.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 01.maja.2024 17:45:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6/C4 2,5tdi AEL 1995] Centralny zamek + moduł komfortu
PostNapisane: 26.mar.2009 14:30:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.cze.2008 21:11:28
Posty: 17
Witam wszystkich jestem tu nowy i mam mały problem posiadam auto audi a6/c4 2,5tdi sedan 1995 na wyposażeniu auta standardowo był centralny zamek z kluczyka i domykanie szyb z kluczyka postanowiłem ułatwić sobie życie kupując centralne do mojego auta zamontowałem ja pod kanapa podłączyłem wedle schematu
Cytuj:
Witam! Pozostałe przewody służą do sterowania centralnym zamkiem, łączysz je zgodnie z opisem dla zamka sterowanego (-) - opcja pierwsza od góry.
Pomarańczowy oraz pomarańczowo/czarny - pozostawiasz nie podłączone;
żółty oraz żółto/czarny łączysz ze sobą i podłączasz do masy;
biały oraz biało/czarny podłączasz do instalacji centralnego zamka samochodu do przewodów:
- brązowo/szary;
- brązowo/zielony.
Przewody te najłatwiej znaleźć pod tylną kanapą, jest tam tylko kilka i łatwiej będzie Ci nie popełnić błędu przy podłączeniu. Teraz już nie pamiętam, który przewód to otwieranie a który zamykanie, ale jak podłączysz i będzie działało odwrotnie to zamienisz je ze sobą. Jeszcze raz napiszę, że od modelu B4/C4 sterowanie centralnym zamkiem można wykonać za pomocą sygnałów (-). Ten sposób podłączenia nie wymaga żadnego rozcinania przewodów tylko wystarczy się podłączyć do odpowiednich przewodów. Dzięki opisanemu sposobowi podłączenia nie tracimy możliwości sterowania centralnym zamkiem z kluczyka.
Tak przy okazji to przewody od kierunkowskazów to: czarno/biały oraz czarno/zielony.

otwieranie zamykanie i wyszukiwanie auta działa bez problemu.
Wiec zabrałem się za podłączenie domykanie szyb wyczytałem na forum że muszę wygrzebać przewód biało/żółty który znajdę koło lewej nogi kierowcy, a więc zabrałem sie do pracy rozebrałem boczek koło cięgna maski na progu jest przekaźnik jeden duży do ktorego dochodzi przewód biało/żółty wiec wpiąłem się w niego z przewodem z centralki oznaczonym komfort 30 sekundowa masa na przewodzie komfort pokazuje się faktycznie masa na przewodzie biało/żółtym podczas spoczynku jest 12v kiedy domykam szyby z kluczyka spada na 0,02v i szyby się domykają kiedy daje sygnał z pilota napięcie spada na 0,02v lecz przekaźnik się nie włącza i szyby się nie zamykają.
Zgłosiłem się do kolegi z forum polecił podanie masy 30 sekundowej na przewód kolo centralki brązowo-szary od zamykania drzwi i tu tez nic nie dało.

proszę o pomoc

_________________
BMW 318TI Compact 143KM 1995r - sprzedane
Audi A6 C4 2.5TDI Sedan 140 KM 1995r AEL - obecnie


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: