.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 24.maja.2024 13:20:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 80 B4 1.9 TDI Prędkościomierz wariuje
PostNapisane: 10.wrz.2011 14:18:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2011 12:43:25
Posty: 6
Witam,

Posiadam Audi B4 1,9 TDi z 1994 roku. Padł mi prędkościomierz i źle wskazywała wskazówka ze stanu baku. Dałem go elektrykowi do naprawy i wymienił główną płytkę bo była ruszana i jakiś drobnostki, ale prędkościomierz dalej nie działa. Ten mechanik miał go załączony całą noc i mu działał (sprawdził przebieg kilometrów) przy mnie też pokazywał, że działa więc widziałem na własne oczy, że obojętnie czy 120 czy 200km/h to działa.

U mnie licznik po uruchomieniu auta działa, a potem jak auto się rozgrzeje do 90 stopni to w tym momencie zaczyna szaleć...

Jak auto się rozgrzeje to wtedy nagle wskazówka spada z większych prędkości na około 40 km/h a jak nadepnę mocniej na gaz to jeszcze bardziej spada, potem po chwili stabilnej jazdy wraca na 40km/h a i czasami wskaże rzeczywistą prędkość na niedługą chwilę.

Tak więc jestem prawie pewien, że to coś z instalacją w samochodzie (jakieś przegrzewające się kable itp).

Czy byłby w stanie ktoś mi powiedzieć co może być nie tak??

Jako, że naprawiał go elektryk na pewno to nie jest nic z zębatką i innymi rzeczami, jestem na 99% pewien że wina leży po stronie układu czy tam kabelków...

Wrzucam jako nowy temat bo na innych były problemy z samym licznikiem...

Jakby był tutaj na forum ktoś kto się zna na tych kabelkach i mógłby mi ewentualnie napisać gdzie mógłbym zajrzeć lub co mógłbym ewentualnie wymienić byłbym bardzo zobowiązany!

PS: Wymieniłem impulsator na nowy. Ten działa tak samo więc na pewno nie wina impulsatora...

Kolejna opcja teraz to albo coś nie tak z magnesem dającym prędkość na licznik albo gdzieś jakiś kabelek sie przegrzewa...

Mógłby ktoś pomóc gdzie co i jak moge otworzyć sprawdzić i wyczyścić/wymienić??

PS2:Po ostatnim podłączeniu komputera i zdiagnozowaniu widać było problem ze sterownikiem w silniku. Niestety po chwili zaczął padać akumulator i wskazywał inne błędy...

Pozdrawiam,
Patryk


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: