.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 03.maja.2024 18:32:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22.wrz.2006 03:20:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2005 04:11:28
Posty: 585
Lokalizacja: Hameryka NJ
Ale przeciez mozna wmontowac w deske rozdzielcza potencjometr do suba i problem z glowy albo kup dobrego ampa ktory bedzie mial ustawienia.

_________________
OOOO S6 & A6
Obrazek
Hehehe Autocross Esssss ;) Psssss!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.wrz.2006 10:47:19 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.mar.2006 14:29:21
Posty: 519
Lokalizacja: Dallas TX
Auto: 1995 audi 80 cabrio
J@RO napisał(a):
Ale przeciez mozna wmontowac w deske rozdzielcza potencjometr do suba i problem z glowy albo kup dobrego ampa ktory bedzie mial ustawienia.
J@RO-nie odbierz mnie źle, ale na upartego to i w butelkę można nasikać :D Teoretycznie można zrobić tak jak piszesz, bo też tak kiedyś robiłem, ale nowoczesny odtwarzacz powinien być jak najwygodniejszy, prosty w obsłudze, w użyciu i montażu.Powinien obsługiwać wszystko, bo to przecież jednostka sterująca ,jak sama nazwa wskazuje. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.wrz.2006 11:40:54 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.paź.2004 22:46:01
Posty: 1899
Lokalizacja: Wrocław
Heveliusz napisał(a):

A więc. Alpine to najlepsze radio z tych które podałeś. Jednak podałeś strony producenta, a liczą się koszty (chyba, że "siano nie gra roli" :peace: )
Alpine jest najdroższe, ale bardzo dobre i o wiele ładniejsze od Pioneera. Kenwooda to najlepiej w ogóle nie brać pod uwagę w takim porównaniu. Mocno odstaje od reszty pod względem jakości i dźwięku.
Są też inne modele pioneera, które są lepsze niż ten co podałeś. Poza tym design jest lekko kontrowersyjny. Pokrętła są o wiele lepsze niż przyciski. Popatrz wyżej w posty i pewnie będziesz wiedział co wybrać.


Ale alpine ma jedno pre-out a pioneer aż 3.

_________________
Pozdrawiam,
Sebastian
A4 1.8T
A2 1.4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.wrz.2006 11:56:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
sebolec napisał(a):
Heveliusz napisał(a):

A więc. Alpine to najlepsze radio z tych które podałeś. Jednak podałeś strony producenta, a liczą się koszty (chyba, że "siano nie gra roli" :peace: )
Alpine jest najdroższe, ale bardzo dobre i o wiele ładniejsze od Pioneera. Kenwooda to najlepiej w ogóle nie brać pod uwagę w takim porównaniu. Mocno odstaje od reszty pod względem jakości i dźwięku.
Są też inne modele pioneera, które są lepsze niż ten co podałeś. Poza tym design jest lekko kontrowersyjny. Pokrętła są o wiele lepsze niż przyciski. Popatrz wyżej w posty i pewnie będziesz wiedział co wybrać.


Ale alpine ma jedno pre-out a pioneer aż 3.


Dzięki za uwagę. Nie otwierał się link i sprawdzałem w allegro. Musiałem wziąć inny model. Ale alpine to tak czy siak bardzo dobre radio. Mimo, że ma tylko jedno wyjście to poprzez to jedno można sterować subwooferem. Inni tego nie oferują i zazwyczaj musisz mieć komplet, żeby sterować subem. A tu pewnie jest przełączane. Nie wiem dokładnie.
A skoro kolega nie rzuca się na zawody Sound Off to mu wystarczy... ;-)

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.wrz.2006 14:32:18 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.paź.2004 22:46:01
Posty: 1899
Lokalizacja: Wrocław
Heveliusz napisał(a):
Dzięki za uwagę. Nie otwierał się link i sprawdzałem w allegro. Musiałem wziąć inny model. Ale alpine to tak czy siak bardzo dobre radio. Mimo, że ma tylko jedno wyjście to poprzez to jedno można sterować subwooferem. Inni tego nie oferują i zazwyczaj musisz mieć komplet, żeby sterować subem. A tu pewnie jest przełączane. Nie wiem dokładnie.
A skoro kolega nie rzuca się na zawody Sound Off to mu wystarczy... ;-)

Zaciekawił mnie jeszcze Pioneer DEH-P55BT z dwoma wyjściami na przedwzmacniacz i pięknym designem. Ma też bluetooth to bym się bawił telefonem w trasie. :peace: Cena ciut wyższa niż Alpine - nieco ponad 1000zł. Wybierałbym więc między Alpine CDA-9852RR a właśnie tym Pioneerem.

Z jednej strony Alpine to marka, jakość i taki powiedziałbym półprofesjonalizm, ale w pozytywnym znaczeniu. Z drugiej strony miałem poprzednio Pioneera i są to naprawdę dobre radia. Poza tym Pioneer wygrywa pod względem funkcji i możliwości (2 pre-out do jednego w Alpine).

Heveliusz? :)

Mały update: w sumie po analizie parametrów doszedłem do wniosku, że ten Alpine CDA-9852RR jest kiepski i jeśli bym brał Alpine to tylko model Alpine CDA-9853R

_________________
Pozdrawiam,
Sebastian
A4 1.8T
A2 1.4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.wrz.2006 19:15:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Pioneer z BT jest niezły. Jednak przeprowadziłeś prawidłową analizę...
Jednak masz strasznie dużą rozpiętość cenową. Niedługo wejdziemy w SONY XES :peace: Jeżeli możesz pozwolić sobie na alpine CDA-9853R to w ogóle się nie zastanawiaj.
I w tym radiu nie jest najważniejsze to, że masz 3 wyjścia. Masz dodatkowe funkcje jak opóźnienie każdego głośnika oddzielnie, dzięki czemu możesz ustawić scenę dokładnie w miejscu, w którym się jej spodziewasz. Ponadto ma wszystko co powinno mieć radio i jeszcze sporo więcej...
Także z tych wszystkich co podałeś najlepsza jest Alpine CDA-9853R.
Wolałbym kupić nawet używaną taką właśnie Alpinkę niż jakiekolwiek inne radio z BT czy tosterem ;-)
Jest na pewno ponadczasowe i doskonałe.
Zawsze kieruj się zasada, że lepszy starszy i lepszy sprzęt, niż golas z gwarancją w tych samych pieniądzach. Dobry sprzęt i odpowiednio traktowany (a mało który kat kupuje bardzo dobre jakościowo sprzęty) będzie służył długie lata...

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.wrz.2006 20:11:28 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.paź.2004 22:46:01
Posty: 1899
Lokalizacja: Wrocław
Tak... Oglądałem dzisiaj te radia i takie mam wnioski:

Po pierwsze Media Markt przycina ostro, bo CDA-9853R kosztuje tam 1999zł. Na stronie producenta, do której link wcześniej wrzucałem, to samo radio jest wycenione na 1699zł. Tymczasem na Pixmanii stoi za 1289zł. W zasadzie to i tak za dużo, bo z przesyłką i bez rat nie wydolę na taki sprzęt.

Pioneer z BT nie zrobił na mnie wrażenia, zresztą dziwnie nie chciał "zagadać" z moją Nokią. Oglądałem jeszcze DEH-6800MP ale też z pozoru bez wielkiej rewelacji.

Podoba mi się jeszcze model Alpine CDA-9851R, ale zdaje się, że jest trudnodostępny, bo mało gdzie można go kupić. W każdym razie w marketach elektronicznych go nie widziałem.

Już naprawdę zgłupiałem. A jeszcze parę godzin temu sądziłem, że to będzie prosty wybór.

Acha - interesuje mnie tylko i wyłącznie nowe radio.

Po namyśle rozsądny wydaje się model Alpine CDA=9854R. Prosty wyświetlacz i 3 wyjścia na przedwzmacniacz. Wygląda mi to na salomonowe rozwiązanie, bo Pioneery mi nie podeszły pod gust, CDA-9852RR jest zbyt ubogi a CDA-9853R zbyt kosztowny.

_________________
Pozdrawiam,
Sebastian
A4 1.8T
A2 1.4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2006 00:12:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Gratuluję wyciągania wniosków z podpowiedzi. Jesteś jedną z niewielu osób, które ruszyły zadek i poszły sprawdzić co im tak na prawde odpowiada. I chwała Ci za to!! :diabel:
Będziesz z pewnością zadowolony z wyboru, chociaż skoro piszesz, że podoba Ci się Alpine CDA-9851R to spróbowałbym przetrząsnąć sklepy internetowe i aukcje. Internet jest o wiele lepiej wyposażony, ma też niższe ceny, a poza tym większość sprzedawców także daje gwarancję. Poszukaj. Różnica w cenie żadna przy kwocie powyżej 1Kzł.

Dokonałeś słusznej oceny i przede wszystkim zmierzasz we własnym kierunku, a nie podpowiedzianym.
Pozdrawiam

Ps. Mnie osobiście nowa seria Pioneera w ogóle się nie podoba, a organiczne wyświetlacze miałem i uważam za zbędne i utrudniające życie (zwłaszcza w nocy).

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2006 08:23:27 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.paź.2004 22:46:01
Posty: 1899
Lokalizacja: Wrocław
Wyświetlacz taki jak w CDA-9851R byłby idealny. Tzn. ten taki z kropeczkami zamiast kresek jak w CDA-9854R. :peace:

Zakupy w inetrnecie są fajne, i tu się z Tobą zgodzę co do cen - są mocno konkurencyjne (vide CDA-9853R za niecałe 1350zł z przesyłką) - ale ja wolę wziąć sprzęt na raty, więc jestem raczej skłonny skorzystać ze stacjonarnej wrocławskiej oferty sklepowej. W takim układzie prawdopodobnym jest, że dostępny będzie tylko model CDA-9854R. :/

_________________
Pozdrawiam,
Sebastian
A4 1.8T
A2 1.4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2006 12:46:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Poszukaj jeszcze na allegro. Wielu sprzedawców oferuje także sprzedaż ratalną, a jeśli nie mają w ofercie tego odtwarzsacza, to wierz mi, że na pewno się o niego postarają, byleś kupił u nich. A skoro nie widać różnicy to po co przepłacać!! :peace:
Na pewno znajdziesz to czego szukasz.
Pozdrawiam i życzę powodzenia... ;-)

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2006 19:37:12 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.paź.2004 22:46:01
Posty: 1899
Lokalizacja: Wrocław
Skorzystałem z porady i wyszukałem gościa co na allegro handluje radiami Alpine, ale oprócz tego ma sklep detaliczny we Wrocławiu i oferuje sprzedaż ratalną. Oczywiście w ofercie ma wszelkie modele poza tym który ja chcę - Alpine CDA-9851R. :D Napisałem mu maila, że jak się postara i mi sprowadzi to radio to dam mu zarobić, a jak nie to wezmę w MM Alpine CDA-9854R i też będę zadowolony. No może na wpółzadowolony. :D

_________________
Pozdrawiam,
Sebastian
A4 1.8T
A2 1.4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.wrz.2006 13:23:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
No widzisz... Wszystko można załatwić. Teraz niech się gościu postara i będzie grała muzyka.. :peace:

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.wrz.2006 02:02:07 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.sty.2006 11:41:57
Posty: 35
Lokalizacja: Gdańsk
Dalej nie wiem co mam kupiić.
Może podacie mi konkretne przykłady radii do 550zł???

A jak nie to pomórzcie mi wybrać jedno z trzech podanych poniżej ponieważ ciągle rozmyślam i nie wiem co wybrać:

1. Alpine CDE-9846R
http://www.alpine.com.pl/alpinecms/cms/ ... 6610fc3695

2. JVC KD-G52
http://www.jvc.pl/product.php?id=KD-G521&catid=100036

3. PIONEER DEH-30MP
http://www.pioneer.pl/pl/product_detail ... _id=25-121


Oraz jak możecie jeszcze to doradzcie jeszcze który głośniczek lepszy:

PIONEER TS-W306DVC
http://www.pioneer.pl/pl/product_detail ... _id=25-130

LANZAR MAX 12D
http://www.allegro.pl/item128125689_now ... 000w_.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.wrz.2006 08:52:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.mar.2006 14:29:21
Posty: 519
Lokalizacja: Dallas TX
Auto: 1995 audi 80 cabrio
Artur a4 napisał(a):
Dalej nie wiem co mam kupiić.
Może podacie mi konkretne przykłady radii do 550zł???

A jak nie to pomórzcie mi wybrać jedno z trzech podanych poniżej ponieważ ciągle rozmyślam i nie wiem co wybrać:

1. Alpine CDE-9846R
http://www.alpine.com.pl/alpinecms/cms/ ... 6610fc3695

2. JVC KD-G52
http://www.jvc.pl/product.php?id=KD-G521&catid=100036

3. PIONEER DEH-30MP
http://www.pioneer.pl/pl/product_detail ... _id=25-121
Nad czym się tu zastanawiać? :) Z powyższych postów jasno wynika, że ten Alpine.Ale jeszcze lepszy jest, przynajmniej moim zdaniem, ten

http://www.allegro.pl/item128573370_alp ... pewne.html

Gra nieziemsko,nawet na seryjnych, zwykłych głośnikach.Ale też wygląda lepiej.Nie ma dziury na płytę w panelu.Ostatnio miałem okazję go słuchać-jak dla mnie wypas totalny i już zbieram na niego kasiorkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.wrz.2006 09:00:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Jeśli nie chcesz wydać takiej kasy, to kup Pioneera deh-30MP. Jeśli możesz wydać więcej, to kup coś o czym była mowa w tym wątku. Na początku dostałeś odpowiedzi na swoje pytanie. A jeśli chodzi o głośniki, to możesz wziąć i jeden i drugi. Lanzar będzie lepiej brzmiał, ale mna wyższą moc. Nie wiem jaki masz lub bedziesz miał piec, ale potrzebne będzie sporo mocy, bo to są mocne przetworniki i byle wzmakiem tego nie pociągniesz...
Powiedz coś o piecu...

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.wrz.2006 13:53:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.sty.2006 11:41:57
Posty: 35
Lokalizacja: Gdańsk
Uwieżcie mi że chciałbym kupić te z górnej półki ale nie starczy mi pieniędzy...
Z wcześniejszych postów wszystkie radia są za ok 800-1000zł a mi chodzi żeby ktoś doradził z tych tańszych.
Wzmacniacz zakupiłem też z tych tańszych ale wydaje mi się że jak za tą cene to dobrze gra - GTA 4
http://www.blaupunkt.com/pl/7607792113_main.asp
(Oczywiście wejścia na subufer będą zmostkowane)
Okablowanie i głośniki w pułce już są, teraz coś z niskim tonem do bagarznika i puźniej może jeszcze jakieś firmowe głośniki w przód bo te co mam są jakieś zwykłe ale narazie dobrze pukają


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.wrz.2006 15:45:34 
audi a6 98 2,4 V6
mam w aucie seryjne radio chorus i subwoofer (Blaupunkt)
planuje zakup Pioneer DEH-P55BT i w zwiazku z tym mam kilka pytan:
1. czy to radio bedzie u mnie gralo prawidlowo? (w Saturnie spec powiedzial mi ze w TYM audi TYLKO radio seryjne bedzie gralo)
jesli tak to przejdzmy dalej :D
2. czy fabryczne przewody pasuja do radia czy potrzebne przejsciowki
3. czy jest mozliwosc aby dzialal subwoofer znajdujacy sie w tylnym nadkolu?

radio chorus cos slabo zbiera stacje :(
zmienialem opcje SENSIVITY z LOW na DX i nic nie pomoglo
nie posiadam anteny zewnetrznej
jak zlokalizowac/sprawdzic wzmacniacz antenowy?

pozdro


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.wrz.2006 18:00:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.sty.2006 11:41:57
Posty: 35
Lokalizacja: Gdańsk
Odpowie mi ktoś??? :P
chociaż na temat głośników...
Który jest lepszy z dwóch wymienionych wcześniej?
lub zastanawiałem się też nad wmontowaniem głośnika w dzióre która jest po otwarciu podłokietnika tego głośnika
http://www.pioneer.pl/pl/product_detail ... _id=25-130
Jest to specjalny głośnik który nie potrzebuje obudowy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.wrz.2006 20:01:13 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.mar.2006 12:50:29
Posty: 231
Lokalizacja: okolice Częstochowy
witam ja mam audi a6 z 99 roku ostatnio zmienilem radio z chorusa na pioneera.
podłączenie radia gościowi zajęlo 15 minut. musiał dołożyć jakieś tam adaptery żeby tył grał i radio dobrze zbierało. wszystko jest ok
a to link do mojego radia
http://www.allegro.pl/item130233470_pio ... ratis.html

_________________
polonez 1.6 +LPG '95 - był
audi 100 C3 1.8 '89 - był
audi a6 2.5 TDI Q '99 - jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.wrz.2006 20:39:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Artur a4 napisał(a):
Uwieżcie mi że chciałbym kupić te z górnej półki ale nie starczy mi pieniędzy...
Z wcześniejszych postów wszystkie radia są za ok 800-1000zł a mi chodzi żeby ktoś doradził z tych tańszych.
Wzmacniacz zakupiłem też z tych tańszych ale wydaje mi się że jak za tą cene to dobrze gra - GTA 4
http://www.blaupunkt.com/pl/7607792113_main.asp
(Oczywiście wejścia na subufer będą zmostkowane)
Okablowanie i głośniki w pułce już są, teraz coś z niskim tonem do bagarznika i puźniej może jeszcze jakieś firmowe głośniki w przód bo te co mam są jakieś zwykłe ale narazie dobrze pukają


Dobra. W poprzednim poście poradziłem Ci Pioneera DEH-30MP. Ma wiele do zaoferowania, cena nie jest przerażająca, a wyposażenie bogate. Więc to dobry wybór w klasie budżetowej...

Dalej.
Wzmak GTA 4 nie jest najgorszy (bałem się, że jakiś boshmann lub inne cudo). High -End to nie jest ale da rade...
Tyle, że głośnik kup słabszy i z większą skutecznością...
np.http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=130578286
lub ten pioneer którego podałeś.
I będzie ładnie, ale musisz zrobić lub kupić skrzynię o odpowiedniej pojemności, bo głośnik będzie kiepsko grał i pierdział...


Tommi_81 napisał(a):
audi a6 98 2,4 V6
mam w aucie seryjne radio chorus i subwoofer (Blaupunkt)
planuje zakup Pioneer DEH-P55BT i w zwiazku z tym mam kilka pytan:
1. czy to radio bedzie u mnie gralo prawidlowo? (w Saturnie spec powiedzial mi ze w TYM audi TYLKO radio seryjne bedzie gralo)
jesli tak to przejdzmy dalej
2. czy fabryczne przewody pasuja do radia czy potrzebne przejsciowki
3. czy jest mozliwosc aby dzialal subwoofer znajdujacy sie w tylnym nadkolu?

radio chorus cos slabo zbiera stacje
zmienialem opcje SENSIVITY z LOW na DX i nic nie pomoglo
nie posiadam anteny zewnetrznej
jak zlokalizowac/sprawdzic wzmacniacz antenowy?

pozdro


W zasadzie jeśli masz wyświetlacz między zegarami (a zapewne masz) - to już go nie masz ;-), bo inne radia nie współpracują bez adaptera.
Dodatkowo, jeśli masz aktywny tył lub bose (a pewnie masz) ;-), to bez adaptera się nie obejdzie. Jeśli jest sam tył aktywny to możesz podłączyć tak, jak kiedyś opisywałem na forum...

Co do subwoofera...
Masz go? czy chcesz dołożyć?? Jeśli masz, to sprawdź dlaczego nie działa, bo powinien skoro jest... Jeśli chcesz dołożyć,to pod fabrycznym radiem będzie grał. A pod innym, raczej ciężka sprawa, ale do zrobienia.

Co do zbierania stacji.
Większość radii fabrycznych ma niestety słaby tuner. Są dla niemców, którzy mają więcej nadajników i dzięki temu mocniejszy sygnał. Możesz dołożyć wzmacniacz antenowy, ale to pewnie na niewiele się zda. Na innym radiu powinno być lepiej.
Wzmacniacz powinien być gdzieś na przewodzie. Albo w konsoli albo w kufrze...


cinencjusz napisał(a):
witam ja mam audi a6 z 99 roku ostatnio zmienilem radio z chorusa na pioneera.
podłączenie radia gościowi zajęlo 15 minut. musiał dołożyć jakieś tam adaptery żeby tył grał i radio dobrze zbierało. wszystko jest ok
a to link do mojego radia
http://www.allegro.pl/item130233470_pio ... ratis.html


Kumatego fachowca miałeś. Oby takich więcej... :peace:

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: