.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 05:21:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ALL] Wiosna idze, renowacja felg (dluuugie)
PostNapisane: 31.mar.2006 21:29:01 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lip.2005 17:20:19
Posty: 324
Lokalizacja: wawa
Witam,

musze wreszcie oddac felgi do prostowania i lakierowania.

oto one (zdjęcie tej najlepszej i to sprzed roku ;) )
http://www.automobil.za.pl/img_art/nasz ... _ronal.jpg

Pewnie wiecie ale napisze dla uscislenia: "szprychy" sa malowane metalikiem i bezbarwnym a sam zewnętrzny rant do tego załamania przy szprychach to wypolerowane aluminium tez pociągnięte bezbarwnym.

I ból polega na tym, ze obdzwoniłem kilka zakładów w w-wie i wszyscy mocni ale... wrzucają felgi do piaskowania a potem malują jednym (zawsze tym samym!) kolorem i z głowy. Owszem, widziałem zdjęcia oraz na zywca i faktycznie koła jak nowe ale kolor jak na kołpachach z Tesco (ciaki ciemno szary, stalowy). Zalezy mi na

- zachowaniu rantu - polerowane aluminum pokryte bezbarwnym
- oryginalnego koloru

I teraz są dwie opcje

1. jest zakład (powiedzcie gdzie) co zrobi to dokładnie jak chce i za rozsądne pieniądze. zedrze do zera i pomaluje tak jak oryginał

2. zrobię to samemu. Ogólnie felga jest w dobrym stanie. Trzeba je oddać do delikatnego prostowania, bo od wewnątrz sa lekko jajowate. jedyne ubytki lakieru są wlasnie na tym polerowanym rancie. Powstały przez odrywanie ciężarków... Czyli są to placki o szerokości 2 cm i dlugosci 10 - 15 cm. Wiec teoretycznie dałoby sie samemu usunąć tylko łuszczący się lakier. Dalej trzeb to odczyscic, usunąc naloty, tlenki i wypolerować. I teraz temat polerki - widzialem kiedys w TV jak przy pomocy wiertarki i sztywnych tarczek (o fakturze gąbki) oraz pasty (jakiej????) doprowadzali do błysku stare przyczepy campingowe zrobione z aluminium (takie holenderskie zboczenie). Czyli mozna takie miejsca pojechac do błysku i polakierować. Następne pytanie - czym polakierować gołe aluminium?

jezeli mozecie jakos pomóc w temacie to będę bardzo wdzieczny.

Kupno nowych odpada bo takie same to tylko w ASO i wole nie myśleć ile
kupno innych modeli odpada z dwoch powodów
- chcę zachować oryginalny stan samochodu
- w cabriosie są felgi na cztery śruby, wiec jest stosunkowo mały wybór, od nowyszych aut Audi praktycznie zadna nie będzie pasowała


ps
jest tez trzecia mozliwość, którą biorę całkiem naserio - oddac je do chromowania/niklowania!! Tylko trochę się boję o efekt i o koszty. Ale mogłoby to wyglądać niezle - chromowana obudowa przedniej szyby, chromowana obwódka atrapy, chromowany znak OOOO oraz chromowane kółka :D


czekam na opinie

_________________
pozdr.
t.
________
ABC@8G7


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.kwi.2006 14:13:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.sty.2006 22:46:44
Posty: 55
Lokalizacja: Trzebnica
ja myśle ż e to bedzie "odlot" mi przynajmniej chrom sie bardzo podoba

_________________
Audi B 4 2,3 NG obniżona /warcząca burgundowa laska


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.kwi.2006 16:39:34 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10303
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Ja mam identyczne "bolero" u siebie, aktualnie idą do piaskowania i nie bawie sie w żadne pieszczoty polerki itd, tylko kłade najjasniejsze srebro z grubum ziarnem (kolor z Saaba) do tego twardy bezbarwnyi wszystko.

P.S Myśle ze te felgi nie sa na tyle rewelacyjne zeby je chromować.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.kwi.2006 18:57:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.mar.2006 07:56:25
Posty: 35
Lokalizacja: Mazowieckie
na moich pojawily sie po lezeniu w ost zime bąble , chcialbym je usunąc , jasne ze trzeba je wypiaskowac i polakierowac tylko licze kase , powiedzcie mili ile kosztuje piaskowanie i lakierowanie ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.kwi.2006 19:16:56 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10303
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
igor05 napisał(a):
na moich pojawily sie po lezeniu w ost zime bąble , chcialbym je usunąc , jasne ze trzeba je wypiaskowac i polakierowac tylko licze kase , powiedzcie mili ile kosztuje piaskowanie i lakierowanie ??
Samo lakierowanie z materiałem to srednio 50pln od koła, a piaskowanaie to róznie, lepiej to robić w sprawdzonym miejscu bo kowale moga zniszczyć felgi, dlatego bezpieczniej jest szkiełkować niż piaskować.

P.S Nie kazde felgi wymagają piaskowania.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.kwi.2006 18:38:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sty.2006 09:54:11
Posty: 61
Lokalizacja: Warszawa+Skarżysko
Podpinam się pod topic bo mam ten sam problem...A mianowicie szukam dobrego i taniego speca od renowacji felg w wawie.Macie może jakieś namiary?Chciałbym odnowić felgi ponieważ widać na nich ślady po zimowej soli ,Wystarczy piaskowanie, czy dodatkowo trzeba lakierować aby uzyskać dobry efekt? Pytanie dotyczy felg takich jak te w podanym linku.
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=96096729

_________________
A4 ADR 96r ......mocy przybywaj


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.kwi.2006 17:54:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2003 19:46:40
Posty: 375
Lokalizacja: Błonie k/Warszawy
Co myślicie o tym:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=95029924

_________________
Audi B-4 Avant '93 1,9 TDI 103PS 215Nm H&R Bilstein B6 Ciemna szyba Klima Dodatkowe zegary Soczewki Xenon Wtryski AFN Zderzak RS CB-radio
****** WSZYSTKO REZANE *******


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.kwi.2006 08:48:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.mar.2006 07:56:25
Posty: 35
Lokalizacja: Mazowieckie
znalazłem firme w wawie , prostuja fele od 30 zł szt , prostowanie polerka i lak max 100 zł szt dla felg 17" pytałem , ustaliłem termin 28 04 i jade do nich , taniocha , podobno dziń w plecy bo robią od reki trzeba być tylko wcześniej umowionym , zarzuce fotki jak wyszło i wystawie ich namiary , u mnie taka operacja to min 600 zł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.kwi.2006 09:01:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.wrz.2005 09:43:02
Posty: 83
Lokalizacja: torun
tego gościa który przy wyważaniu kół poprzyklejał co odważniki po zewnętrznej części felgi to bym za jaja powiesił!!!!! dajesz kupę kasy za renowację felg a takiej prostej rzeczy nie potrafisz przypilnować? przecież przy następnym wyważaniu czeka cię męka ze zmywaniem starego kleju po odważniekach. powinno sie je montować po wewnętrznej stronie felgi!!! koła wyważone tak samo a na zewnątrz nic nie widać.
pozdro

_________________
Audi a4 2.5 tdi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.kwi.2006 09:04:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.mar.2006 14:37:24
Posty: 21
Lokalizacja: Świdnica
Jest jeszcze jedna metoda pokrywania felg i elementów z tworzyw sztucznych itp.Nazywa się fantochromowanie,zaiteresowałem się tą metodą gdy kolega pokazał mi fele z jego kompletu która była uszkodzona.Na pierwszy rzut wydawało się że jest pochromowana galwanicznie ale po dokładnych oględzinach okazało się że jest lakierowana.Pojechaliśmy więc do fachowca od spraw niekonwencjonalnych i to on stwierdził że jest to przykład felgi pokryej przy pomocy fantochromowania.Metodę tą stosują też producenci leflektorów samochodowych.Wiem o firmie w Poznaniu która robi usługi właśnie tą metodą,pokrywają kolektory dolotowe,osłony rozrządu,felgi itp.Nie wiem jak kształtują się ceny takiej usługi,może warto spróbować?

_________________
A4 2,6 BMW 325 E-36 sprzedam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.kwi.2006 09:09:44 
Klubowicz

Dołączył(a): 23.lip.2003 18:25:03
Posty: 11650
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Q7 4M
trwalosc fantachromu pozostawia wiele do zyczenia

_________________

jest:
Q7 4M 3,0 TFSI 419 PS/512 Nm
było:
SQ5 Plus
A7 C7 3,0 biTDI
A6 C7 3,0 biTDI
S4 B8 3,0 TFSI
V8 D11 4,2
A4 B6 1,8T q
S8 D2 4,2
S6 C4 4,2
A6 C4 2,5 TDI q
S6 C4 2,2T
A6 C4 2,5 TDI q
A80 B4 1,9 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.kwi.2006 09:14:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.mar.2006 14:37:24
Posty: 21
Lokalizacja: Świdnica
Tak to ja wiem ale w przypadku tych felg to ci powiem że były jeszcze polakierowane i jak na swoje latka to stan oceniam na dobry.

_________________
A4 2,6 BMW 325 E-36 sprzedam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.kwi.2006 12:55:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lip.2005 17:20:19
Posty: 324
Lokalizacja: wawa
geri74 napisał(a):
tego gościa który przy wyważaniu kół poprzyklejał co odważniki po zewnętrznej części felgi to bym za jaja powiesił!!!!!


To zalezy od metody wyważania. Jesli kolo jest wywazane na aucie to ciezarki mogą być naklejane od wewnątrz. Ale jesli jest wywazanie "bez auta" to naklejając je wewnatrz trzebaby uzyc odwaznikow odpowiednio ciezszych. Zauwaz, ze wywazanie na aucie to z fizycznego punktu widzenia fewna niedoróba w porownaniu z wywazaniem na maszynie

_________________
pozdr.
t.
________
ABC@8G7


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.kwi.2006 12:57:11 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lip.2005 17:20:19
Posty: 324
Lokalizacja: wawa
igor05 napisał(a):
znalazłem firme w wawie , prostuja fele od 30 zł szt , prostowanie polerka i lak max 100 zł szt dla felg 17" pytałem , ustaliłem termin 28 04


koniecznie zapodaj fotki. Bedziesz lakierowal calosc czy jak? Jakie masz felgi?

_________________
pozdr.
t.
________
ABC@8G7


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.kwi.2006 18:59:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2003 19:46:40
Posty: 375
Lokalizacja: Błonie k/Warszawy
igor05 napisał(a):
znalazłem firme w wawie , prostuja fele od 30 zł szt , prostowanie polerka i lak max 100 zł szt dla felg 17" pytałem , ustaliłem termin 28 04 i jade do nich , taniocha , podobno dziń w plecy bo robią od reki trzeba być tylko wcześniej umowionym , zarzuce fotki jak wyszło i wystawie ich namiary , u mnie taka operacja to min 600 zł


Podaj, jak możesz te namiary. :)

_________________
Audi B-4 Avant '93 1,9 TDI 103PS 215Nm H&R Bilstein B6 Ciemna szyba Klima Dodatkowe zegary Soczewki Xenon Wtryski AFN Zderzak RS CB-radio
****** WSZYSTKO REZANE *******


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.kwi.2006 07:36:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.mar.2006 07:56:25
Posty: 35
Lokalizacja: Mazowieckie
igor05 napisał(a):
znalazłem firme w wawie , prostuja fele od 30 zł szt , prostowanie polerka i lak max 100 zł szt dla felg 17" pytałem , ustaliłem termin 28 04 i jade do nich , taniocha , podobno dziń w plecy bo robią od reki trzeba być tylko wcześniej umowionym , zarzuce fotki jak wyszło i wystawie ich namiary , u mnie taka operacja to min 600 zł


Mam 17x7,5" et35 , musze je najpierw wyprostowac , fele mają cholerne bicie że sciąga mnie w prawo juz przy 40 kmh , facet mi tłumaczył , że jeśli ich nie zniszczą bardziej przy prostowaniu to będzie gicio i obedzie się bez pol;erki i lakierowania , krucho u mnie z kasa narazie , firma jest gdzieś na arbitrażowej 198 ?? czy jakoś tak po prawej stronie przed przejazdem kolejowym , jak ktoś zna wawe to pewnie juz wie , tel mam w domu podesle go poxniej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.lis.2006 18:48:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.lis.2006 12:29:10
Posty: 3
Jeżeli chcesz to zrobic dobrze i fachowo, a co najważniejsze tanio to zapraszam tutaj

piaskowanie, malowanie felg

Szczególy na PW

_________________
Czasem, w nasze ręce trafiają stare zardzewiałe felgi, wydające się być złomem, z którego nie da sie nic zrobić. Gdy mamy felgi zabytkowe jedynym wyjściem wydaje się być Renowacja felg, alufelg. Zapraszamy !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.lis.2006 22:34:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.mar.2004 22:33:12
Posty: 1207
ja to robię tak .najpierw prostuję felgę potem wrzucam na wyważarkę i traktuję rant grubym papierem ściernym dalej drobniejszy i tak dalej do połysku i jednorodnej powierzchni .nie poleruję pastą bo wypolerowany rant jest ciemniejszy niż potraktowany drobnym papieram ściernym.rant błyszczy się jak w nowych felgach. na to klarlack a środek felgi wedle gustu

_________________
A6 c5 2.8 quattro limo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.lis.2006 15:16:04 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.cze.2006 18:02:36
Posty: 303
Lokalizacja: Wawa/Katowice/okolice Garwolina najczesciej
enduro7777 napisał(a):
rant błyszczy się jak w nowych felgach. na to klarlack a środek felgi wedle gustu


jak sie trzyma tego klar ??? skoro powierzchnia jest zrobiona na gładko ??

_________________
Były Mercedesy a teraz ..

Audi 80 B4 AVANT 1,9TDI `95
Gumowce 50zł
Widły 20zł




Wrażenia z rozrzucania gnoju BEZCENNE!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.lis.2006 19:31:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.mar.2004 22:33:12
Posty: 1207
jak się trzyma -łapami czy ręcami nie wiem ale przez trzy lata i zimy wszystko było ok .póżniej felgi sprzedałem i ich nie widzę

_________________
A6 c5 2.8 quattro limo


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: