.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 11:24:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Witam i pytam o xenony do A3
PostNapisane: 06.mar.2007 10:09:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.paź.2006 09:18:24
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Witam wszystkich. Jestem nowym uzytkownikiem i za klika dni odbieram moje upragnione Audi A3. Mam w zwiazku z tym pytanie.
Jest to nowe autko - rocznik 2007 i chcialbym od razu wymienic mu lampy na orginalne xenonowe. Czy duzo jest pracy z ich wymiana? Jak to wyglada? Gdzie najlepiej szukac lamp xenonowych do A3 z 2007 roku? Rozumiem ze beda swiacily identycznie jak fabryczne xenony, tylko bez systemu poziomujacego? Moze sie jeszcze ktos orientuje jak ma sie wymiana lamp do gwarancji?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2007 10:31:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Nie wiem czemu nie pomyślałeś o tym szukając auta. Przecież Twój model można bez najmniejszych przeszkód kupić już z xenonem. Jeśli jest "z drugiej ręki" to wyszłoby to taniej niż zakładanie, a do tego miałbyś poziomowanie i spryski... W tym wypadku będziesz musiał dokupić lampy xenonowe, najlepiej zderzak ze spryskami (o ile takiego nie masz) i dobrze by było mieć układ samopoziomujący, bo jeśli ubezpieczyciel wyczai co i jak, to mogą być problemy z odszkodowaniem (niby to nigdy może nie być potrzebne i oby, ale warto wiedzieć, na co się narażasz)...
Co do gwarancji, to jeśli to będą oryginały, to Pan na stacji raczej się nie kapnie o co chodzi, jednak jeśli, to może to wpłynąć negatywnie (jak każda przeróbka w okresie gwarancji)...
Skoro klamka odnośnie auta zapadła to trudno, ale warto o tym pomyśleć przed zakupem w przypadku nowego auta...
Gdybym ja kupował nowe auto, to tylko i wyłącznie na bixenonie i fabrycznym. Dopłata w porównaniu z ceną auta niewiele zmieni, ale potem nie ma problemów i choćbym baaaardzo chciał dokonać takiej przeróbki w okresie gwarancji to raczej bym się tego nie podjął... Zrobisz jak uważasz, ale konsekwencje mogą skutecznie ostudzić Twoją radość...

Ps. Rozwiązaniem jest doposażenie auta w fabryczne podzespoły w ASO. Zachowasz gwarancję i będziesz miał xenon... Ja widzę tylko takie rozwiązanie... Reszta to w przypadku gwarancji Kamikaze....

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2007 10:40:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.paź.2006 09:18:24
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Autko jest zupelnie nowe, jednak na xenony nie starczylo juz pieniazkow. Musialbym doplacic okolo 5 tys zl, a tak to kupie orginalne lampy do A3 za mniej niz 2 tys i swiecilo bedzie identycznie, tyle ze bez samopoziomowania. Poprzednim autem jezdzilem dwa lata z przerabianymi xenonami (bez lamp xenonowych) i nigdy zadnych problemow z tego powdou nie mialem. Jedynie zastanawia mnie ta gwarancja. Zderzaka nie bede ruszal, tylko same lampy chce wymienic ze zwyklych na bi xenonowe. Jak to jest z podlaczeniem? Duzo trzeba przerabiac? Ciezki jest demontaz lamp i ich wymiana w tym autku?

_________________
Audi A3 Ambition 2007r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2007 10:58:16 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.sty.2005 21:40:59
Posty: 1229
Lokalizacja: Belchatow
www.a3-club.net - tam chlopaki przerabiali wiec sie spytaj

_________________
Projektowanie stron www i sklepow internetowych: www.cenzura_na_audi_klub.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2007 11:06:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Ja jeżdże na bixenonie i też nie mam problemów... Ale nie mam gwarancji.

Cała operacja wymiany jest banalnie prosta... Jednak zastanów się mocno nad gwarancją... Ja bym nie ryzykował, bo stracić można dużo więcej niż ładny wygląd...
Do tego jeśli to nowe auto to pewnie wykupisz AC i (odpukać) jeśli się coś zdarzy, to mogą być problemy. Ubezpieczyciele potrafią wywęszyć wszystko byle nie zapłacić kasy... Więc rób jak chcesz, ale miej śwaidomośc ryzyka...

Ps. Przy zupełnie nowym Aucie za ponad 100tyś nie zrobiłoby żadnej róznicy czy byłoby o 5 więcej czy nie... (ale to taka moja uwaga). Możnabyło zrezygnować z alusa za grube bańki (jak każde alusy w ASO) i kupić identyczne na allegro za 1/3 ceny. Xenon by był...

Ale sprawa przesądzona...

Ps2. Podjedź do ASO i zapytaj o to... Może nie będą się czepiać i wszystko będzie ok. Niektóre stacje nie sprawdzają czy masz xenon, spryski i poziomowanie...

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2007 11:27:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.paź.2006 09:18:24
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Wlasnie...zapytam o gwarancje bezposrednio w ASO, aby nie miec problemow pozniej. Dzieki za rady. Dobrze ze wymiana jest prosta.

_________________
Audi A3 Ambition 2007r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2007 12:18:59 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.sty.2005 21:40:59
Posty: 1229
Lokalizacja: Belchatow
Heveliusz: banalna sprawa jest ale w naszych staraych autach a w nowych komputer bedzie non stop wpadal w tryb awaryjny- trzeba przerabiac wiazki i wiele innych rzeczy aby bi xenon swiecil bezblednie

_________________
Projektowanie stron www i sklepow internetowych: www.cenzura_na_audi_klub.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2007 12:23:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Nie testowałem tego w nowych. Chociaż jestem właśnie po przeróbce A8 i wszystko chodzi pięknie...

Ale skoro o tym wspominasz to wiesz... (dzięki za info - przyda się w przyszłości)...

Więc przeróbka nie jest tak banalna na jaką wygląda... :peace:
Tym bardziej podjąłbym się montażu w ASO ( o ile oni się podejmą)...

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2007 21:48:41 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.maja.2004 14:36:13
Posty: 7746
Lokalizacja: Wawa
ale co chcesz mieć na gwarancjii??
żarówki , lampy , czy może chodzi Ci o całe auto??

_________________
Obrazek
KIA CEED DAILY
BMW E61 N52 <- BYŁO
Audi Competition AWX <- BYŁO
Audi 80 AAH <- BYŁO
BMW E30 M20B25 <- BYŁO
Audi 80 KK quattro <- BYŁO
Audi 80 AAN quattro JEST DO DZIŚ 600 PS 700 NM by SLG
Audi S2 3B quattro <- BYŁO
Audi 200 MC Sport quattro <- BYŁO
Audi 100 NF Sport quattro <- BYŁO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2007 22:39:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.paź.2006 09:18:24
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Dred napisał(a):
ale co chcesz mieć na gwarancjii??
żarówki , lampy , czy może chodzi Ci o całe auto??


Chodzilo mi o to, czy nie strace gwarancji na auto zakladajac lampy xenonowe. Kontaktowalem sie z ASO i juz wiem ze nie.

_________________
Audi A3 Ambition 2007r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2007 22:41:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
to masz odpowiedź...

Najlepiej pytać u potencjalnego źródła porblemu... ;)

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: