.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.maja.2024 07:49:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 2.5TDI] Ustawienie zamka centralnego - po ruszeniu
PostNapisane: 08.mar.2011 14:52:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lut.2011 19:14:17
Posty: 32
Witam,

Czy w naszym aucie, jak w temacie A6 C5 2.5TDI 150KM 2000r, jest możliwość ustawienia tego
parametru, czyli automatycznego zamknięcia centralnego po ruszeniu i osiągnięciu 15km/h?
Wyczytałem, że tak niektórzy mają i byłbym chętny do takiej modyfikacji, tylko pytanie ja tego dokonać.
Mam kabelek, program VAG4.9PL, ale wolałbym sobie nie nagrzebać ;)

Jest ktoś mądry i prosto opisze krok po kroku i czy ewentualnie jest to w ogóle możliwe
czy sobie odpuścić?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.mar.2011 15:08:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.mar.2004 21:36:17
Posty: 1946
Lokalizacja: Zielona Góra/Łuków...jak spot będzie to przyjadę
Proszę:
Procedura kodowania:
1) Wchodzimy do sterownika:
STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen (Komfortsystem)
2) Wybieramy
STG Codierung -> Funktion 07
3) Odczytujemy wartość w Software Coding
np. w moim przypadku było to 12865
UWAGA: Koniecznie zapisać wartość kodu sprzed zmiany by wrazie niepowodzenia (nie zadziałania, itp) wpisać go ponownie.
Rozszyfrowując tą wartość mamy:
+ 008192
+ 004096
+ 000512
+ 000064
+ 000001
SUMA = 12865
tym samym rozszyfrowaliśmy jakie funkcje mamy włączone - patrz lista kodowania powyżej.
4) dodajemy funkcję zamykania zamków po przekroczeniu 15km/h i odblokowywania ich po zgaszeniu auta i wyjęciu kluczyka. W tym celu musimy dodat wartość kodu:
+ 000032
nowa Suma = 12897
Wartość tą wpisujemy w oknie w miejscu odczytanego dotychczasowego kodu (linijka Software Coding)
5) Zatwierdzamy "Do it!"
6) Teraz już możemy cieszyć sie załączoną nową funkcją.


A tu są inne funkcje w sterowniku Komfortsystem

Zentralverriegelung / Central Locking/Comfort System / Centralny zamek
Steuergerät Codierung
STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen
STG Codierung -> Funktion 07
+000001 - Heckklappe öffnen (Schliesszylinder Heck) (ab MJ 2001) / Open rear flap (lockcylinders tail) / otwieranie kufra z pilota
+000002 - Quittierung DWA-Blinken / Acknowledgement DWA flashing
+000004 - SZV - selektive Zentralverriegelung / SPS - selective zentralverriegelung / selektywny centralny zamek ?? ? - po jednym wciśnięciu otwarcia centralnego otwiera tylko drzwi kierowcy, po drugim resztę drzwi - selektywny centralny zamek
+000008 - Diebstahlwarnanlage (DWA) aktivieren / DWA - Activation of the DWA / aktywacja alarmu (jeśli jest zamontowany)
+000032 - ZV über 15 km/h verriegeln / Auto-LOCK/UNLOCK (bolting device starting from 15 km/h) / zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki)
+000064 - Komfortfunktion über Funk / Comfort function over radio / zamykanie i otwieranie szyb/szybra pilotem
+000256 - Heckklappenlogik
+000512 - Funk-Quittierung schliessen (1x Blinken) / Close radio acknowledgement (1x flashing) / potwierdzenie zamknięcia centralnego zamka błyskiem kierunków
+002048 - Tür-/Fensterheberlogik (USA) (ab MJ 2001) / Door/window lifter logic (the USA) / trochę skomplikowana funkcja, ale mniej więcej polega na tym, że jak wyłączysz zapłon to przez kilkanaście sek możesz otwierać/zamykać okna a potem już nie oraz między innymi myk polegający na tym, że po wyłączeniu zapłonu nie działa otwieranie/zamykanie okien jednym klikiem (bez trzymania przycisku)
+004096 - Funk-Quittierung öffnen (2x Blinken) / Open radio acknowledgement (2x flashing) / potwierdzenie otwarcia centralnego zamka błyskiem kierunków
+008192 - Funkfernbedienung aktivieren
Nie wiem czemu ale w liście nie znalazły się kody:
+000016 - Heckentriegelung über 5 km/h gesperrt / Tail unblocking over 5 km/h closed / zamykanie kufra powyżej 5km/h
+000128 - Rechtslenker / Right steering wheel / kierownica po prawej stronie
+001024 - Quittierung schliessen (DWA-Hupen) / Close acknowledgement (DWA horns) / zamykanie centrala potwierdzone wyciem syrenki (jeśli mamy firmowy alarm)
DWA - to fabryczny alarm

_________________
stary dobry góral


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.mar.2011 16:11:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lut.2011 19:14:17
Posty: 32
Bardzo dzięjuję, widzę że czeka mnie lekka przeprawa i trochę sie boję ale jak znam życie, w praktyce jest to mniej skomplikowane jak w samym opisie :)

Kabel dojechal, więc dziś podpinam i pogmeram z rozwagą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.mar.2011 16:24:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.mar.2004 21:36:17
Posty: 1946
Lokalizacja: Zielona Góra/Łuków...jak spot będzie to przyjadę
nie ma so pękać...zapamiętaj tylko cyfrę początkową zawsze można do niej wrócić...dla zabawy można powłanczać/powyłanczać inne funkcje i nic się nie stanie

_________________
stary dobry góral


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.mar.2011 20:45:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lut.2011 19:14:17
Posty: 32
Niestety, podączyłem, wszystko mi zadziałało w kwestii odczytów, pięknie posprawdzałem
sobie kompletnie całe auto, ku uciesze 0 błędów w każdym teście, ale po wejściu w centralny zamek
nie mogę dojść co jak zrobić, nic mi nie pasuje do tego opisu wyżej, a to jedyne miejsce,
gdzie daje się coś zrobić w centralu. Przeprowadziłem test pojedynczy, zadziałało wszystko,
znaczy jest komunikacja i możliwości, ale nie bardzo mogę to wykorzystać z opisem.
Jeśli kierując się opisem wchodzę w "Komfort", nie mam komunikacji żadnej i żadnych
możliwości odczytów czy zmian, więc chyba będę musiał poprosić kogoś, żeby mi to przerobił.

Dodam, że kupiłem kabelek VAG KKL i soft Polski VAG 4.9
http://allegro.pl/najtaniej-vag-kkl-usb ... 60903.html

ale albo czegoś nie rozumiem, albo nie mam takiej możliwości ustawienia, no ale powalczę.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: