.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 12.maja.2024 05:24:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audio w mojej niuni- proszę o pomoc
PostNapisane: 04.lut.2007 13:06:50 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2006 22:26:47
Posty: 475
Lokalizacja: Łuków
Witam. Chce założyć do siebioe wzmacniacz i subwoofer. Obecnie mam 2 głośniki z przodu 2 z tyłu w boczkach i dwa tweetery w tylniej gornej półce wszystko standardowe. Dołozyłem dwa tylnie głośniki jajowate nie pamiętam jakiej firmyu w półkę. i Mam pytranie czy moje radio obsłuży ten wzmacniacz i czy moge go podłączyć beż żadnych przeróbek. CHodzi mi żeby podłączyć suba i tylnie głośniki.
Moje radio:
http://www.alpine.com.pl/content/cms/in ... &details=1
Wzmacniacz z subem:
http://www.allegro.pl/item161407249_bla ... a_vat.html

_________________
Fiat 126p 650 - był---17,7kw
Audi 80 B2 1.8 - było---66kw
Audi B3 Coupe 2.3 NG - było---98kw
Audi A6 C4 1.9 TDi- było---93kw


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.lut.2007 13:46:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Radyjko należy do podstawy podstaw... Szału nie robi, ale jako grajotko się sprawdzi...
Niestey ma jedną parę wyjść RCA, co teoretycznie uniemożliwia podpięcie głośników i suba (praktycznie można rozdwoić sygnał, ale sterowanie tym byłoby koszmarem)...
Zestaw, który podałeś, poza atrakcyjną ceną, nie ma w sobie nic szczególnego. Kable dołączone do zestawu są conajmniej kiepskie (np. żadego ekranu przy sygnałówkach), przez co łatwo możesz łapać zakłócenia z innych urządzeń elektrycznych auta...
Poczytaj na forum - bo zostało naskrobane sporo porad odnośnie prawidłowej budowy porządnego systemu.
Jeżeli jednak chcesz osiągnąć dużą zmianę brzmienia małym kosztem, to ten zestaw wystarczy... Będzie waliło (do ładnego grania trochę będzie brakować) i będzie cię słychać w całej okolicy... Jeżeli to jest Twoim celem, to śmiało kupuj. Jeżeli jednak masz trochę wyższe ambicje to odsyłam do innych wątków, bo o subach też sporo zostało napisane...
Jeżeli nie masz wyższych ambicji, to nie zrażaj się, z pewnością z czasem ich nabierzesz ;)

Jeśli kupisz ten zestaw, to błagam, dołóż chociaż 50zł i kup oddzielną parę porządnych sygnałówek (chinch'y), bo zapewne za kilka dni pojawi się post, że do suba, dostałeś w gratisie Turbinkę :peace:

Ps. Jak ty podłączyłeś bez dodatkowej końcówki te wszystkie głośniki?? Chyba nie poskręcałeś kabli i nie dopiąłeś "jajek" do pozostałych??

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.lut.2007 14:10:16 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2006 22:26:47
Posty: 475
Lokalizacja: Łuków
No niestety musiałem tak zrobić. Puściłem do radia od "jajek"nowe przewody i dopiąłem te z boczków(13cm) i tweetery. Nie chce żeby system głośno grał chcę dołożyć suba aby bas było czuć w samochodzie. Narazie nie mam za dużo finansów więc zastanawiam się co kupić. Czyli pod to radio obecnie mogę podłączyć wzmacniacz ze subem bez żadnych dodatkowych głośników?
Radio ma wyjście na subwoofer czyli w bagażnik wsadzam wzmacniacz i podłączam subka tak?

_________________
Fiat 126p 650 - był---17,7kw
Audi 80 B2 1.8 - było---66kw
Audi B3 Coupe 2.3 NG - było---98kw
Audi A6 C4 1.9 TDi- było---93kw


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.lut.2007 14:23:56 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2006 22:26:47
Posty: 475
Lokalizacja: Łuków
A moglbys doradzic mi wzmaka i suba w przystępnej cenie żeby był naprawdę mocny bas

_________________
Fiat 126p 650 - był---17,7kw
Audi 80 B2 1.8 - było---66kw
Audi B3 Coupe 2.3 NG - było---98kw
Audi A6 C4 1.9 TDi- było---93kw


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.lut.2007 18:39:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Podaj jaka to przystępna cena...
Mocny bass będzie się wydobywać z zestawu, który podałeś. Lepsze zestawy nie potrafią zagrać o wiele głośniej. Jednak będzie to jedynie buczydło i z ładnym brzmieniem nie będzie miało wiele wspólnego. Ale jeśli to Twoje początki to śmiało bierz ten zestaw i na pewno się nie zawiedziesz. Z czasem ucho Ci się wyrobi i dojrzejesz do czegoś z wyższej pólki. Każdy przechodzi ten etap... Taka kolej rzeczy. :peace:

Ps. Jak chcesz naprawdę mocny bass, to kup coś w skrzyni bass reflex, ewentualnie band-pass...

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lut.2007 06:16:47 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2006 22:26:47
Posty: 475
Lokalizacja: Łuków
http://www.allegro.pl/item162193429__pi ... w_wa_.html
cosadzisz o tym? J jakis wzmak do niego
np taki
http://www.allegro.pl/item163098446__ma ... w_wa_.html
Czy za mocny? Jaki wzmacniaz bys polecil

_________________
Fiat 126p 650 - był---17,7kw
Audi 80 B2 1.8 - było---66kw
Audi B3 Coupe 2.3 NG - było---98kw
Audi A6 C4 1.9 TDi- było---93kw


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lut.2007 16:29:26 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.wrz.2005 09:51:48
Posty: 403
Lokalizacja: wawa o'chota
podpinam sie do tematu, mam zamiar dolozyc do zestawu troche basu...
cos czuje ze wlasnie mi sie ucho wyrabia :peace: i zaczyna mi byc malo, o to co posiadam
radyjko -> http://my.aukcje24.pl/accdb/viewItem.as ... Catg=13560

glosniki w przednich drzwiach -> http://www.ciao.fr/Sony_XS_F_1325__1012272

glosniki w tylnej polce to jakies wiekowe 3drozne clariony, nieznalazlem na necie...

i teraz pytanie od czego zaczac :D bo ogolnie zestaw ma wysokie i srednie tony, ale bas to beznadziejny jest raczej :(: radio sie nienadaje? glosniki? czy do tego dokupic ten zestaw blau za 500zeta i bedzie okij?

moze inaczej, czy wymiana glosnikow na te o nizszej charakterystyce cos pomoze? po czym poznac czy radjo jest za slabe a poczym ze glosniki sa do niczego?

_________________
cbx750 <motór
80cc '84 <były pogromnca obcokrajowców
80cc '85 <obecna błyskotka
Solaris Urbino #1516 :D MZA driver
hummerLimo H2 '08


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lut.2007 19:45:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
matrixs napisał(a):
http://www.allegro.pl/item162193429__pioneer_ts_w_306c_w_skrzyni_sklep_w_wa_.html
cosadzisz o tym? J jakis wzmak do niego
np taki
http://www.allegro.pl/item163098446__ma ... w_wa_.html
Czy za mocny? Jaki wzmacniaz bys polecil


Magnat RX-44 to lepszy wzmak od blaupunkte. Mocy mu nie brakuje, jednak High-End to to nie jest.. ;) Z pewnością jest to lepszy wybór niż blaupunkt... Co do suba, to może Hertz ES 300 w B-R?? (taki standard, ale wielu sobie go na początek chwali)... Na pewno prezentuje lepszą klasę niż Pioneer, a pieniądz niewiele większy. Za to bassu nie zabraknie...

Michauu napisał(a):
podpinam sie do tematu, mam zamiar dolozyc do zestawu troche basu...
cos czuje ze wlasnie mi sie ucho wyrabia i zaczyna mi byc malo, o to co posiadam
radyjko http://my.aukcje24.pl/accdb/viewItem.as ... Catg=13560

glosniki w przednich drzwiach http://www.ciao.fr/Sony_XS_F_1325__1012272

glosniki w tylnej polce to jakies wiekowe 3drozne clariony, nieznalazlem na necie...

i teraz pytanie od czego zaczac bo ogolnie zestaw ma wysokie i srednie tony, ale bas to beznadziejny jest raczej radio sie nienadaje? glosniki? czy do tego dokupic ten zestaw blau za 500zeta i bedzie okij?

moze inaczej, czy wymiana glosnikow na te o nizszej charakterystyce cos pomoze? po czym poznac czy radjo jest za slabe a poczym ze glosniki sa do niczego?


Pytasz od czego zacząć... Na początek od wygłuszenia drzwi i montażu 16cm zestawu odseparowanego. Nie dziwota, że wysokich nie brakuje (co do średnich to wątpię, żeby były pod dostatkiem), bo teo typu głośniki to strasznie syczą i wiercą we łbie... ;) Bassu brakuje, bo drzwi są dziurawe jak ser szwajcarski, a głośnik jest za mały. I bassu nie ma. :zly: Więc bierz się za przód. Zobaczysz, że będzie znaczna poprawa...

Nie jestem miłośnikiem głośników w tylnej półce, może nie tyle ze względu na to, że psują scenę, ale ryczą pasażerom prosto w głowę... Nie wiele znajduje plusów... Ale z pewnością podnoszą efektywność grania (jakość pomijam)...

Co do radia...
Jest to powiedzmy sobie "tylko" grajotko... Nie osiągniesz żadnych spektakularnych efektów tym sprzętem... Jedno wyjście (do tego nieregulowane) bardzo ogranicza możliwości kształtowania brzmienia...
Pocz ym poznać, że radio jest za słabe?? Każde radio jest za słabe. Słabe wzmaki mają po 35-50W RMS. Radio ma góra 22W RMS i to tylko wysokiej klasy... Ważne, żeby wszystko było dopasowane, pod względem klasy sprzętu, bo drogie radio nijak zagra z dobrymi głośnikami i odwrotnie...
Tylko wzmak gwarantuje poprawę brzmieni, i to nawet na tych samych głośnikach... :peace:

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lut.2007 18:30:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.lut.2006 23:48:09
Posty: 420
Lokalizacja: Wrocław :)
Heveliusz napisał(a):
Radyjko należy do podstawy podstaw... Szału nie robi, ale jako grajotko się sprawdzi...
Niestey ma jedną parę wyjść RCA, co teoretycznie uniemożliwia podpięcie głośników i suba (praktycznie można rozdwoić sygnał, ale sterowanie tym byłoby koszmarem)...
Zestaw, który podałeś, poza atrakcyjną ceną, nie ma w sobie nic szczególnego. Kable dołączone do zestawu są conajmniej kiepskie (np. żadego ekranu przy sygnałówkach), przez co łatwo możesz łapać zakłócenia z innych urządzeń elektrycznych auta...
Poczytaj na forum - bo zostało naskrobane sporo porad odnośnie prawidłowej budowy porządnego systemu.
Jeżeli jednak chcesz osiągnąć dużą zmianę brzmienia małym kosztem, to ten zestaw wystarczy... Będzie waliło (do ładnego grania trochę będzie brakować) i będzie cię słychać w całej okolicy... Jeżeli to jest Twoim celem, to śmiało kupuj. Jeżeli jednak masz trochę wyższe ambicje to odsyłam do innych wątków, bo o subach też sporo zostało napisane...
Jeżeli nie masz wyższych ambicji, to nie zrażaj się, z pewnością z czasem ich nabierzesz ;)

Jeśli kupisz ten zestaw, to błagam, dołóż chociaż 50zł i kup oddzielną parę porządnych sygnałówek (chinch'y), bo zapewne za kilka dni pojawi się post, że do suba, dostałeś w gratisie Turbinkę :peace:

Ps. Jak ty podłączyłeś bez dodatkowej końcówki te wszystkie głośniki?? Chyba nie poskręcałeś kabli i nie dopiąłeś "jajek" do pozostałych??

Kurde i nic nie muszę dopisywać.... :peace:
A ogólnie to poleciłbym np. jakąś używke kupić jeżeli chodzi o wzmaka :diabel:

_________________
- RS2 LOOK - AGAIN.... :)
- S4 325KM - project crush
- A6 2,5 Quattro - project sell
- AUDI B1 CULT - project sell
- A4 1.9 TDI QUATTRO - lazy car
- QSW 4.2 V8 - wiedz, że cos się dzieje...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2007 08:09:47 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2006 22:26:47
Posty: 475
Lokalizacja: Łuków
A używkę sprawną kupię?

_________________
Fiat 126p 650 - był---17,7kw
Audi 80 B2 1.8 - było---66kw
Audi B3 Coupe 2.3 NG - było---98kw
Audi A6 C4 1.9 TDi- było---93kw


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2007 10:40:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Za podobne pieniądze dostaniesz Juniora... Albo trafisz na używkę, albo nowy to 749zł. Doskonały piec. Może nie ma 10000000000W mocy, jednak tą podaną ma (w przeciwieństwie do większości innych). Ma też doskonałe brzmienie, w porównaniu do Blaupunktów i innych (powiedzmy do 700zł)...
Jednak jeśli nie masz wyrobionego ucha, to wystarczy Ci na początek Monacor CarPower 604. Całkiem fajny piec za tą kasę...

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.lut.2007 12:05:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.kwi.2006 14:03:41
Posty: 365
Lokalizacja: Lublin
Ja mam Audi A4 Avant z 99roku, co byście mi polecali do 700zł, żeby poprawić audio. radio mam Pioneer 5730MP 4x50W:). Głośniki z przodu mam chyba 10cm lub 13cm. W tej chwili bardzo trzeszczą, z tyłu też 10 może 13cm. W bagażbniku tuba Nokia seryjna w dodatku nie podłączona chyba bo jej nie czuć.

_________________
Był GOLF III TDI 110PS, Laguna Dti,
Ford Focus TDCi 2002, było Audi A4 Avant 24.12.99 lifting 1.9 TDI AFN
Moje byłe audi: http://images20.fotosik.pl/320/8d18e8fac2960210med.jpg
Był VW Passat 2002 rok 1.8T AWT.
Jest Audi A4 2004 rok 1.9TDI AWX:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.lut.2007 09:35:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.sty.2006 10:23:45
Posty: 175
Lokalizacja: Zielona Góra
Odpowiedz padła przez Heveliusza, tylko w a4 nie jest tak miętowo.. Wyglusz drzwi + kable, dokup wzmacniacz (np. wspomniany junior dosc przystepna cena i dużo lepsiejszy od wszelkiej maści magnatów itd) i jakis 2drożny odseparowany zestaw, jesli nie masz dwóch lewych rąk to poradzisz sobie z montażem wooferów. NIe ma co sie łudzić , że 4x50w z radia wsytarczy w rzeczywistosci jest to jakies 17w rms wiec nie ma co sie porywać z motyką na słońce.

Co do tego magnata to.. Żywcem zerżnęty ze znajomej mi konstrukcji (tylko wizualnie) :) http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php?t=413 ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.lut.2007 16:19:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.sty.2006 10:23:45
Posty: 175
Lokalizacja: Zielona Góra
Ładnie mi sie spisał Steg qm 45.4 moim zdaniem idealny pod przód , oraz daje to nam mozliwosc bi-ampingu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: