.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 08.maja.2024 21:55:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 avant C5 ]spryskiwacz tylnej szyby
PostNapisane: 27.mar.2007 17:27:15 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.mar.2007 15:05:50
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa/Pomiechówek
Nie działa spryskiwacz tylnej szyby i nie wiem co mogło się stać. Poza tym jak chce włączyć spryskiwanie tyłu to mi na przód leje. Pogubiłem sie zupełnie

_________________
Nieważne, jak mocno bijesz ważne jak dużo możesz wytrzymać i iść dalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.mar.2007 19:16:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.lip.2004 14:13:18
Posty: 280
Lokalizacja: Tuszyn/Pabianice/Łódź
ciągniesz wajchę do siebie i działa przedni spryskiwacz... odpychacz wajchę od siebie i włącza się tylna wycieraczka a następnie po chwili tylny spryskiwacz

a jeżeli jest inaczej to masz problem z elektryką lub przełącznikiem

dodatkowo jeżeli wszystko jest jak należy a spryskiwacz tylnej szyby niedziała to masz prawdopodobnie to co ja czyli albo spadł wężyk z silniczka tylnej wycieraczki w klapie bagażnika (chyba 3 śrubki i mocowania) lub pękła metalowa rurka już w samym silniczku.

możesz kupić kawałek rurki i porezać lub bardziej łopatologicznie wstawić rurkę od wkładu do długopisu jak ci się uda

_________________
'92 AUDI B4 2.8 V6 AAH quattro !!! :-) :-) :-)
'00 AUDI A6 Avant 2,5 TDI AKE quattro !!! :-) :-) :-)
'02 AUDI A4 Avant 1,9 TDI AWX 4x4(-2) !!! :-) :-) :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.mar.2007 08:08:44 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.sty.2007 22:18:04
Posty: 739
Lokalizacja: k/Garwolina
jeśli masz tak jak kolega wyżej napisał, pękniętą metalową rurkę to masz link_a z naszego forum A4 jak cos takiego naprawić http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.p ... 1e7#108497

_________________
Krzyniek :o) A4 1XXKM 3XXNM ;)


sprzedam koła 15"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.kwi.2007 10:19:44 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.sie.2006 13:46:26
Posty: 283
Lokalizacja: Toruń
a jeśli spryskiwacze działają odwrotnie, to mogą być zamienione rurki zasilające spryskiwacze przy silniczku. silniczek jest jeden i ma wyjścia po dwuch stronach, oczywiście rurka z jednej strony silniczka idze do przednich spryskiwaczy, a z drugiej do tylnych :):

_________________
Audi A6 Avant 2,5TDi AKN '00 Tip
Obrazek
to było fajne auto, ale teraz:
Audi A6 3,0TDi Quattro '04 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.kwi.2007 10:52:38 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.gru.2006 22:46:38
Posty: 2773
Lokalizacja: Koszalin Białogard
Podepnę się pod temat, koledzy...
Czy któryś z Was spotkał się może z takim przypadkiem ?
Otóż, sprawdzone wszystko, a spryskiwacz tylnej szyby dalej nie chodzi (A6 C5 Avant) - silniczek wymontowany, nasmarowany przy okazji, rurka OK, dysza spryskiwacza nowa...
Problemem okazało się być łączenie przewodu spryskiwacza pomiędzy podsufitką a tylna klapą - rozleciało sie połączenie - zlokalizowałem po delikatnej plamce na podsufitce.
Rozebrałem to wszystko i złożyłem z powrotem, ale ciśnienie w przewodzie powoduje wysuwanie się tego połączenia.
W klapie tylnej znajduje się taki łącznik z grubszego przewodu i perforowanej gumy osłonowej - do niego wchodzą dwa karbowane wężyki - jeden z podsufitki, drugi z tylnej klapy od silniczka.
Otóż to połączenie sprawia wrażenie, jakby czegoś tam brakowało, te karbowane rurki zbyt luźno wchodza do łącznika i po prostu wysuwają się od ciśnienia i wyciek pojawia się znowu oraz oczywiście znowu nie działający spryskiwacz tylnej szyby :/ .
Ktoś miał taki przypadek, Panowie ?
Czy tam czegoś mi brakuje (nie widzę w ETCE jakichś dodatkowych połączeń).
Spróbuję to przerobić na zaciski na tych przewodach - może wtedy się nie wysunie od ciśnienia.
Czy konstruktorzy audi nie przewidzieli ciśnienia w tych przewodach wzrastającego przy oporach przepływu cieczy przez dyszę spryskującą ?
Czy ktoś z Was juz to przerabiał ?

_________________
A4 1.9 TDi Avant AWX '03 130 PS - dla żonki ;-)
A6 2.5 TDi V6 Avant AFB tiptronic 200 PS / 436 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.wrz.2007 07:57:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.lip.2007 14:34:05
Posty: 29
Lokalizacja: Poznań
Witam Wszystkich,

Ja również się podczępię pod temat ;)

Mam problem ze spryskiwczem. Myślałem, że nie działa, ale okazało się, że wszystko ładnie leci, tylko sama dysza spryskiwacza jest spierowana w prawy dół. Dlatego też strumień płynu leci mi praktycznie na prawe tylne lampy, a nie nie na szybę. Jak można obrócić aby płyn leciał we właściwym kierunku?

Nie próbowałem robić tego na siłe, bo nie chcę czegoś urwać :)

Pozdrawiam

_________________
--
Dalrin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.wrz.2007 14:47:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lut.2006 19:05:07
Posty: 588
Lokalizacja: Łódź
Auto: S4 B6 Cabrio
Carlnova,

Mam dokładnie taki sam problem jak Ty. Nie mam niestety czasu, żeby pojechać do mechaniora i zostawić auto na czas jakiś, ciągle w trasie.

Mam zamiar to zrobić w przyszłym miesiącu, jeśli będziesz jeszcze przed zabiegiem to dam znać, jeśli już po, to Ty się podziel.

Pozdrawiam

PS. Ja znalazłem wodę na tapicerce tylnej klapy, ale uszkodzenie jest na pewno pod podsufitką, sprawdzałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.wrz.2007 14:58:56 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.gru.2006 22:46:38
Posty: 2773
Lokalizacja: Koszalin Białogard
Dalrin -> możesz bez problemu wysunąć samą dyszę, ciągnąc ją po prostu za ten łepek ze spryskiwaczem. Jest około 2 cm długości.
Po jej wysunięciu, przedmuchaniu, wyczyszczeniu - włóż ją tak jak ma być...

Roger_35 -> oczywiście już dawno poradziłem sobie z tym kłopotem, nawet o nim już zapomnialem, więc doradzę Ci co trzeba zrobić...
Po prostu dobrałem przewód paliwowy o takiej średnicy, że ciasno wszedł w grubą gumową rurkę, natomiast w ten przewód ciasno wsadziłem rurkę karbowaną z jednej strony idącą do tylnej klapy, z drugiej strony idącą podsufitką do komory silnika.
Zrobiłem po prostu takie "ciasne stopniowanie"...
Całość oczywiście pospinałem (poskręcałem) obejmami zaciskowymi w ilości 4 sztuk. Wszystko śmiga bezproblemowo już od kwietnia i połączenia zmontowane w ten sposób nie rozszczelniły się ani razu...
Sposób więc jest sprawdzony... :)
Swoją drogą - do dzisiaj nie wiem, dlaczego to jest tak beznadziejnie zrobione.

Powodzenia...

Roger_35 napisał(a):
PS. Ja znalazłem wodę na tapicerce tylnej klapy, ale uszkodzenie jest na pewno pod podsufitką, sprawdzałem.


U mnie też tak było - uszkodzenie po prawej stronie podsufitki, a w tylnej klapie pełno płynu do spryskiwaczy... Płyn spływa tą karbowaną rurką do wnętrza tylnej klapy i robi tam małą powódź. Wszystko zniknie jak to uszczelnisz w tym miejscu, o którym rozmawiamy...

_________________
A4 1.9 TDi Avant AWX '03 130 PS - dla żonki ;-)
A6 2.5 TDi V6 Avant AFB tiptronic 200 PS / 436 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.lip.2008 09:19:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.kwi.2007 17:09:16
Posty: 62
Lokalizacja: Wieluń
Wiem ,że "odkopałem trupa" ale po co tworzyć nowe wątki skoro można mieć kompendium wiedzy w jednym miejscu. Mam podobny problem , jak Ty Carlnova czyli wyciek do klapy płynu spryskiwacza.Ale już wiem, że nie jestem osamotniony z tym problemem i po raz kolejny dzięki forum rozwiążę ten kłopot. :)

Dodatkowo jeszcze mam wyciek płynu do wnętrza kabiny. Zbiera się on na podłodze pod dywanikiem z tyłu (za siedzeniem pasażera). Podsufitka jest mokra tylko na tylnym prawym słupku. Zatem którędy płyn dostaje się n podłogę?
Czy możecie mi opisać którędy biegnie ten nieszczęsny wężyk do tylnego spryskiwacza? Obawiam się bowiem ,że mam podwójną nieszczelność. Tą o której pisał Carlnova i drugą , powodującą wyciek na podłogę.

_________________
A6 2.5 TDi V6 Avant AFB tiptronic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.sty.2009 20:16:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.wrz.2008 15:08:12
Posty: 9
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
miałem ten sam problem z wezykami. rozwiazaniem była koszulka termokurczliwa. :)

_________________
A6 2.5 TDI AKN 99r


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: