.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 19:18:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 19:34:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Tak mostkowalem go zawsze tylko musze rem poszukac w kostce co wchodzi do ori suba?

Tylko zabardzo nie wiem jak podlaczyc ten wzmak przez czincze (jak je mam zrobic) co to jest za na tym wzmaku HIGH LEVEL INPUT


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 19:52:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
Tak mostkowalem go zawsze tylko musze rem poszukac w kostce co wchodzi do ori suba?

Tylko zabardzo nie wiem jak podlaczyc ten wzmak przez czincze (jak je mam zrobic) co to jest za na tym wzmaku HIGH LEVEL INPUT

sygnal low to muzyka "zakodowana" na malym napieciu (z przeznaczeniem do wzmocnienia aczkolwiek jakbys podlaczyl do sygnalowki sluchawki cos by pewnie gralo)... sygnal HI to sygnal wzmocniony /muzyczka 'zakodowana" na wiekszym napieciu/ z przeznaczeniem do podlaczenia juz glosnika...dla wygody i wszechstronnosci montazu ten wzmacniacz ma wejscie HI (poza zwykla sygnalowka) to znaczy dajesz mu juz wzmocniony sygnal glosnikowy (np kabel do tego ori glosnika na ori subie) a on go sobie znowu "oslabi" (czyli zrbi to co adapter hi->lo o ktorym mowil Ci ten car audiowiec) i przez wzmacniacz zostanie ponownie wzmocniony (utrata jakosci przez to dla subwoofera raczej sie nie przejmuj :)
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 19:57:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Czyli jak dobrze kombinuje to do tego HIGH LEVEL INPUT mam podlaczyc pod L- i R+ kable ktore ida do glosnika w ori subie.?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 20:05:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
Czyli jak dobrze kombinuje to do tego HIGH LEVEL INPUT mam podlaczyc pod L- i R+ kable ktore ida do glosnika w ori subie.?

nie masz a mozesz (mozesz podlaczyc rozdzielony sygnal liniowy z wejscia ori wzmacniacza)

przeczytaj jak sie wzmak mostkuje.... na ktory kanal podajesz wejscie\
jezeli podlaczysz ori kabelek glosnikowy suba to nie dawaj od razu czadu w radiu ale spokojnie wyczuj czy nie trzeszczy cos... jakby tak bylo to moze pokretlem input lewel mozesz to zmniejszyc/zwiekszyc

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 20:11:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Czyli gdzie w moim wzmaku mam podlaczyc kable ktore ida do glosnika w orginalnym subie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.lis.2011 20:41:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
Czyli gdzie w moim wzmaku mam podlaczyc kable ktore ida do glosnika w orginalnym subie?

jezeli chcesz wykorzystac kabel glosnika suba to podlaczasz go pod hi a jak chcesz wykorzystac "sygnalowke" z kostki wzmacniacza (pewnie tez w niej jest kabel do tego glosnika) to wtedy to pod sygnal input/low input

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.gru.2011 14:27:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
W tej kostce co jest w ori subie bedzie kabelek rem?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.gru.2011 14:40:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
norris99 napisał(a):
W tej kostce co jest w ori subie bedzie kabelek rem?

poszukaj opisu wtyczki radia i przy wzmaku na necie... na bank np w B6/B7 przy wzmaku jest inna wiec zwroc uwage co znalazles
Podobnie w B7 jest inna wtyczka w radiu (iso2 a u ciebie pewnie iso)
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 99r radio concert + mp3 + wzmacniacz
PostNapisane: 06.gru.2011 22:20:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Znalazlem cos takiego.

http://www.a6klub.pl/download.htm?id=93 ... 9fdf0d6325


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 99r radio concert + mp3 + wzmacniacz
PostNapisane: 15.gru.2011 21:07:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
Siemanko Panowie czy upchne to do mojego audi??? jak tak to jak??


http://allegro.pl/audi-symphony-ii-6-cd ... 98587.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 99r radio concert + mp3 + wzmacniacz
PostNapisane: 16.gru.2011 00:08:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
muzeum car audio otwierasz czy masz duza kolekcje muzyki na kasetach?
poza aspektem wizualno montazowym jezeli to radio jest "na canie" (jak jest w auckji napisane) a u Ciebie tego nie ma to radio bedzie Ci sie samo wylaczalo co jakis czas (radio bedzie "myslalo" ze auto jest wylaczone i dla ochorny akumulatora...) wiec pitolenie sie z emulatorami can dojdzie...
Idz do biedronki i kup cos z gwarancja, nowego, z mp3, z usb, niekradionego na 100%, majacego osobne wyjscie liniowe na subwoofer...
Pozdrawiam,
przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 99r radio concert + mp3 + wzmacniacz
PostNapisane: 16.gru.2011 14:50:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lis.2011 19:30:28
Posty: 37
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle
A jaki to adapter trzeba zastosowac aby sie nie wylaczal?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 99r radio concert + mp3 + wzmacniacz
PostNapisane: 26.sty.2012 16:43:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.gru.2009 06:39:51
Posty: 12
Lokalizacja: Kalisz
Auto: A6 C5 1999r. 2.5 TDI 150KM
witam...posiadam w swoim audi nagłośnienie Bose i chce zmienić radyjko bo w moim nie działa potencjometr...planuję wsadzić jakiegoś alpine coś ze starych modeli nie musi mieć wejścia na USB wystarczy że ma cd i mp3 nie koniecznie...
http://allegro.pl/alpine-cda-9853r-cd-m ... 83781.html

takie coś znalazłem...i moje pytanie brzmi...jak wyciągnąć stare radio?? a pytanie drugie jaką przejściówkę kostki potrzebuję żeby pod innym radiem działy wszystkie głośniki i fabryczny sub...szukałem na alledrogo ale kostki po 90zł nie pasują do tego nagłośnienia mimo że piszę że działa z tylnymi głośnikami i subem w bagażniku ale nie dla systemu Bose.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 99r radio concert + mp3 + wzmacniacz
PostNapisane: 29.sty.2012 01:44:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.gru.2009 06:39:51
Posty: 12
Lokalizacja: Kalisz
Auto: A6 C5 1999r. 2.5 TDI 150KM
znalazłem taką przejściówkę do bose tylko nie jestem w 100% pewien czy będzie pasować...
http://allegro.pl/audi-bose-adapter-nie ... 83857.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 99r radio concert + mp3 + wzmacniacz
PostNapisane: 29.sty.2012 11:54:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
powiem tak
wsadzanie sterego alpine w miejsce jeszcze starszego uwalonego nastoletniego radia nie jest tuningiem tylko naprawa (nie ten dzial :peace: )

Zwroce Ci jednak uwage na pewna niescislosc...
W VW stosowane logika audio wyglada tak:
radio ma wbudowany wzmacniacz jedynie dla przednich glosnikow + wyjscie liniowe dla 4glosnikow (radio z biedronki bedzie mialo wzmak dla 4 i wyjscie liniowe dla 4 + czesto jezcze osobno liniowe pod sub... pewnie alpine ma podobnie). Z tego wychodzi logika marketingowa grupy szmelcwagena nastepujaca
- radio + przednie glosniki zasilane z radia (brak glosnikow na tyle)
- radio + przednie glosniki zasilane z radia + tylne glosniki ze wzmacniacza umieszczonego w tyle (bez przetwornicy wiec to moc radia z biedronki)
- jak wyzej ale do tego wzmacniacza podlaczony jest glosnik subwoofera a sam wzmacniacz przykrecony jest do plastikowej budzetowej tuby tego minisubwoofera
- radio + wzmacniacz na tyle (prawdziwy wzmacniacz czyli z przetwornica podnoszaca napiece) + przednie i tylne glosniki + glosnik subwoofera zasilany z tego wlasnie wzmacniacza (BOSE)
Do tego dochodzi czasem glosnik centralny (w sadzony np w podszybiu) wpiety pomiedzy glosniki przednie

ponizej bose na 100% (a pewnie i z bose-ale tego nie wiem) brak jest sterowania z radia subwooferem (nie ma osobnego liniowego sygnalu specjalnie dla suba a jedynie wzmacniacz ma ten 5ty lub 3ci kanal jako obciete do jakiejs czestotliwosci
ponizej bose ten pseudowzmacniacz ma zasilanie ciagniete z wtyczki przy radio (obstawiam, ze wzmak bose ma osobno puszczone zasilanie a zalaczanie wzmaka jest juz normalnie czyli przez pin opisany najczesciej jako rem - zalacza przekaznik we wzmaku bo sam wzmak ma napiecie na kablach non-stop)
Caly problem z podlaczaniem radia nie ori polega na tym, ze tak kretynska kombinacja (glosniki przednie z radia a tylne przez psuedowzmacniacz bez przetwornicy) normalnie nie wystepuje - normalnie to albo wszystkie glosniki ida do radia albo wszystkie do wzmacniacza! (typowy problem: "podlaczylem radio nie-ori i przestal grac mi tyl... pomocy")
Obstawiam, ze podlaczenie starego alpine (czyli normalnego radia) pewnie bedzie latwiejsze do bose niz do kombinowanej wersji (przod z radia a tyl ze wzmacniacza)
Wez sobie rozpiske tego radia, znajdz rozpiske radia z audi i porownaj piny bo po kolorze wtyczek w przejsciowce to nikt Ci nie powie na 100%

Kupa sprzedawcow blednie mysli, ze bose to jest wtedy jak tyl idzie ze wzmacniacza a przod z radia (najpopularniejsza kombinacja) a tak nie jest (gdy tyl i przod idzie ze wzmacniacza wtedy jest bose) wiec ustal ustnie ze sprzedawca przed zakupem, ze tak samo rozumiecie ten termin - do tej wersji przed bose (przod z radia a tyl ze wzmaka) sa bardzo popularnie przejsciowki wiec uwazaj bys takiej nie kupil bo to nie do bose (nie dla Ciebie)
Pozdrawiam,
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 99r radio concert + mp3 + wzmacniacz
PostNapisane: 30.sty.2012 00:02:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.gru.2009 06:39:51
Posty: 12
Lokalizacja: Kalisz
Auto: A6 C5 1999r. 2.5 TDI 150KM
dzięki wielkie przemekk74
właśnie chyba podjadę z radiem do elektronika pana Piotra i mi to sam wszystko zrobi( przejściówki i kostki)...już mam rozpiskę kostki(4sztuk) z mojego audi i rozpiskę wtyczki do wzmacniacza...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 99r radio concert + mp3 + wzmacniacz
PostNapisane: 06.lut.2012 11:59:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.gru.2009 06:39:51
Posty: 12
Lokalizacja: Kalisz
Auto: A6 C5 1999r. 2.5 TDI 150KM
a ktoś może wie jaką mocą RMS bądź muzyczną na każdy kanał dysponuję ten wzmacniacz bose??


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: