.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 02:22:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A8 D2] Migający Xenon! Nie wina żarnika, przetwornicy POMOC
PostNapisane: 18.cze.2009 18:45:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.sie.2008 11:43:34
Posty: 175
Lokalizacja: Katowice
Witam,

Audi A8 D2 1995r

Tak jak w temacie... mam pewien problem... polega on na tym że przy starcie miga / ciężko się włącza jeden xenon (bywa że w ogóle się nie włączy)... Lewy (od strony kierowcy) prawy bez problemu...

(Dodam jeszcze że przy starcie lewego xenonu... jak już uda mu się włączyć... włączając światła długie... znowu zaczyna migać xenon)

Na pewno nie jest to wina xenonów, przetwornic, starterów...
Sprawdziłem na zasadzie... przełożyłem cały reflektor lewy na prawą stronę i działał bez problemu...

Więc problem leży gdzieś dalej... to wygląda tak że jeszcze jakiś czas temu w miarę odpalał ten lewy xenon... ale za to cały czas pokazywało na FIS że jest przepalony Xenon (taka żarówka z X)... Oczywiście tylko w momencie kiedy wrzucano bieg D...
Czasami po jakimś czasie jazdy... ten komunikat znikał sam... a przy hamowaniu się pojawiał ale to w sumie różnie bywało...

Sprawdzałem obwody przy wtyczce reflektora i sprawdzałem wszystkie styki przy przekaźniku / sterowniku swiateł 301... (kontroler swiateł)

Teraz moje pytanie... Co mogę jeszcze sprawdzić i czy może to być wina tego właśnie przekaźnika ? czy jest jeszcze jakiś przekaźnik odpowiadający tylko za xenony ?

Z góry dziękuję za pomoc na którą bardzo liczę!

_________________
Audi A8 D2 ABZ 220KW Quattro, 4.2L 1995r
"The Cross Burns Black"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.cze.2009 06:18:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.sie.2008 11:43:34
Posty: 175
Lokalizacja: Katowice
czytałem trochę postów podobnych do mojego...

Rano jak odpaliłem samochód to xenon odpalił bez problemu... po krótszej jeździe i wyłączeniu xenonu i ponewnego włączeniu problem znowu się pojawił...

Mam solar dach... i być może przez część dnia i nocy się doładował akum... bo czytałem że moze to byc wina alternatora i slabego akuma... akum mam nowy... ale dodam ze po dluzszej jezdzie na telefonie pojawia sie napis ccheck voltage czy jakos tak... czy moze to byc wina alternatora ? bo widac ze doladowanie akuma dochodzi tylko z solaru...

_________________
Audi A8 D2 ABZ 220KW Quattro, 4.2L 1995r
"The Cross Burns Black"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.cze.2009 08:33:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
grim napisał(a):
czytałem trochę postów podobnych do mojego...

Rano jak odpaliłem samochód to xenon odpalił bez problemu... po krótszej jeździe i wyłączeniu xenonu i ponewnego włączeniu problem znowu się pojawił...

Mam solar dach... i być może przez część dnia i nocy się doładował akum... bo czytałem że moze to byc wina alternatora i slabego akuma... akum mam nowy... ale dodam ze po dluzszej jezdzie na telefonie pojawia sie napis ccheck voltage czy jakos tak... czy moze to byc wina alternatora ? bo widac ze doladowanie akuma dochodzi tylko z solaru...


Zamiast wnioskować po napisie na telefonie podjedź do elektryka, albo weź miernik i sprawdź czy po odpaleniu masz >14V na przewodach a nie 12V.

Lampy głupiałyby obie, gdyby było za niskie napięcie.

Pytanie zasadnicze - dokładane xenony??

Jeśli przełożyłeś przetwornicę i żarnik na druga stronę i działał, to pozostaje sprawdzanie i naprawienie załamanego przewodu, albo zaśniedziałego styku.
Dam sobie nogi ogolić, że to właśnie to jest przyczyną.
Po nocy, gdy najdzie wilgoć przekaz jest OK, a jak się auto nagrzeje i wysuszy styki to jest problem. Dlatego posprawdzaj wszystkie przewody do przetwornicy, pozaciskaj konektory i popsikaj KONTAKTEM. Na 99%problem zniknie.
(oczywiście założyłem, że tak jak mówisz przełożyłeś przetwornicę i wiesz, że działa ona na drugiej lampie bez problemu. Jeśli nie, to może to być jeszcze uszkodzony starter).

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.cze.2009 08:35:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lut.2004 18:11:56
Posty: 2899
Lokalizacja: Śląsk
Auto: A8, R8
na 89% WILGOĆ

_________________
Odis online GeKo CP, VCP
Konwersja USA to EU gratis
Kodowanie online_+48605203589


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.cze.2009 08:44:38 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.sie.2008 11:43:34
Posty: 175
Lokalizacja: Katowice
Heveliusz napisał(a):
grim napisał(a):
czytałem trochę postów podobnych do mojego...

Rano jak odpaliłem samochód to xenon odpalił bez problemu... po krótszej jeździe i wyłączeniu xenonu i ponewnego włączeniu problem znowu się pojawił...

Mam solar dach... i być może przez część dnia i nocy się doładował akum... bo czytałem że moze to byc wina alternatora i slabego akuma... akum mam nowy... ale dodam ze po dluzszej jezdzie na telefonie pojawia sie napis ccheck voltage czy jakos tak... czy moze to byc wina alternatora ? bo widac ze doladowanie akuma dochodzi tylko z solaru...


Zamiast wnioskować po napisie na telefonie podjedź do elektryka, albo weź miernik i sprawdź czy po odpaleniu masz >14V na przewodach a nie 12V.

Lampy głupiałyby obie, gdyby było za niskie napięcie.

Pytanie zasadnicze - dokładane xenony??

Jeśli przełożyłeś przetwornicę i żarnik na druga stronę i działał, to pozostaje sprawdzanie i naprawienie załamanego przewodu, albo zaśniedziałego styku.
Dam sobie nogi ogolić, że to właśnie to jest przyczyną.
Po nocy, gdy najdzie wilgoć przekaz jest OK, a jak się auto nagrzeje i wysuszy styki to jest problem. Dlatego posprawdzaj wszystkie przewody do przetwornicy, pozaciskaj konektory i popsikaj KONTAKTEM. Na 99%problem zniknie.
(oczywiście założyłem, że tak jak mówisz przełożyłeś przetwornicę i wiesz, że działa ona na drugiej lampie bez problemu. Jeśli nie, to może to być jeszcze uszkodzony starter).


A ty myślisz że nie chciałbym jechać do elektryka samochodowego który by sprawił że wszystkie moje problemy by zniknęły ?

Jestem z Katowic i byłem już u jednego mega speca z czymś innym... auto stało tydzień... wymienili żarówki i bezpiecznik... problem oczywiście wrócił...
Po jakimś czasie sam doszedłem do tego i rozwiązałem samemu ten problem...
Tego mam te forum i pytam się was co i jak... bo niestety u mnie w mieście i okolicach są same PARTACZE!! od kiedy wszystko sam naprawiam... nie mam żadnych większych problemów z samochodem a kiedyś to musiałem co tydzień jeździć do mechanika... itd itp...

Po prostu jestem skazany tylko na siebie...

_________________
Audi A8 D2 ABZ 220KW Quattro, 4.2L 1995r
"The Cross Burns Black"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.cze.2009 09:44:59 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.sie.2008 11:43:34
Posty: 175
Lokalizacja: Katowice
Heveliusz.... trzymam cię za słowo z tymi nogami :)

_________________
Audi A8 D2 ABZ 220KW Quattro, 4.2L 1995r
"The Cross Burns Black"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.cze.2009 15:33:11 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.sie.2008 11:43:34
Posty: 175
Lokalizacja: Katowice
Więc Heveliusz... :P

Golisz częściowo nogi! :P bo częściowo twoja rada pomogła... przeczyściłem styki itd i xenon nie miga już... ale tak jak mówię cześciowo pomogło!... bo błędy na fisie dalej się pokazywały itd... kupiłem sprawny przekaźnik wymieniłem i wszystko działa tip top i zero problemów...

Więc miałeś racje mówiąc że to wina styków ale nie do konca tak było :)

_________________
Audi A8 D2 ABZ 220KW Quattro, 4.2L 1995r
"The Cross Burns Black"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.cze.2009 11:31:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
To się cieszę...
Nie da się zdiagnozować wszystkiego od razu, bez eliminowania po kolei.
Błąd wyskakiwałby także gdyby przekaźnik był OK, ale najprawdopodobniej migający Xenon upalił nóżki albo i część wewnątrz przekaźnika. Jeno wynika z drugiego...

Dlatego golę lewą nogę :peace:
Daj adres, na który mam przysłać włosy :D

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.cze.2009 13:14:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.mar.2004 21:36:17
Posty: 1946
Lokalizacja: Zielona Góra/Łuków...jak spot będzie to przyjadę
Pablo200 napisał(a):
na 89% WILGOĆ


nawet na 92% wilgoć

_________________
stary dobry góral


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.cze.2009 13:59:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.sie.2008 11:43:34
Posty: 175
Lokalizacja: Katowice
Heveliusz napisał(a):
To się cieszę...
Nie da się zdiagnozować wszystkiego od razu, bez eliminowania po kolei.
Błąd wyskakiwałby także gdyby przekaźnik był OK, ale najprawdopodobniej migający Xenon upalił nóżki albo i część wewnątrz przekaźnika. Jeno wynika z drugiego...

Dlatego golę lewą nogę :peace:
Daj adres, na który mam przysłać włosy :D


Wystarczy że zrobisz foto i je tutaj zamieścisz :D :D hehehe

_________________
Audi A8 D2 ABZ 220KW Quattro, 4.2L 1995r
"The Cross Burns Black"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: