.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 09:52:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 22:31:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
Przemekk74 aux juz zostawmy bo te adapter co mi linka podales juz kupie podlacze navi lark a z wejsciem na jack(posiadam) mam w nim karte sd 8g i kupe muzy i bedzie lecialo ale jak tego wzmaka podlaczyc i tube do tego istniejacego zestawu audi ori.?


ale co Ty chcesz konkretnie podlaczyc i jaki budzet na to masz

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 22:46:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Chce do tego radia co mam w samochodzie podklaczyc wzmaka innego(crunch) i tube magnata 1000watt i tyle


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.lis.2011 23:57:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
Chce do tego radia co mam w samochodzie podklaczyc wzmaka innego(crunch) i tube magnata 1000watt i tyle

a co ten wzmacniacz ma zasilac?

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 06:32:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Jak co ma zasilac? Do tego wzmacniacza chce podlaczyc ta tube magnata i tyle no i tak jak pisalem wyzej chce aby reszta sprzetu orginalnego typu radio concert1 4xglosniki nie koniecznie orginalny sub w nadkolu z tylu zostaly i nadal graly :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 09:39:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
kable wchodzace do wzmaka to:
plus (z aku bezposrednio)
minus (z aku lub karoski)
REM (to "sterowanie" wlaczaniem i wylaczaniem zmaka) -do wtyczki radia (byc moze masz to /pewnie masz/ tez przy wtyczce od wzmacniacza ori (technicznie to plusik zalaczajacy pewnie przekaznik we wzmaku)

kable sygnalowy dla jednego kanalu (mozesz "rozdzielic" np wejscie liniowe "prawy tylni" we wtyczce we wzmacniaczu ori: ryzyko - bedzie cos brzeczec itp bo producent dal w jednej wiazce do ori wzmacniacza kable sygnalowe i zasilanie (jak bedzie cos brzeczec to ciagniesz osobni sygnalowke z radia)
Zasada: kabli sygnalowych nie ciagniesz razem z plusem do zasilania wzmaka (producent o tym nie wiedzial wiec dlatego to jakosc pasujaca do radia...)

wyjscie ze wzmaka - to kabel do glosnika/subowooflera
Rozwojowo: jak bedziesz prul tapicerke i ciagnal kable daj dodatkowa sygnalowke (moze kiedys bedziesz chcial np zasilic ze wzmaka przednie glosniki albo cos), moze dodatkowe kable tak np na podlaczenie czujnika/kamerki cofania itp itd (oszczedzisz sobie pracy w przyszlosci)

ZAPOMNIJ o wykorzystaniu zasilania ori wzmacniacza (musisz ciagnac zasilanie osobno)
Te waty na tanszych sprzetach to sciema (cos jak 300W na "jamniku" na placu handlowym i Wietnamczykow) - nie mowie ze kupujesz g oszukane tylko miej tego swiadomosc wybieraja sprzet tanszy...
Ogolnie wiecej uzyskasz jak zamiast zmieniac suba zmienisz przednie glosniki, przygotujesz drzwi matami i zasilisz glosniki ze wzmaka 2 kanalowego albo 4 kanalowego - mozesz pozniej "zmostkowac" bo na 3 kanalowego /tylko przod/ albo 3 kanalowego/przod + sub/
Ze wzmakiem bedzie instrukcja podlaczenia, dasz rade
Pozdrawiam,
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 10:10:21 
Klubowicz

Dołączył(a): 07.sie.2003 16:20:52
Posty: 4190
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
Kliku a jakie kabelki ci zamienil ze wszystko dzialalo jak trzeba.?


w kostce tej co idzie do radia, przepial jakis pin i dzialal tyl.

_________________
było Audi 80 B4 2.0 16v ACE
było Audi A3 1.9 TDi
było Audi A6 C4 AEL Avant quattro
Audi A6c4 Ael Avant Quattro ECO Power by' To JA !
Audi 100 C4 red
Audi A3 1.9 8L
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 10:27:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Amozesz powiedziec jaki a najlepiej zrobic fotke tego. Bardzo bylbym wdzieczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 10:30:24 
Klubowicz

Dołączył(a): 07.sie.2003 16:20:52
Posty: 4190
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
Amozesz powiedziec jaki a najlepiej zrobic fotke tego. Bardzo bylbym wdzieczny.


nie mam pojecia, a auto juz sprzedane.

_________________
było Audi 80 B4 2.0 16v ACE
było Audi A3 1.9 TDi
było Audi A6 C4 AEL Avant quattro
Audi A6c4 Ael Avant Quattro ECO Power by' To JA !
Audi 100 C4 red
Audi A3 1.9 8L
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 12:25:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
A posiadales to samo radio co ja?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 13:21:22 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.wrz.2005 08:17:37
Posty: 223
Lokalizacja: Londek
ja mialem takie samo radio jak ty masz jak i cala instlacje, czyli tyl i sub na wzmaku, przod z radia, radio wylecialo pierwsze z auta i wlecialo nowe + wzmak, lepsze glosniki z przodu i sub, to ori radio nie ma osobnego wyjscia na sub, takze jak chesz pokombinowac z dodatkowym wzmakiem i subem to musisz wziac sygnal L i P z kostki ktora jest przy subie jak i remote do wzmaka, no i oczywiscie plus z aku do wzmaka

_________________
DO OR DO NOT, THERE IS NO TRY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 14:34:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Panowie wlasnie sie dowiedzialem ze trzeba zasosowac konwerter poziomu sygnalu aby wszystko dzialalo jak orginal i dodatkowo otrzymac dwa chichy na drugi wzmak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 15:02:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
Panowie wlasnie sie dowiedzialem ze trzeba zasosowac konwerter poziomu sygnalu aby wszystko dzialalo jak orginal i dodatkowo otrzymac dwa chichy na drugi wzmak.

bzdety

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 15:15:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Dlaczego bzdety tak mi doradzil jakis facet co zajmuje sie car audio. Opowiedzilem mu moj problem i poprosilem o pomoc jak podlaczyc drugi wzmak tak aby dzialaly na tym co jest glosniki z tylu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 15:32:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
Dlaczego bzdety tak mi doradzil jakis facet co zajmuje sie car audio. Opowiedzilem mu moj problem i poprosilem o pomoc jak podlaczyc drugi wzmak tak aby dzialaly na tym co jest glosniki z tylu.

facet naopowiadal Ci bzdety - nie wiem dlaczego
Pozdrawiam,
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 16:32:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.wrz.2005 08:17:37
Posty: 223
Lokalizacja: Londek
jak bedziesz mial wzmacniacz z wejsciami chinch i glosnikowymi to nie potrzeba ci zadnych konwerterow, sygnal bierzesz z kostki przy subie i tyle

_________________
DO OR DO NOT, THERE IS NO TRY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 16:59:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
dark79 napisał(a):
jak bedziesz mial wzmacniacz z wejsciami chinch i glosnikowymi to nie potrzeba ci zadnych konwerterow, sygnal bierzesz z kostki przy subie i tyle

co nie wyklucza alternatywy z wykorzystaniem np wyjscia na glosnik subwoofera w ori wzmacniaczu jako wejscia "hi" we wznacniaczu "dokladanym" (bez konwertera sygnalu hi->lo) albo z wykorzystanie konwertera by podac go na wejscie "czinczowe"... opcje sa rozne ale na bank mozna to zrobic bez konwertera
Podejrzewam, ze caraudiowiec co taka porade sprzedal sadzil ze radio ma iewykorzystanie wyjscie na tylne glosniki - ale niestety radio z audi nie ma tego wyjscia (radio za 100pln z biedronki to miec bedzie ale nie "wypas" z audi :peace: )

Pozdrawiam,
Przemek
P.S.
kicha radio, kicha glosniki i inwestowanie w supersuba gdy sie juz jakis ma przeciez to od d... strony moim zdaniem
Lepiej zajac sie glosnikami na przodzie (sa wazniejsze dla odsluchu) + wzmacniacz dla nich (moze 4 kanalowy by w przyszlosci zmostkowac go do 2+1 na suba)

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 18:46:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Ok czyli mam uzyc do podlaczenia drugiego wzmaka kable ktore prowadza do glosnika ori suba w nadkolu?

Ale ten sygna bedzie juz przez ori wzmacniacz jakby to powiedziec wzmocniony i czy to cos nie bedzie nie tak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 19:00:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
Ok czyli mam uzyc do podlaczenia drugiego wzmaka kable ktore prowadza do glosnika ori suba w nadkolu?

Ale ten sygna bedzie juz przez ori wzmacniacz jakby to powiedziec wzmocniony i czy to cos nie bedzie nie tak

uzyj kabelka sygnalowego dochodzacego (a nie wychodzacego) do ori wzmacniacza....rob sobie wyliczanke... encepence... i tak zdecyduj czy do suba uzyjesz prawego czy lewego glosnika (sygnal dla tego kanalu a nie fizycznie kabel do glosnika), rozdziel go i ta czesc rozdzielona podlacz do wzmacniacza... oczywicie jezeli to wzmacniacz 2 czy 4 kanalowy to musisz go zmostkowac na jeden kanal (bedzie opisane na instrukcji do wzmacniacza) i tak bedziesz mial "umpa umpa" 1000W :) (no ....ile to watow wie producent :diabel: )
Zakladajac, ze wzmacniacz ma sprawnosc okolo 50-70nawet % to 1000wat na glosniku wymaga tak z minimum 1500wat dla wzmaka.... podzielic to przez 12V i wychodzi 125A - tak ze palec srednicy kabel by chyba musial byc bo tyle amper to bierze betoniarka na budowie :peace:
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 19:14:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Tak wzmacniacz wyglada z przodu sorry za jakos zdjecia ale nie mam teraz mozliwosci zrobic lepiej.


http://zapodaj.net/2365f1322bb7.jpg.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 19:27:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
Tak wzmacniacz wyglada z przodu sorry za jakos zdjecia ale nie mam teraz mozliwosci zrobic lepiej.


http://zapodaj.net/2365f1322bb7.jpg.html

to wzmacniacz 2 kanalowy wiec go bedziesz mostkowal (pewnie jeden kabelek glosnikowy wezmiesz z jednego glosnika a drugi z drugiego a sygnalowke podasz na P albo L input (trzeba sprawdzic)
do gniazda hi mozesz podlaczyc bezposrednio tez (zamiast sygnalowki) kabelek co idzie z ori wzmacniacza na ori subwoofer (szybko tanio tesco)
masz pewnie jeszcze plus, minus i rem... rem poszukaj w rozpisce kostki w ori wzmaku (ewentulanie z kostki przy radiu), plus ciagniesz z aku a minus gdzies przykrec do karoski

na wzmaku masz 3 stopniowy przeloacznik filtra (pewnie) ... dla suba ustaw tak by wycinal wszystko poza niskimi (pokapujesz sie)

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: