.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 04:18:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sty.2008 09:36:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.paź.2005 18:44:35
Posty: 41
Zgodnie z nakazami EU europejscy producenci samochodów zobowiązali się, że do 2008 r. ograniczą do 140 g/km emisję dwutlenku węgla przez silniki nowych pojazdów, a do 2012 r. emisja dwutlenku węgla z nowych aut ma spaść do 120 g/km .
Zauważ, ze powstaje coraz więcej małolitrażowych silników benzynowych/diesla turbo tylko po to żeby ograniczyć emisje co2 i firmy robią wszystko zeby ich auta były ekonomiczniejsze i mocniejsze. Podobnie jest z dużymi silnikami np. w BMW gdzie poziom inżynierski jednostek i ich technologiczne zaawansowanie jest wręcz niesamowity.

Dlatego proponuje tobie weź taka mapę np. z bmki 335d zmodyfikuj ja i wyślij z powrotem do Monachium. Jak będzie lepsza na pewno zaproponują tobie grube pieniądze żebyś tylko u nich pracował.

a tak na poważnie to w cuda wierzysz jak mówisz, ze po zmianie programu uzyskasz :

silnik mocniejszy, palący mniej paliwa, który jest automatycznie sprawniejszy, mniej dymi i spełnia bardziej rygorystyczne normy emisji spalin

chip tunerzy z takich bredni żyją, opowiadają bajki ludziom, nie wiem dlaczego wszyscy w to wierzą. (czy Ty tez w to wierzysz ? )

dlatego NIE DA SIE POPRAWIĆ FABRYKI, da sie co najwyżej zwiększyć moc silnika , a przy tym psujac wszystko inne :
trwalosc silnika, spalanie, no i ekologie !

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sty.2008 10:36:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.gru.2003 01:33:16
Posty: 1704
fuen napisał(a):
Zgodnie z nakazami EU europejscy producenci samochodów zobowiązali się, że do 2008 r. ograniczą do 140 g/km emisję dwutlenku węgla przez silniki nowych pojazdów, a do 2012 r. emisja dwutlenku węgla z nowych aut ma spaść do 120 g/km .
Zauważ, ze powstaje coraz więcej małolitrażowych silników benzynowych/diesla turbo tylko po to żeby ograniczyć emisje co2 i firmy robią wszystko zeby ich auta były ekonomiczniejsze i mocniejsze. Podobnie jest z dużymi silnikami np. w BMW gdzie poziom inżynierski jednostek i ich technologiczne zaawansowanie jest wręcz niesamowity.

Dlatego proponuje tobie weź taka mapę np. z bmki 335d zmodyfikuj ja i wyślij z powrotem do Monachium. Jak będzie lepsza na pewno zaproponują tobie grube pieniądze żebyś tylko u nich pracował.

a tak na poważnie to w cuda wierzysz jak mówisz, ze po zmianie programu uzyskasz :

silnik mocniejszy, palący mniej paliwa, który jest automatycznie sprawniejszy, mniej dymi i spełnia bardziej rygorystyczne normy emisji spalin

chip tunerzy z takich bredni żyją, opowiadają bajki ludziom, nie wiem dlaczego wszyscy w to wierzą. (czy Ty tez w to wierzysz ? )

dlatego NIE DA SIE POPRAWIĆ FABRYKI, da sie co najwyżej zwiększyć moc silnika , a przy tym psujac wszystko inne :
trwalosc silnika, spalanie, no i ekologie !

pozdrawiam

Powiem ci tak. NIE MASZ POJECIA O CZYM PISZESZ. Żadnego!!
Sorki ale to co wypisałeś to są brednie i nawet nie będe z tobą polemizował.
Ja myśle że każdy kto cho trochę interesował się chip tunningiem potraktuje tego posta tak samo jak ja.
Miałem dwa auta po modach. Mój przyjaciel się tym zajmuje i jedno słowo tylko mi się nawiją jak czytam takie bzdury. Ale go tu nie napisze

PS BOX to zło! Wiem z doświadczenia Passat i dwa T5 umarły po tym gównie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sty.2008 13:03:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.paź.2005 18:44:35
Posty: 41
flavios, ty chyba nie zrozumiałeś co mam na mysli

ja mowie ze nie da sie poprawić fabryki, a ci co tak mowia,
ze sie da, czyli tunerzy - wgrywaja program, trwa to godzine i kasuja za niego np. 2000 zł - bo zarabiaja pieniadze. i nic innego sie nie liczy.
ciekawe która firma tuningujaca dałaby mi gwarancje na silnik, ze sie nie rozleci.
odpowiedz ŻADNA. a dwa tys. zł. skasowane, żyć nie umierać.

boxy i chipy wrzucam do jednego wora bo to jedno zło,
i nie mow ze box jest gorszy bo bardzo uogólniasz.
dziwi mnie tylko, ze wszyscy są opętani mania mocy bez względu na koszty


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sty.2008 17:18:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.sie.2007 11:51:19
Posty: 135
Lokalizacja: Gdynia
fuen napisał(a):
flavios, ty chyba nie zrozumiałeś co mam na mysli

ja mowie ze nie da sie poprawić fabryki, a ci co tak mowia,
ze sie da, czyli tunerzy - wgrywaja program, trwa to godzine i kasuja za niego np. 2000 zł - bo zarabiaja pieniadze. i nic innego sie nie liczy.
ciekawe która firma tuningujaca dałaby mi gwarancje na silnik, ze sie nie rozleci.
odpowiedz ŻADNA. a dwa tys. zł. skasowane, żyć nie umierać.

boxy i chipy wrzucam do jednego wora bo to jedno zło,
i nie mow ze box jest gorszy bo bardzo uogólniasz.
dziwi mnie tylko, ze wszyscy są opętani mania mocy bez względu na koszty


glupoty gadasz...

wiele osob (chocby moj znajomy), daje gwarancje na dwa lata.

Poza tym gdzie ktos tu pisze o poprawianiu? Po prostu jest to zmiana. Ze zuzyciem paliwa to jest tak, ze jesli jezdzimy w jakis tam sposob i jakos tam przyspieszamy, to po chipie, przy takim samym przyspieszaniu i jezdzie spalanie zmniejszy sie! to chyba logiczne.

_________________
Audi s4 B5
Audi 4000Q-bedzie A4000TQ----> sie buduje :)))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sty.2008 17:23:42 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.maja.2005 18:38:44
Posty: 3228
Lokalizacja: Pomorze
Auto: C7
fuen napisał(a):
flavios, ty chyba nie zrozumiałeś co mam na mysli

ja mowie ze nie da sie poprawić fabryki, a ci co tak mowia,
ze sie da, czyli tunerzy - wgrywaja program, trwa to godzine i kasuja za niego np. 2000 zł - bo zarabiaja pieniadze. i nic innego sie nie liczy.
ciekawe która firma tuningujaca dałaby mi gwarancje na silnik, ze sie nie rozleci.
odpowiedz ŻADNA. a dwa tys. zł. skasowane, żyć nie umierać.

boxy i chipy wrzucam do jednego wora bo to jedno zło,
i nie mow ze box jest gorszy bo bardzo uogólniasz.
dziwi mnie tylko, ze wszyscy są opętani mania mocy bez względu na koszty
Człowieku podniecasz się,że coś się wysra.I co to kogo obchodzi.Auto jak się wysra to sie wymieni motor i basta,ale masz problemy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.sty.2008 17:46:31 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.maja.2006 08:49:19
Posty: 920
Lokalizacja: Bielsko-Biała Chip(sy) to to, co tygryski lubią najbardziej! ;)
Auto: A6 C4 Quattro
Każdy z was ma troszkę racji... Ale w dużych silnikach zawsze będzie zapas na "podkręcenie"
W najmniejszych nie radzę bo rozleci się turbina i przetopią tłoki, co nie oznacza że tuning nie ma sensu (tuning w sensie regulacji, dostrojenia)
Można znacząco zmniejszyć zużycie paliwa i zmniejszyć zadymienia spalin kosztem emisji NOx (które to badane są tylko w pojazdach produkcyjnych na hamowni podwoziowej i nigdy nie są kontrolowane przy przeglądach)
Dodatkowo można dopracować mapę pedału gazu tak aby mieć "reakcję" silnika taką jak lubi dany kierowca, co powiększa przyjemność z jazdy i również pozwala zwiększyć ekonomię - producent robi jedną dla wszystkich a decyduje o niej najczęściej marketing i odczucie klienta na 2-5km jeździe próbnej a nie w normalnym użytkowaniu...

Pozdrawiam Tomek.

_________________
Boxster do zabawy tuned by "dr inż" :D
KTM Duke II '2000 LC4 640 40kW od 2011 tuned by "dr inż" ;)
A6 avant quattro 2,5 TDI 1xxkW AEL '96 od 2006 chip by "dr inż" ;)
80 B4 quattro 2,8E 128kW AAH '91 sekwencyjny LPG od 2005 do 2006
Passat B5 AFN '96 od 2000 do 2011 chip by "dr inż" ;)
Passat 1,6 TD intercooler 59kW RA '89 od 1996 do 2000
Zastava 750 '67 18kW 100D od 1991 do 1996


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.sty.2008 18:00:05 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.maja.2006 08:49:19
Posty: 920
Lokalizacja: Bielsko-Biała Chip(sy) to to, co tygryski lubią najbardziej! ;)
Auto: A6 C4 Quattro
fuen napisał(a):
Dlatego proponuje tobie weź taka mapę np. z bmki 335d zmodyfikuj ja i wyślij z powrotem do Monachium. Jak będzie lepsza na pewno zaproponują tobie grube pieniądze żebyś tylko u nich pracował.

a tak na poważnie to w cuda wierzysz jak mówisz, ze po zmianie programu uzyskasz :

silnik mocniejszy, palący mniej paliwa, który jest automatycznie sprawniejszy, mniej dymi i spełnia bardziej rygorystyczne normy emisji spalin

chip tunerzy z takich bredni żyją, opowiadają bajki ludziom, nie wiem dlaczego wszyscy w to wierzą. (czy Ty tez w to wierzysz ? )

dlatego NIE DA SIE POPRAWIĆ FABRYKI, da sie co najwyżej zwiększyć moc silnika , a przy tym psujac wszystko inne :
trwalosc silnika, spalanie, no i ekologie !

pozdrawiam


Niestety często jest możliwe uzyskanie takich cudów ponieważ:
1. Producent rzadko daje wszystko od razu - za rok zmieni tylko soft i będzie się chwalił nową wersją silnika...
2. Małe silniki silnie doładowane są bardzo "ekologiczne" ale tylko w obrębie testu jezdnego na rolkach a poza nim to brakuje skali w przyrządach pomiarowych ale o to nikt nie pyta... Jedynie zadymienie jest ograniczane ale wcale nie tak bardzo jakbyśmy chcieli..

Tak więc jeżeli będziemy wszyscy jeździli "normatywnie" nie korzystając z maksymalnego momentu i mocy to silnik będzie ekologiczny i ekonomiczny,
Jeśli zamierzamy jeździć "ostro" to żaden producent nie da nam ekologicznego produktu bo żaden go nie produkuje... (małe silniki dodatkowo są wtedy nieekonomiczne bo muszą mieć opóźniany kąt początku wtrysku aby układ korbowy wytrzymał obciążenia wysokim ciśnieniem spalania - w dużych niekoniecznym gdyż doładowanie jest niższe)
Wynika z tych danych jednoznacznie że jeżeli duży silnik "podrasujemy" jak współczesny mały silnik to będzie dymił i truł tak jak ten mały tylko będzie mocniejszy proporcjonalnie do pojemności skokowej.

Pozdrawiam

_________________
Boxster do zabawy tuned by "dr inż" :D
KTM Duke II '2000 LC4 640 40kW od 2011 tuned by "dr inż" ;)
A6 avant quattro 2,5 TDI 1xxkW AEL '96 od 2006 chip by "dr inż" ;)
80 B4 quattro 2,8E 128kW AAH '91 sekwencyjny LPG od 2005 do 2006
Passat B5 AFN '96 od 2000 do 2011 chip by "dr inż" ;)
Passat 1,6 TD intercooler 59kW RA '89 od 1996 do 2000
Zastava 750 '67 18kW 100D od 1991 do 1996


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron