.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 23.kwi.2024 15:12:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Średnice głośników w audi A6 2003
PostNapisane: 25.cze.2007 21:23:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.cze.2007 19:01:41
Posty: 6
Może mi ktoś podać jakie mam rozmiary głośników w moim audi A6 sedan rocznik 2002/03 (model 2003), wiem, że mam 8 głośników w drzwiach (4 niskotonowe, 4 wysoko) ale nawet nie wiem co tam więcej siedzi, czy jakieś zwrotnice czy coś. Chciałem coś kupić lepszego ale nie wiem czego szukać, czy ktoś zna jakieś ciekawe kompletne rozwiązania, czy fabryczne radio nadaje się do podłączenia pod dobry wzmacniacz??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.cze.2007 07:53:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Głośniki to 10 lub 13cm (musisz zdjąc maskownicę i zobaczyć).
Fabryczne radio tzn?? Zwykły Concert?? AISIN??
Wszystko można podłączyć, ale jeśli celujesz w dobry sprzęt, to radio będzie go mocno ograniczać. Można wyprowadzić wyjścia optyczne z radia i podłączyć pod oddzielny 24bitowy przetwornik. Wtedy masz zachowane fabryczne radio, z ktorego wykorzystujesz tylko laser (bo resztę robi przetwornik), ale to dość droga zabawa (jakieś 2500zł), jednak masz zachowaną pełną kompatybilność z autem przy doskonałej jakości dźwięku...
Rozmiaru tweetera i tak nie dobierzesz więc zmierz tylko woofer i tym się kieruj (jeśli są 10cm, to po małym podcięciu wejdą 13cm, ale najlepiej przerobić i wrzucić od razu 16cm).... To co tam siedzi nie ma znaczenia, bo w zestawie i tak masz zwrotnice, a resztę musisz wymienić (w dobrym systemie, bo dla przeciętnego wystarczą fabryczne kabelki).

Rozwiązań jest tyle, ile produktow na rynku. Określ kwotę jaką chcesz wydać i to, co chcesz za nią osiągnąć, a wtedy coś popatrzymy... :peace:

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.cze.2007 08:30:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.wrz.2006 11:45:59
Posty: 216
Lokalizacja: Bracknell
jesli to jest C5 to tam sa glosniki 16cm...

_________________
A6 C5 AFN 2000 + turbo AWX +0.216 -> 155PS/330Nm + felgi RS6 19'' + Pioneer AVIC D3 + iPod Mini + Bluetooth...

Chiptuning i diagnostyka VAG, Opel, BMW. Naprawa sterownikow airbag, licznikow, laptopow i innych urzadzen elektronicznych (TV itp.)

mob. 07746172658


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.cze.2007 08:36:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.cze.2007 19:01:41
Posty: 6
Niestety standartowy audi concert, a bardzo mi zależy żeby zachować radio fabryczne. Kwota w jakiej chciał bym się zmieścić to 3000 zł, nie wiem czy za to da się coś sensownego złożyć? Co do stylu grania to lubię basy i czystość brzmienia (nie wiem jak to się profesjonalnie określa) muzyka trance, lekkie techno, czasami dance z radia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.cze.2007 10:11:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
No to jest spora kasa, szczegolnie bez jednostki.
Jeśli chesz zachować Concerta, to warto zatroszczyć się wzmak ze sterowaniem subwoofera, bo inaczej nie będzie nad nim kontroli...

Co do zestawu, to za 3.000zł można sporo złożyć.
Najlepiej byłoby kupić zestaw odseparowany na przod (jeśli masz 16cm, to nie ma problemu - idź i zmierz ;)). Może coś z Dego (p-650) - grają ładnym kickbasem, gora nie męczy i generalnie to fajne głośniczki (cena ok. 900zł), lub np. DLS R6A (ok.800zł) - bardzo ładny kick, szczegółowe, ale lekko męczące w gornym zakresie (jednak w techno dobra gora jest wskazana;))
Wzmak najlepiej 4-kanałowy i tu jest pełen wybor. Za 1000zł mozna mieć Audisona LRX lub np. taki jak ja mam u siebie U-dimension rm-V41 i wiele innych (nie daj się zwieść Magnatom, Firstom i Boshmannom ;). Zostanie wtedy ok.800zł na suba i tu też jest pole do popisu, bo to spore pieniądze. Masz sedana i lubisz mocny bass, więc jakaś 30cm będzie idealna (w skrzynce zamkniętej). Mozna poszukać Rockford-fosgate ze starej serii, jakiegoś Oriona H2 lub Infinity (ale ja ich nie lubię, chociaż grają nieźle), Focala...
Taki system zadowoli już niejednego melomana ;)
Pozostanie ok 200-300zł na kable zasilające, bezpiecznik i dobre sygnałówki.
Trzebaby jeszcze dokupić kostkę z wyjściem na wzmaki do Concerta (jakieś 30zł) i masz grający system wysokiej jakości...

To jest tylko przykładowy sprzęt. Wybor jest pełen, w zależności co preferujesz, jakie firmy i jaki typ brzmienia. Proponuję Ci jednak (jesli nie masz sprecyzowanych wymagań) podjechać do dużej firmy zajmującej się CA (nie Media Markt itp. bo to raczej szajs i polecą Ci to co popularne, a nie to co dobre). Za 3000zł porządna firma posadzi Cię w fotelu i zaprezentuje wszystko, da posłuchać i jeszcze zamontuje.
Jednak przy tej klasie sprzętu warto pomyśleć nad wytłumieniem przynajmniej drzwi, bo to połowa sukcesu w odtwarzaniu pasma, oraz nad solidnym zamocowaniem głośnikow do konstrukcji metaloej drzwi. Sam ten zabieg zapewni sporo lepsze doznania, a cena w salonie to ok 700zł za parę drzwi, jednak można to wykonać samemu (jak i co, w dziale warsztat) i zamknąć się w kwocie 100-150zł...
Warto jednak skorzystać z ich usług, bo jeśli nie wiesz czego chcesz, to możesz czasem wydać sporą kasę, a efekt będzie mizerny...

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.cze.2007 10:40:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.cze.2007 19:01:41
Posty: 6
Ok Heveliusz dzięki za bardzo wyczerpującą odpowiedź. Oczywiście, że będę robił to u fachowców, z wyciszaniem drzwi i solidnym ich montarzem na dobrych kablach, bo inaczej to chyba nie ma większego sensu, bo głośniki które mam w aucie aktualnie grają dość dobrze więc jak chce wydać te 3 tyś zł to zmiana musi być spora tak żeby mnie zadowolić, inaczej, gdy polepszenie jakości nie będzie znaczne i odczuwalne nie będzie to proporcjonalne do poniesionych kosztów. Pytam tutaj żeby mniej więcej rozeznać się co w trawie piszczy, żeby nie iść tam jako absolutny laik bo mogą mi wcisnąć cokolwiek wtedy. Rozumiem, że zestaw odseparowany podłączony pod 2 kanały wzmacniacza a 2 pozostałe kanały zmostkowane na skrzynię basową? A co z tylnimi głośnikami, mają zostać takie jak są niepodłączone pod wzmacniacz, bezpośrednio pod radio??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.cze.2007 11:24:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Bardzo dobrze...
Nie daj sobie nic wcisnąć od zaraz. Karz sobie podłączyć, powiedz, że chcesz posłuchać obejrzeć (koniecznie weź własne płyty, bo na tej podstawie będziesz mógł porównać brzmienie ;)). Potem jedź do domu, zobacz ceny w necie i zobacz, czy się nie da zaoszczędzić na tym, co proponują i zlecić im tylko montażu...

Co do podłączenia to 2 kanały na przód i 2 w mostku na skrzynię.
Głosniki tylne jeśli chcesz mogą zostać, ale one trochę zmieniają brzmienie (zobaczysz sam). Skoro są to niech zostaną, a potem sobie je odłącz na probę (albo karz im to zrobic, bo ich obecność, lub brak wpłynie na strojenie systmu). Sam posłuchasz i ocenisz jak Ci się podoba (ja mam z fabtyczne z tyłu, ale nie grają bo nie lubię jak się rozmywa)...

Do dzieła i zdaj relację z wizyty :peace:

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: