.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 21:32:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: A6 C5 99r radio concert + mp3 + wzmacniacz
PostNapisane: 28.lis.2011 20:00:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Witam posiadam takie radyjko w moim audi( LINK)

http://zapodaj.net/6bac0ed2233c.jpg.html
http://zapodaj.net/c24edcd5b778.jpg.html
http://zapodaj.net/8acefd83ce98.jpg.html


Moje pytanie polega na tym czy wystarczy mi taki zestawik kabli aby podlaczyc wzmaka i jakis mp3 player (LINK)


http://allegro.pl/mini-iso-sub-zlacze-w ... 02361.html

http://allegro.pl/wejscie-aux-do-blaupu ... 81034.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 99r radio concert + mp3 + wzmacniacz
PostNapisane: 29.lis.2011 11:44:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
to radio to zabytek.... kup sobie radio z gniazdem usb i zapomnij o tym zabytku. Podlaczajac do tego radnia zewn playery mp3 nie bedziesz widzial na wyswietlaczu nazwy utworu mp3 - nawet clatronic z biedronki bedzia mial taka funkcjonalnosc
Co do podlaczenie wzmacniacza najpierw ustal co masz w aucie... koncern vw lubuje sie w durnym rozwiazaniu pt. przod glosniki zasilane bezp z radia a tyl (ewentulanie tyl + sub) zasilany z takiego malutkiego wzmacniacza
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 12:47:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Ale to nie o to chodzi chce zachowac orginalne radio o ma czerwone podswietlanie jak cale inne w tym samochodzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 13:09:58 
Klubowicz

Dołączył(a): 07.sie.2003 16:20:52
Posty: 4190
Lokalizacja: Wroclaw
firma alpine robie dobre radyjka i kolorek czerwony przystosowany do podswietlenia orginalnego.

_________________
było Audi 80 B4 2.0 16v ACE
było Audi A3 1.9 TDi
było Audi A6 C4 AEL Avant quattro
Audi A6c4 Ael Avant Quattro ECO Power by' To JA !
Audi 100 C4 red
Audi A3 1.9 8L
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 13:13:33 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.lis.2003 22:48:52
Posty: 6184
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: V70
Ta, a jak masz nawet biały wyświetlacz to rozbierasz panel, wyciągasz folię która jest na wyświetlaczu, malujesz ją na czerwono farbą do żarówek/lamp składasz do kupy i masz wszystko ori :) (sprawdzone)

_________________
było: B2 coupe, B3, B4, B5, C3 i 2x C4, S3 8L


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 13:59:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Panowie tyle to ja wiem ze mozna kupic inne za 600zl i gra ale ja pytalem ze jak zastosuje te kabelki z allegro czy bedzie to smigac ja nie musze widziec co za utwor aktualnie jest puszczany bo bede to widzial na zew mp3.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 14:08:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
Panowie tyle to ja wiem ze mozna kupic inne za 600zl i gra ale ja pytalem ze jak zastosuje te kabelki z allegro czy bedzie to smigac ja nie musze widziec co za utwor aktualnie jest puszczany bo bede to widzial na zew mp3.

twoje radio ma wejscie na zmieniarke na 99%.... mozesz je wykorzystac do dorobienia sobie aux in np pewnie taka przejsciowka
http://allegro.pl/adapter-aux-in-vw-aud ... 85497.html
(wtedy bedziesz sobie mogl podlaczyc wszystko co ma wyjscie sluchawkowe)
Te przejsciowki po 10 zyla to sa na gniazdo z wejsciem liniowym - to moglbys wykorzystac jakbys chcial podlaczac np zestaw glosnomowiacy z playerem mp3/one maja wyjscie liniowe/
Tyle ze cena radia z usb co i tak bije na glowe to stare jest na tyle niska, ze szkoda sie w to bawic (moim zdaniem)
Pozdrawiam,
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 14:21:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
No i bardzo ladnie o to mi chodzilo tylko jeszcze jak tam wzmacniacz podlaczyc aby tylne glosniki dzialaly.?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 14:30:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
No i bardzo ladnie o to mi chodzilo tylko jeszcze jak tam wzmacniacz podlaczyc aby tylne glosniki dzialaly.?

no... tylko radia nonamy z usb sa tansze niz ta przejsciowka
jakies rozpoznawalne z biedronki marki typu manta sa po 150zyla... radia juz markowe typu sony/ken/LG sa od 250zyla.... wiec jaki jest sens inwestowanie w kabelek za 80zyla by podlaczyc zabytek do mp3 playera?
Jaki Ty wzmacniacz chcesz podlaczyc? co Ty obecnie masz? tyl i przod? masz suba? jak "zasilane" sa obecnie te glosniki?
Poszedlbym predzej w wyciagniecie zabytka w deski, wsadzenie cos z usb a przy sprzedazy jak nie chcesz oddawac ladnego auta wstawiasz ponownie zabytek
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 14:36:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Ok ale to radio jest czerwone i chce aby bylo oraz wyswietla wszystko z radia na liczniku samochodu i chce aby tak zostalo a nie jakies noname. A jesli chodzi o glosniki to sub jest orginalny a slyszalem ze ten wzmak z suba zasila tez glosniki tyl.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 14:58:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
Ok ale to radio jest czerwone i chce aby bylo oraz wyswietla wszystko z radia na liczniku samochodu i chce aby tak zostalo a nie jakies noname. A jesli chodzi o glosniki to sub jest orginalny a slyszalem ze ten wzmak z suba zasila tez glosniki tyl.

pewnie nie jest latwo przypiac radio nie-ori do fisa z tego wzgledu, ze w nowszych vw-owatych radio komunikuje sie po canie i nie-ori radio potrzebiwalo by adaptera can (wtedy nawet multikiera by chodzila jakbys ja mial).. a u Ciebie to chyba jakos inaczej jest (od 2001r komunikacja byla po canie z tego co wiem)
Radia nie ori sa a roznych kolorach podswietlenia (brat w a6 98r ma jakiegos kena i jest czerwone podsw)
Pytalem sie jak masz tyl poniewaz aby graly tylne glosniki na wzmacniacziu w nie-ori radiu to jakis adapter trzeba za okolo 50zyla
Podlaczenie kabelka przejsciowki do zabyta nie wplynie na granie tylu (jezeli gra to dalej grac bedzie)
Jezeli kupisz normalne radio to mozesz przeprowadzic kable glosnikowe na tyl i przepiac tylne glosniki by graly pod radiem a wzmacniacz ori podlaczyc pod wyjscie liniowe na suba i dzieki temu poza basami bedziesz mogl sterowac zupelnie osobno subem ... przy zabytku takie cudawianki nie sa mozliwe
Jak Ci zal kasy kup uzywke radio z usb - sprzedaz z niewielka strata jak Ci nie bedzie potrzebne
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 15:10:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.wrz.2005 08:17:37
Posty: 223
Lokalizacja: Londek
tylne glosniki i sub z jednego wzmacniacza ida, wzmacnicz jest w subie, co dokladnie chesz osiagnac teraz??

_________________
DO OR DO NOT, THERE IS NO TRY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 15:22:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Moja tubke ustawie na stale na wzmaku a reszta glosnikow bede sterowal z radia tylko mam nadzieje ze ten orginalny wzmak w audi nie zasila tez orginalnych glosnikow z tylu bo jak dobrze mysle to ta zolta kostka co jest w radiu odpowiedzialna jest za sub w bagazniku i jak podlacze ta kostke z allegro przestanie grac tylko sub.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 15:23:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
No i lipa wiec jak to zrobic aby podlaczyc inny wzmak i tube i aby dzialaly glosniki z tylu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 15:34:27 
Klubowicz

Dołączył(a): 07.sie.2003 16:20:52
Posty: 4190
Lokalizacja: Wroclaw
mialem taka sytuacje, inny wzmacniacz (dodatkowy) + sub w bagazniku, gosc w car audio zamienil jakies kabelki z tylu we wtyczce i bylo ok. Robota na 10 minut.

_________________
było Audi 80 B4 2.0 16v ACE
było Audi A3 1.9 TDi
było Audi A6 C4 AEL Avant quattro
Audi A6c4 Ael Avant Quattro ECO Power by' To JA !
Audi 100 C4 red
Audi A3 1.9 8L
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 16:06:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
No i lipa wiec jak to zrobic aby podlaczyc inny wzmak i tube i aby dzialaly glosniki z tylu?

normalne radio (nawet z biedronki) ma wyjscie na 4 glosniki,,, zabytek ma wyjscie tylko na 2 glosniki (przednie) + wyjscie liniowe "poczworne".... wiec liniowy sygnal tylu idzie do ori "wzmacniacza" na subiei ten zasila tylne glosniki i suba... zabytek nie ma osobnego wyjscia liniowego na suba tylko na tyl i to "wzmacniacz" ma 3 wyjscia: glosnik prawy tyl, glosnik lewy tyl i sub.... (dlatego masz sterowanie basami dla wszystkich glosnikow a nie masz wydzielonego sterowania subem). Ten ori wzmacniacz to tak naprawde popylina bo on nie ma przetwornicy tylko dziala na napieciu 12-14V .... - slabo wzmacnia (jak zwykle radio z biedronki).... ale tez malo pradu potrzebuje. Gdybys chcial podpiac prawdziwy wzmacniacz (z przetwornica - tak aby bylo np PRAWDZIWE 4x50W ) to bys potrzebowal ciagnac prawdziwe kable do zasilania (te co sa sie nie nadaja - zreszta wzmak seryjny chyba z radia zasilany jest) i same te kable to tak "od stowki" w gore + prucie tapicerki
Ale to bez sensu bo Twoje glosniki to szrot i sie zjaraja na prawdziwym wzmacniaczu... wiec musialbys je zmieniac (licz od 200pln budzetowe na pare drzwi... no i prucie tapicerki)
Jednym slowem jak chcesz sie zmiescic w budzecie pare stow i nie spedzic 2 dni na pruciu tapicerki to kup radio normalne z usb, adapter na tylne glosniki i calosc zmontujesz w 30min - a zabytek trzymaj soebie na sprzedaz auta
Moesz brnac w zabytek i kupic emulator zmieniarki z usb ale to drozsze niz normalne radio
Pozdrawiam,
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 20:29:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Przemekk74 jestes spoko gosc rozumiem cie ze tak jak mowisz bedzie najlepiej tylko ze ja bym chcial zachowac orginalne radio bo mi sie naprawde podoba i napewno jest sposob aby 4 glosniki w a6 graly tak jak graja teraz (jest ok) i dolozyc inny wzmak tylko na nowa tube i odlaczyc stary albo nawet pozostawic stary tez w uzyciu bedzie lepszy efekt.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 20:47:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
wzmak inny + 4 glosniki + okablowanie to koszt okolo OD 800 PLN (rzeczy nowe budzetowe ale nie szajs) + 2-3 dni walki z tapicerka, montazem...
wiec odpada?
jezeli ma byc tanio i ma zostac ori radio a chcesz miec mp3 to sa 3 sposoby
1) emulator zmieniarki USB (nie masz bladego pojecia jak wyglada struktura katalogow, nazwy plikow ani zaszyte nazwy utworow - widzisz na radiu ze gra CD54 TRACK 28 ... ale czy to metallica czy moze lady gaga - sam musisz sie domyslec)
2) podlaczenie zestawu glosnomowiacego z playerem MP3 - takie zestawy gl staja sie przejsciowka pomiedzy radiem a przednimi glosnikami ale nie obejma tylnych glosnikow tak prosto (bo te ida przez ten pseudowzmacniacz) - takie zestawy gl maja tez wysjcie liniowe i tak dodatkowo do tej przejsciowki za 10pln co wynalazlem musisz zestaw podlaczyc by gralo na 4 glosniki)... kazdy zestaw glosnom z MP3 ma maly wyswietlacz wiec bedziesz widzial nazwe utworu mp3... czasem sa male piloty montowane do kierownicy byc mogl zmieniac mp3, odbierac rozmowy itp
3) kupujesz przejsciowke za chyba 80pln???? ta na "AUX IN" co linka dalem, kupujesz jakikowliem player MP3 na baterie, przyklejasz tansa 2stronna do deski rozdzielczej, kabel "sluchawkowy" przeciskasz gdzies tak by dosc nim do radia i masz tez wyswietlacz z MP3
4) nadajnik FM z USB
5) navi z nadajnikiem FM
Koszty
1) - okolo o ile pamietam ze 250zyla w gore
2) - jakies 350zyla w gore (ostrzegam przez zestawem motorli tk30 - mam i potrafi sie wieszac jak gra mp3 i jednoczesnie masz polacznie BT z telem i ktos zadzwoni.... seriws motki zlewa problem), parroty sa chyba ze 100ke drozsze
3) w 150pln masz szanse sie zmiescic (na allegro sa taniochowate pendriviwate playery mp3)
4) grosze (jakosc najgorsza)
5) jest takie cos np manty (masz navi, zestaw glosnomowiacy oraz payer mp3 przez nadajnik fm) - pewnie z 400zyla, jakosc pewnie slaba (bo to manta, bo to FM)

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 21:01:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Przemekk74 aux juz zostawmy bo te adapter co mi linka podales juz kupie podlacze navi lark a z wejsciem na jack(posiadam) mam w nim karte sd 8g i kupe muzy i bedzie lecialo ale jak tego wzmaka podlaczyc i tube do tego istniejacego zestawu audi ori.?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 22:25:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Kliku a jakie kabelki ci zamienil ze wszystko dzialalo jak trzeba.?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: