\pomorskie
Nie mogłem doszukać się takiego postu, dlatego pytam. Kichał, prychał a na drugi dzień już nie odpalił. Już wymieniłem moduł zapłonu z cewka, aparat zapłonowy..... iskry nadal brak. pozdrawiam

_________________
była Audi 80/84' 1,8 benz/gaz - stara ale jescze moze,
była 100 avant 2,3 benz/gaz/90 rok dobrze trzymała sie drogi
jest audi 100 2,3 benz/gaz/90rok
nastepna AUDI napewno bedzie z turbinką


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.lut.2009 08:10:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.maja.2006 06:15:52
Posty: 1456
Lokalizacja: Kraków, Warszawa
Mogl sie ulamac bolec w kole zamachowym wspolpracujacy z czujnikiem polozenia walu. U mnie tak sie stalo i ktos przelozyl caly czujnik w okolice kola pasowego i tu dorobil taki "bolec". Zeby to sprawdzic musisz:

1. Albo wykrecic czujnik polozenia walu (sa dwa takie same czujniki kolo siebie zaraz przy laczeniu silnika ze skrzynia biegow po stronie kierowcy z boku bloku silnika. Jeden z tych czujników to wlasnie czujnik polozenia walu (bardziej z przodu) a drugi to czujnik predkosci obrotowej. Dostep jest kiepski.

2. Albo wykrecic rozrusznik (dostep lepszy, ale trzeba kanal)

Nastepnie patrzac przez otwór po czujniku lub rozruszniku krecic powoli walem silnika. W jednym miejscu powinien wystawac bolec o srednicy 3-4 mm i dlugosci okolo 8 mm. Jesli wystaje to moze byc jeszcze uszkodzony czujnik, choc tu nie ma za bardzo co sie zepsuc. Zeby go sprawdzic musisz zmierzyc rezystancje. Miedzy dwoma z 3 nozek we wtyczce powinna byc rezystancja (o ile dobrze pamietam okolo 1000 omow). Jesli bolca nie ma to juz masz przyczyne.

_________________
Audi A6 2,5 TDI quattro 99r.
Audi 200 2,2 Turbo Quattro 88r
http://audi200tq.dzs.pl
http://www.audi200.cba.pl/forum


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: audi odpaliło
PostNapisane: 11.lut.2009 15:50:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.paź.2004 14:43:18
Posty: 23
Lokalizacja: Sztum\pomorskie
Witam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie i podpowiedz.
Audiczke uruchomiłem po 8 godzinach spędzonych przed garażem, długo by opowiadać .... wymieniałem po kolei wszystkie możliwe podzespoły i kiedy nadszedł czas na wyjecie komputera- sterownika zapłonu, to doznałem lekkiego szoku bo tak zaśniedziałej wtyczki to jeszcze nie widziałem. Komputer był tak zaśniedziały ,ze podczas wyciągania wtyczki niektóre konektory zostały pourywane. Wymieniłem komputer,oczyściłem bardzo dokładnie wtyczkę i audi odpaliło.
Tak przy okazji dodam, ze nie przy tym silniku nie ma czujnika położenia wału :D
dzięki śliczne :D

_________________
była Audi 80/84' 1,8 benz/gaz - stara ale jescze moze,
była 100 avant 2,3 benz/gaz/90 rok dobrze trzymała sie drogi
jest audi 100 2,3 benz/gaz/90rok
nastepna AUDI napewno bedzie z turbinką


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: