.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 02.maja.2024 14:16:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ b4 ABT rok '94] centralny zamek z pilota a alarm fabryczny
PostNapisane: 27.maja.2011 20:15:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.lis.2010 08:46:41
Posty: 9
Lokalizacja: podlaskie
Wybaczcie jeśli temat był omawiany. Nie mogę znaleźć konkretnych informacji na temat mojego przypadku. Otóż zamontowałem sterownik zamka centralnego i mogę w swojej bryczce sterować zamkiem z pilota(taki wypasik w b4 ;) ) Wszystko działa jak należy ale...... Zamknięcie auta z pilota nie uzbraja fabrycznego alarmu. Centralny jest pneumatyczny, sterowany 1 przewodem +/- I jak tu teraz dokonać modyfikacji aby zamknięcie auta z pilota uzbrajał za razem alarm i immobilizer fabryczny?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.maja.2011 09:24:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.lut.2008 09:11:10
Posty: 192
Lokalizacja: Bieszczady
Imobilajzera się nie uruchamia. Co do centralnego to sprawdź czy zamykając kluczykiem w zamku drzwi uruchamia się alarm.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2011 08:27:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.lis.2010 08:46:41
Posty: 9
Lokalizacja: podlaskie
Dla mnie alarm to urządzenie do sygnalizowania naruszenia czyjegoś mienia, a immobilizer to zabezpieczenie przed kradzieżą czyjegoś mienia ;) Mniejsza o większość :p cały ten system załącza się po przekręceniu kluczyka w drzwiach. Widać do zamka jest dociągnięte jakieś sterowanie. I chodzi właśnie o to jak zmodyfikować instalacje aby ten alarm załączał się po zaryglowaniu drzwi z pilota...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2011 11:51:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.lut.2008 09:11:10
Posty: 192
Lokalizacja: Bieszczady
Wiesz co zadałem ci proste pytanie na które nie odpowiedziałeś.Sterowanie masz bo masz centralny. Zamknij drzwi z kluczyka i otwórz je pilotem zobaczysz czy wyzwala się alarm .Być może nie masz alarmu fabrycznego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2011 16:34:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.lis.2010 08:46:41
Posty: 9
Lokalizacja: podlaskie
Łatwo sprawdzić czy alarm fabryczny jest zamontowany i co najważniejsze czy działa. Siadasz do środka, otwierasz szybę w drzwiach od kierowcy i ryglujesz drzwi kluczykiem. Jeśli alarm jest to na włączniku od przeciwmgielnych zaczyna pulsować dioda(oczywiście jej nie widać bo jest wmontowana wewnątrz włącznika). Na wszelki wypadek czekasz ok. 30 sekund jeśli alarm załącza się z opóźnieniem. Próbujesz uruchomić silnik i w tym momencie jeśli alarm działa to sygnalizuje naruszenie sygnałem dźwiękowym(zamontowany fabrycznie w lewym tylnim błotniku), świetlnym (z dużą częstotliwością migają kierunki), a immobiliser odcina zapłon(kontrolki się świecą lecz rozrusznikiem nie zakręcisz). Nic nie można zrobić do momentu rozbrojenia przez otwarcie drzwi kluczykiem. U mnie tak jest więc alarm fabryczny działa prawidłowo. Jeśli chodzi o uzbrajanie alarmu fabrycznego z pilota to mam koncept jak to zrobić, nie jestem przekonany jednak czy to zadziała. Spróbuję przestawić centralkę na sterowanie -/- i podłączyć ją pod przewody od załączania i rozłączania alarmu. Teoretycznie jeśli alarm steruje centralnym zamkiem podczas załączania i rozłączania to może być dobrze. Jak pomysł wypali napewno napiszę i zamknę temat. Póki co piszcie jak macie jakieś pomysły.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2011 17:34:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.lut.2008 09:11:10
Posty: 192
Lokalizacja: Bieszczady
Wiesz co nie musisz opisywać działania alarmu , każdy wie jak działa .Jeśli chodzi o imoobilajzer on działa zawsze czy alarm jest uruchomiony czy nie (spróbuj odpalić auto z wyjętą pastylką z kluczyka zobaczysz czy odpalisz ).Wracając do twojego pytania bo chyba to tu jest najważniejsze .Jeśli działa ci alarm podczas zamknięcia drzwi kluczykiem to powinien również podczas zamykania z pilota. Coś nie tak podłączyłeś.Albo centralny widzi któreś drzwi otwarte.Co do sterowania -/- to nie pójdzie jeśli centralny sterowany jest przemiennie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.cze.2011 12:14:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.lis.2010 08:46:41
Posty: 9
Lokalizacja: podlaskie
Drodzy Koledzy. Można podłączyć centralkę sterowaniem -/- W skrócie. :)
Przestawić centralkę na sterowanie -/- i podłączyć ją nie do pompki lecz do przewodów sterowania załączania alarmu(dochodzą do bębenków przy klamce w przednich drzwiach) I drzwi będą zamknięte i alarm fabryczny się załączy przy puszczeniu sygnału z pilota. Proste jak wszystko co jest proste :p Uważam, że temat śmiało można zamknąć. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: