.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 12:19:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C4 AVANT] montaż czujników cofania w tylny zderzak
PostNapisane: 27.sie.2008 15:07:13 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.wrz.2005 20:59:51
Posty: 863
Lokalizacja: Białystok
Witam. Temat jest "niby" elektryczny, lecz nie o elektrykę mi chodzi. Nie wiem czy otwory pod czujki wiercić na aucie czy lepiej zdjąć zderzak na czas operacji? Zapewne pod poszyciem zderzaka są jakieś elementy pochłaniające....Ktoś mógłby coś w tej kwestii doradzić?

_________________
A6 C5 1997 ???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.sie.2008 15:39:44 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.gru.2005 07:45:23
Posty: 672
Lokalizacja: okolice Krakowa
Zderzak lepiej zdjąć. Ale na pewno chcesz w nim wiercić? W dokładce dolnej nie wystarczy? W C5 są czujki w dokładce i wszystko śmiga.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.sie.2008 20:00:15 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
Madness napisał(a):
Zderzak lepiej zdjąć. Ale na pewno chcesz w nim wiercić? W dokładce dolnej nie wystarczy? W C5 są czujki w dokładce i wszystko śmiga.


Trzeba wiercić na zdjętym zdrzaku. W dokładce nie bardzo, bo ma zupełnie inny kształt niż ta z C5... (temat przerabiałem w C4, gdzieś nawet na forum chyba są zdjęcia).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.sie.2008 20:33:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.wrz.2006 02:49:47
Posty: 829
Witam,
w takim razie chciałbym się podpiąć do tematu, nie chodzi o C4 ale o peugeota partnera mojej mamy.

Takie aukcje czujników znalazłem:
http://allegro.pl/item417064481_czujnik ... gw_fv.html
http://allegro.pl/item419566723_czujnik ... ps401.html
te droższe wydają się być odpowiednie jednak dziwi mnie sporawa różnica cen.

Tak wygląda zderzak:

Obrazek


Chcę jej założyć czujki gdyż nie radzi sobie z parkowaniem, jednak nie wiem gdzie te otwory wywiercić, gdzie dokładnie wywiercić. Problem dotyczy słupków podobnych do tego:

Obrazek


gdy czujniki na przykład rozstawie w złych odległościach mogą kłócić się między sobą. Na przykład:

tak powinno być:

Obrazek


a jeśli źle założę może stać się tak (białe koło słupek) że uderzy w niego

Obrazek

A tak btw. rysunek jest źle wykonany czujniki biorą na około i nie ma opcji teoretycznie żeby słupek był nie zauważony, ale może być za późno zauważony. Obrazek jest tendencyjny ale tylko po to żeby pokazać problem obrazowo.

Jak dobrze w miarę rozmieszczę to spoko, ale zderzak jest profilowany.
I teraz sedno sprawy czy gdy czujka pierwsza od prawej (jak na obrazku nie wykryje słupka, a druga od prawej zauważy go.
To czy zacznie mnie o nim informować czy jeśli drugi go nie wykryje to w ogóle o nim nie poinformuje?
Czy może one działają one na zasadzie porównania odczytu z dwóch lub więcej czujników oceniając odległość i w tedy podadzą dalszą odległość i się pojedzie dalej i uderzy?
Czy działają niezależnie?
Jeśli nie zależnie to jak w tedy rysują ten wykres na wyświetlaczu?
(Bo jeśli działają niezależnie to nie powinna być brana średnia która na logikę jest rysowana na wyświetlaczu)

Jak ktoś umiałby odpowiedzieć na te techniczne pytania byłbym bardzo wdzięczny!!!

_________________
Renault 17 1.7 Hatchback (tluczek) ... bylo
Fiat CC VAN 700ccm AISAN (glosna puszka) ... bylo
Audi A6 C4 2.8 ACK QUATTRO 1997r. (ulubieniec w quattro) ... bylo
BMW 330i. M54 (rwd na gwincie) ... bylo
VW Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM (bezawaryjny dieselek) ... bylo
VW Polo MK4 3dr 1.4 TDI Highline (twarda rakietka) ... bylo
Seat Leon 1.4 TGI ST (komfortowe, bezawaryjne, oszczedne [3.6kg/100 :D], rodzinne wozidlo) ... jest
TGI => https://www.seat.com/car-terms/t/tgi-technology.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.sie.2008 17:49:14 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.wrz.2005 20:59:51
Posty: 863
Lokalizacja: Białystok
No dobra, zadałem pytanie przed montażem, a teraz jestem PO i mogę udzielić kilku porad:
1.wiercimy niestety w najbardziej wystającej części zderzaka, dokładka odpada, bo jest za nisko i za bardzo pochylona - czujnik widziałby podłoże jako przeszkodę :(
2.zderzaka ABSOLUTNIE nie trzeba zdejmować (uff odpadła kuupa roboty, mam hak) pod poszyciem zderzaka jest jedna warstwa dodatkowego plastiku gdzie wiertłem fi10 wiercimy otwór na kabelek z wtyczką
3.działa rewelka!! kiedy mam 00 na wyświetlaczu - kulka haka jest 5cm od przeszkody
4.kupiłem w promocji najtańszy zestaw (69 zł) i jestem mega zadowolony, polecam wszystkim!!!

Cytuj:
gdy czujka pierwsza od prawej (jak na obrazku nie wykryje słupka, a druga od prawej zauważy go.
To czy zacznie mnie o nim informować czy jeśli drugi go nie wykryje to w ogóle o nim nie poinformuje?


wyświetlacz wyświetla stronę, z której mamy przeszkodę i NAJMNIEJSZĄ ocdczytaną odległość . A ha z pojedynczym słupkiem jeszcze nie testowałem.

_________________
A6 C5 1997 ???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.sie.2008 17:54:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.wrz.2006 02:49:47
Posty: 829
makaon napisał(a):
No dobra, zadałem pytanie przed montażem, a teraz jestem PO i mogę udzielić kilku porad:
1.wiercimy niestety w najbardziej wystającej części zderzaka, dokładka odpada, bo jest za nisko i za bardzo pochylona - czujnik widziałby podłoże jako przeszkodę :(
2.zderzaka ABSOLUTNIE nie trzeba zdejmować (uff odpadła kuupa roboty, mam hak) pod poszyciem zderzaka jest jedna warstwa dodatkowego plastiku gdzie wiertłem fi10 wiercimy otwór na kabelek z wtyczką
3.działa rewelka!! kiedy mam 00 na wyświetlaczu - kulka haka jest 5cm od przeszkody
4.kupiłem w promocji najtańszy zestaw (69 zł) i jestem mega zadowolony, polecam wszystkim!!!

Cytuj:
gdy czujka pierwsza od prawej (jak na obrazku nie wykryje słupka, a druga od prawej zauważy go.
To czy zacznie mnie o nim informować czy jeśli drugi go nie wykryje to w ogóle o nim nie poinformuje?


wyświetlacz wyświetla stronę, z której mamy przeszkodę i NAJMNIEJSZĄ ocdczytaną odległość . A ha z pojedynczym słupkiem jeszcze nie testowałem.
To czekam na test, bardzo mnie to interesuje, nie wiem na co się zdecydować i jeszcze jedna sprawa w C5 właśnie w tej dokładce są czujniki, u mnie tak jest, jednak są one faktycznie troszkę w górę skierowane przez co są względem ziemi prosto, ten oryginalny parktronic :)

_________________
Renault 17 1.7 Hatchback (tluczek) ... bylo
Fiat CC VAN 700ccm AISAN (glosna puszka) ... bylo
Audi A6 C4 2.8 ACK QUATTRO 1997r. (ulubieniec w quattro) ... bylo
BMW 330i. M54 (rwd na gwincie) ... bylo
VW Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM (bezawaryjny dieselek) ... bylo
VW Polo MK4 3dr 1.4 TDI Highline (twarda rakietka) ... bylo
Seat Leon 1.4 TGI ST (komfortowe, bezawaryjne, oszczedne [3.6kg/100 :D], rodzinne wozidlo) ... jest
TGI => https://www.seat.com/car-terms/t/tgi-technology.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.sie.2008 18:05:02 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.maja.2005 19:26:12
Posty: 1185
Lokalizacja: Sosnowiec
makaon napisał(a):
3.działa rewelka!! kiedy mam 00 na wyświetlaczu - kulka haka jest 5cm od przeszkody


Nie miałeś problemów z hakiem ? Nie łapał go czujnik ?

_________________
AUDI A6 C4 Avant 2,5 TDi quattro - BYŁO :(
AUDI 80 B4 2,3 NG benzyna - BYŁO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.sie.2008 20:22:51 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.wrz.2005 20:59:51
Posty: 863
Lokalizacja: Białystok
Cytuj:
Nie miałeś problemów z hakiem ? Nie łapał go czujnik ?

nie , bo kulka jest za blisko, a czujki "walą" stożkiem
Cytuj:
To czekam na test

czego się nie robi dla Sz. Kolegów, voila' :
najgorszy chyba z możliwych słupków, idealny "niewidzialny" niszczyciel zderzaków, wyświetlacz w obu przypadkach wskazuje "00", tzn. cofam obserwując zmniejszające się cyfry i zatrzymuję auto gdy pojawia się "00"
1. słupek prawie na środku zderzaka (patrząc z tyłu) - po mzatrzymaniu się ok 8-10 cm od kulki


Obrazek

2.słupek prawie na końcu prawej strony zderzaka - oczywiście niewidoczny we wstecznym - ok. 25 cm od zderzaka


Obrazek

Niestety na słupku nie łąpie z deklarowanej przez producenta odległości 2,5 m a 1,7 - 1,5 m, ale mi to i tak wystarczy - ja z piskiem opon nie cofam :)

powodzenia w wyborze zestawu!

_________________
A6 C5 1997 ???


Ostatnio edytowano 31.sie.2008 20:30:38 przez makaon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.sie.2008 20:27:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.wrz.2006 02:49:47
Posty: 829
Trochę nie zrozumiałem, to jak słupek był widoczny czy nie?
PS. zrobiłbyś fotkę zderzaka, ciekaw jestem jak rozmieściłeś te czujniki? ;)
PS2. jak one są montowane wiercisz otwór, wkładasz je (od tyłu i jakaś gumka się zatyka i przykleja) jaki jest montaż tych czujników.
PS3. :) Podałbyś link do tych czujniczków? :peace:

_________________
Renault 17 1.7 Hatchback (tluczek) ... bylo
Fiat CC VAN 700ccm AISAN (glosna puszka) ... bylo
Audi A6 C4 2.8 ACK QUATTRO 1997r. (ulubieniec w quattro) ... bylo
BMW 330i. M54 (rwd na gwincie) ... bylo
VW Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM (bezawaryjny dieselek) ... bylo
VW Polo MK4 3dr 1.4 TDI Highline (twarda rakietka) ... bylo
Seat Leon 1.4 TGI ST (komfortowe, bezawaryjne, oszczedne [3.6kg/100 :D], rodzinne wozidlo) ... jest
TGI => https://www.seat.com/car-terms/t/tgi-technology.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.sie.2008 20:47:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.wrz.2005 20:59:51
Posty: 863
Lokalizacja: Białystok
Cytuj:
Podałbyś link do tych czujniczków


http://www.allegro.pl/item425133764_czujnik_cofania_parkowania_4_sensory_wyswietlacz.html


Cytuj:
jak one są montowane wiercisz otwór, wkładasz je (od tyłu i jakaś gumka się zatyka i przykleja) jaki jest montaż tych czujników


wiercisz, wkładasz i wciskasz od zewnątrz, całkiem inaczej niż oryginalne- typowy montaż dostawianych czujników - mają one 4 trójkątne gumki zaciskające się w otworze

ObrazekObrazek

Cytuj:
zrobiłbyś fotkę zderzaka, ciekaw jestem jak rozmieściłeś te czujniki?


rozmieszczone zgodnie z instrukcją : 60 cm od podłoża i jeden od drugiego co 40 cm (zalecają ok 30 do 40, ale co 30 cm byłoby za wąsko), ech ganiacie mnie na starość, ale co tam pstryknę jeszcze raz brudasa

Obrazek

Oczywiście kolejnym krokiem będzie polakierowanie czujniczków pod kolor.

_________________
A6 C5 1997 ???


Ostatnio edytowano 31.sie.2008 20:52:46 przez makaon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.sie.2008 20:50:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.wrz.2006 02:49:47
Posty: 829
Wielkie dzięki, tysiąc gratsów dla Ciebie :peace:
Chyba sam spróbuję to zamontować, ciekawe czy lakier przy wierceniu odpadnie...
btw. czy jak zalakierujesz je to nie stracą swoich właściwości? Ja bym uważał :)

_________________
Renault 17 1.7 Hatchback (tluczek) ... bylo
Fiat CC VAN 700ccm AISAN (glosna puszka) ... bylo
Audi A6 C4 2.8 ACK QUATTRO 1997r. (ulubieniec w quattro) ... bylo
BMW 330i. M54 (rwd na gwincie) ... bylo
VW Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM (bezawaryjny dieselek) ... bylo
VW Polo MK4 3dr 1.4 TDI Highline (twarda rakietka) ... bylo
Seat Leon 1.4 TGI ST (komfortowe, bezawaryjne, oszczedne [3.6kg/100 :D], rodzinne wozidlo) ... jest
TGI => https://www.seat.com/car-terms/t/tgi-technology.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.sie.2008 20:56:41 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.wrz.2005 20:59:51
Posty: 863
Lokalizacja: Białystok
Cytuj:
Trochę nie zrozumiałem, to jak słupek był widoczny czy nie?
"00" na wyświetlaczu oznacza przeszkodę bliżej niż 30 cm od jakiegoś czujnika, a " -:- " oznacza brak przeszkód.


Cytuj:
czy lakier przy wierceniu odpadnie...

jeżeli nie ma szpachli :) to absolutnie nie, wiertło dołączone w zestawie wierci idealnie!

Cytuj:
czy jak zalakierujesz je to nie stracą swoich właściwości? Ja bym uważał

nie stracą, one działają na ultradźwięki i są całkowicie szczelne. Polecam samodzielny montaż. Z lewej strony masz w dole przepust na kable do haka - tędy wpuścisz do lewego błotnika kabelki czujników i pod kratką w tej wnęce schowasz moduł a kabelek wyświetlacza to już dowolną drogą na deskę!!

_________________
A6 C5 1997 ???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.sie.2008 21:11:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.wrz.2006 02:49:47
Posty: 829
Super jeszcze raz dzięki, jedyne co mnie czeka to pomysł czy na jednym wyświetlaczu można połączyć 8 czujników (dwa miejsca) mateczka narzeka też na przód w partnerze że nie dokładnie widać. Fakt kiepski ma ten przód dojeżdża się na czuja. Właśnie zdjęcia obejrzałem, profesjonalnie to wykonałeś, gratuluje! :)

_________________
Renault 17 1.7 Hatchback (tluczek) ... bylo
Fiat CC VAN 700ccm AISAN (glosna puszka) ... bylo
Audi A6 C4 2.8 ACK QUATTRO 1997r. (ulubieniec w quattro) ... bylo
BMW 330i. M54 (rwd na gwincie) ... bylo
VW Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM (bezawaryjny dieselek) ... bylo
VW Polo MK4 3dr 1.4 TDI Highline (twarda rakietka) ... bylo
Seat Leon 1.4 TGI ST (komfortowe, bezawaryjne, oszczedne [3.6kg/100 :D], rodzinne wozidlo) ... jest
TGI => https://www.seat.com/car-terms/t/tgi-technology.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.sie.2008 21:15:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.wrz.2005 20:59:51
Posty: 863
Lokalizacja: Białystok
Dodaj do układu odpowiedni przełącznik, dokup 4 czujki i po kłopocie!

_________________
A6 C5 1997 ???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.sie.2008 21:24:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.wrz.2006 02:49:47
Posty: 829
makaon napisał(a):
Dodaj do układu odpowiedni przełącznik, dokup 4 czujki i po kłopocie!
Myślałem o tym ale... sam bym miał problem o nim pamiętać a co dopiero starsza kobieta. Coś innego muszę wymyślić :)

_________________
Renault 17 1.7 Hatchback (tluczek) ... bylo
Fiat CC VAN 700ccm AISAN (glosna puszka) ... bylo
Audi A6 C4 2.8 ACK QUATTRO 1997r. (ulubieniec w quattro) ... bylo
BMW 330i. M54 (rwd na gwincie) ... bylo
VW Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM (bezawaryjny dieselek) ... bylo
VW Polo MK4 3dr 1.4 TDI Highline (twarda rakietka) ... bylo
Seat Leon 1.4 TGI ST (komfortowe, bezawaryjne, oszczedne [3.6kg/100 :D], rodzinne wozidlo) ... jest
TGI => https://www.seat.com/car-terms/t/tgi-technology.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.wrz.2008 10:31:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.paź.2006 15:27:03
Posty: 153
Lokalizacja: Rzeszów
Czakol napisał(a):
Super jeszcze raz dzięki, jedyne co mnie czeka to pomysł czy na jednym wyświetlaczu można połączyć 8 czujników (dwa miejsca) mateczka narzeka też na przód w partnerze że nie dokładnie widać. Fakt kiepski ma ten przód dojeżdża się na czuja. Właśnie zdjęcia obejrzałem, profesjonalnie to wykonałeś, gratuluje! :)


Są gotowe zestawy z 4+2 i 4+4 z jednym wyświetlaczem.

_________________
Audi...były: 80 B2, 5000 C3, S4 C4. A teraz to ...prawie jak quattro:) ->pajero DID 3.2 i Jeep XJ 4.0, już też nie:). Było Disco V8, a teraz Forester


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.wrz.2008 10:54:34 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
1. Pokaż jak zamontowałeś wyświetlacz :) a poszukam zdjęć ze swoim montażem w C4 :)
2. Nie chcę atakować Twojej mamy, ale Parter jest super przeszlony i bardzo dobrze z niego widać wszystko - właśnie dlatego mój ojciec jeździ już jedną sztuką 7 lat i nie chce go zmienić (często ciąga przyczepę)
3. Tak jak koledzy powiedzieli - są zestawy z jednym displayem przód + tył.

No i Cię pocieszę - te tanie czujniki z allegro są lepsze niż ori parktronik Audi :): i mówię to całkiem serio. Ja miałem u siebie projekt kamery cofania, ale więcej z tym kłopotu niż przyjemności... bo w RNS-E to nie jest łatwy projekt...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.wrz.2008 11:10:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.wrz.2006 02:49:47
Posty: 829
GrzesB napisał(a):
1. Pokaż jak zamontowałeś wyświetlacz :) a poszukam zdjęć ze swoim montażem w C4 :)
2. Nie chcę atakować Twojej mamy, ale Parter jest super przeszlony i bardzo dobrze z niego widać wszystko - właśnie dlatego mój ojciec jeździ już jedną sztuką 7 lat i nie chce go zmienić (często ciąga przyczepę)
3. Tak jak koledzy powiedzieli - są zestawy z jednym displayem przód + tył.

No i Cię pocieszę - te tanie czujniki z allegro są lepsze niż ori parktronik Audi :): i mówię to całkiem serio. Ja miałem u siebie projekt kamery cofania, ale więcej z tym kłopotu niż przyjemności... bo w RNS-E to nie jest łatwy projekt...

od 2. nie wiem którego ma partnera (tutaj mowa o tym z 2003), jest super przeszklony więc faktycznie dobrze się jeździ mi wręcz rewelacyjnie bo jeżdżę na milimetry przy krawężnikach dla zabawy :) Ale tutaj nie o to chodzi, mieszkam w szeregówkach i uparci sąsiedzi czepiają się milimetrów, plac przed domem ma szerokość z 8 metrów, i przed nim rodzicę parkują dwa auta C5 avant ojca i partner matki. Wyobraź sobie że lewy sasiąd czepia się na centymetry ale powiedzmy te pół metra mu stajemy, drugi sąsiad ma małe pieprz*** clio i budzi nas o 3,4,5 rano jak idzie do pracy że partner jest 10centymetrów od linii jego wyjazdu z garażu i facet obawia się że zahaczy o nasze auto, niszcząc swoje, bo frajer nie potrafi jeździć i nie może lekko skręcić kierownicą, z chęcią wrzucę wam tu fotę o co chodzi to nie wytrzymacie z nerwów i przyjedziecie mi tu pomóc, zaparkujemy 12 samochódów na ulicy i jego pojeździe i ciekaw jestem co zrobi :peace: Dlatego mama musi podjeźdżać na milimetry 2centymetry od zderzaka audiczki i za każdym razem strach jest że uderzy, ja też boję się tak blisko podjeżdżać. Serio to poważny problem i to że partner jest przeszklony nie zmienia faktu że z tyłu średnio widać, a z przodu ten zaokrąglony przód (prawie prosty) taki spad (wodospad) że dojazd na milimetry jest jak rzut moneta albo bum albo ok...

_________________
Renault 17 1.7 Hatchback (tluczek) ... bylo
Fiat CC VAN 700ccm AISAN (glosna puszka) ... bylo
Audi A6 C4 2.8 ACK QUATTRO 1997r. (ulubieniec w quattro) ... bylo
BMW 330i. M54 (rwd na gwincie) ... bylo
VW Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM (bezawaryjny dieselek) ... bylo
VW Polo MK4 3dr 1.4 TDI Highline (twarda rakietka) ... bylo
Seat Leon 1.4 TGI ST (komfortowe, bezawaryjne, oszczedne [3.6kg/100 :D], rodzinne wozidlo) ... jest
TGI => https://www.seat.com/car-terms/t/tgi-technology.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.wrz.2008 17:20:44 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
No więc w tej sytuacji już rozumiem po co te czujniki. Inna sprawa, że nie masz racji. Masz swoją przestrzeń na której możesz parkować - jak się na niej nie mieścisz to Twój problem (skoro nie potrafisz się zmieścić na swojej części). Wiem - może Ci się to nie podobać - ale lepiej dogadaj się z sąsiadem i polubownie załatw sprawę a nie wal na udry! Każdy z Was zapewne zapłacił tyle samo za segment i nie możesz "czerpać korzyści" z miejsca parkingowego które należy do kogoś innego - to już tak na marginesie i na ochłodę :) Pewnie mnie przestaniesz lubić i w ogóle - ale dobrze Ci radzę - z sąsiadami trzeba żyć w zgodzie!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.wrz.2008 17:38:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.wrz.2006 02:49:47
Posty: 829
GrzesB napisał(a):
No więc w tej sytuacji już rozumiem po co te czujniki. Inna sprawa, że nie masz racji. Masz swoją przestrzeń na której możesz parkować - jak się na niej nie mieścisz to Twój problem (skoro nie potrafisz się zmieścić na swojej części). Wiem - może Ci się to nie podobać - ale lepiej dogadaj się z sąsiadem i polubownie załatw sprawę a nie wal na udry! Każdy z Was zapewne zapłacił tyle samo za segment i nie możesz "czerpać korzyści" z miejsca parkingowego które należy do kogoś innego - to już tak na marginesie i na ochłodę :) Pewnie mnie przestaniesz lubić i w ogóle - ale dobrze Ci radzę - z sąsiadami trzeba żyć w zgodzie!
Hehe nie obrażam się, nawet słusznie napisałeś :) A więc ten teren to chodnik, należący do miasta, na upartego mógłbym zaparkować te 12 autek klubowiczów pod każdym domem i nikt nie może mi nic zrobić. Próbowałem z każdym sąsiadem pogadać. Ciężka sprawa, są uparci. Gdy zacząłem parkować z drugiej strony ulicy (miejsce bez kolizyjne każdy parkuje), nawet do tego stopnia że na trawie (szeroki nie potrzebny pas zarosły), żeby nie zajmować milimetra chodnika, to któryś zadzwonił po straż i dostałem piękny mandat w wysokości 100zł. Żałuje jednego gdy trzeci sąsiad, następny po tym, parkował też dwa auta, to ten obok mnie zajmował mi miejsce (tyle co ja jemu jak mnie budzi w nocy, a może ciut więcej zajmował) to ja głupi kilka razy tą wielka c5 między słupkami milimetry od ściany (jak wjadę autem do garażu mam 50cm wolnego, dodam że w ścianie wyryłem pasek na lusterko) - garaże na malucha, no więc ja głupi manewrowałem między tym wszystkim żeby mu nie truć dupy, żałuje z całego serca

_________________
Renault 17 1.7 Hatchback (tluczek) ... bylo
Fiat CC VAN 700ccm AISAN (glosna puszka) ... bylo
Audi A6 C4 2.8 ACK QUATTRO 1997r. (ulubieniec w quattro) ... bylo
BMW 330i. M54 (rwd na gwincie) ... bylo
VW Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM (bezawaryjny dieselek) ... bylo
VW Polo MK4 3dr 1.4 TDI Highline (twarda rakietka) ... bylo
Seat Leon 1.4 TGI ST (komfortowe, bezawaryjne, oszczedne [3.6kg/100 :D], rodzinne wozidlo) ... jest
TGI => https://www.seat.com/car-terms/t/tgi-technology.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: