.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 11:39:54

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 2,4] nie składa się lewe lusterko
PostNapisane: 27.lut.2008 18:44:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.wrz.2007 21:32:25
Posty: 34
Lokalizacja: bieszczady
Witam mam nastepujący problem mam elektrycznie składane się lusterka i lewe mi sie nie chce składać dopiero jak mu reką pomagam o się składa i od pewnego czasu po paru prubach złożenia jest delikatny luz na lusterku i trzesie sie podczs jazdy a zwłaszcza na nierownościach jak moge to naprawic i czy wogóle da się to naprawic???????


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lut.2008 08:14:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.kwi.2004 15:05:52
Posty: 1222
Lokalizacja: Czaplinek
Mam podobnie tylko , że u mnie jak pokręcę przełącznikiem to za drugim razem trybi. Zauważyłem, że problem występuje jak jest zimno.
Wezmę się za dokładne sprawdzenie jak będzie cieplej.

_________________
Ostrzeżenie innych kierowców o patrolu policji na drodze jest zaszczytnym obowiązkiem każdego obywatela !

Jest A6 2,4 ALF '98
Było B4 2,0 ABK '92
Było B3 1,8 NE '89


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.lut.2008 11:12:49 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.lip.2007 04:11:24
Posty: 75
Lokalizacja: Skidziń
Kurcze ja mam to samo. Tez lewe lusterko sie nie chce skladac nawet jak bym mu pomogl. I luz też ma, jak sie jedzie to drga jak cholera.
Jak bedziecie rozkręcać to to opiszcie co i jak. Ja nie rozkręcam narazie bo mam chromy na lusterkach i nie idzie tego odkleić ;)


EDIT
Panowie, komu nie działa brać sie za rozkręcanie lusterka, u mnie już chodzi jak nowe. :) Rozkręciłem go, sprawdziłem czy jest prąd, no i był, odkręciłem silniczek który zajmuje się składaniem lusterka, - działał, a więc nastepne do oblukania były trybka, i tu się znalazł zonk. Trybka jedno przyrdzewiało do drugiego, wyszarpałem jedno trybko, bylo całe rude. No to wd-40 i jakoś pomogło, nastepnie szczotka druciana, troszke pilnika cienkiego zeby przyszlifowac niektóre zęby i zakładanie. Trzeba dobrze zalać te trybka wd-40 i tą komore co znajduje sie silniczek, bo widocznie dochodzi tam woda, mozna by przesmarować silikonem żeby już nie dochodziła, ale mi sie już nie chciało.
Z tego morał taki, że chłopy jak mamy składane lusterka to bawmy sie nimi chociaż raz za czas, bo nam przyrdzewieją i bedzie dupa zbita.

A co do podgrzewania lusterek, to napięcie idzie cały czas po przekręceniu stacyjki, nawet jak jest +40 stopni. Moja niunia jest z 98 roku, lusterka orginalne, szkło jeszcze też. I nie grzeje, choć prąd dostaje. W tym szkle niema żadnego czujnika wbudowanego. Na moje oko lusterko ma mate przepaloną.

Pozdrawiam

_________________
było: Seat ibiza 1.9 D
jest: Audi A6 sedan 2,5 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.mar.2008 15:25:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.wrz.2007 10:46:00
Posty: 14
mi też lewe lusterko nie chce skladac się ale siniczek słysze podpowiedzcie jak się dobrac do tego jak to rązkręcic a moze sam lustro jest na zaczaski i od tamtej strony dojsc?
pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.mar.2008 05:27:52 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.lip.2007 04:11:24
Posty: 75
Lokalizacja: Skidziń
Dobieranie do lusterka:
Trzeba przesunąć szkło (lustro) naa maxa w prawo lub lewo i do gory , tak zeby sie dalo tam wcisnąć palec i pchac z jakas tam siłą, uważać żeby nie pourywać zatrzasków, (u mnie po jakis 3 minutach prób zeszlo ale bez jednego zatrzasku bo urwałem lol2) Później bedziesz miał widok do wnętrza. Są tam 3 małe śróbki które trzeba odkręcić i wtedy zchodzi nam obudowa do góry. A poźniej tylko sprawdzanie co jest nie tak.

_________________
było: Seat ibiza 1.9 D
jest: Audi A6 sedan 2,5 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: