.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 00:25:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 c5] jaki wzmacniacz i subwoofer zamiast orginalnego
PostNapisane: 21.gru.2007 19:40:10 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.lip.2007 04:11:24
Posty: 75
Lokalizacja: Skidziń
Chciałem zapytać Was jaki sprzęt polecacie do Audi A6 żeby ładnie grało basem? Mysle ze jakieś propozycje sie pojawia. Z cena to tak do 1000zł.

_________________
było: Seat ibiza 1.9 D
jest: Audi A6 sedan 2,5 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.gru.2007 19:54:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Nie napisałeś niczego, co ułatwiłoby pomoc...
Można wyrzucić z rękawa pełną listę subów...

SAprecyzuj czego oczekujesz, czego słuchasz itp...

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.gru.2007 20:20:54 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.lip.2007 04:11:24
Posty: 75
Lokalizacja: Skidziń
To tak jednostka sterująca to pioneer deh-p8600MP, glosniki seryjne sa.
Chcialbym to zastapic jakimis glosnikami hertz moze jbl, nie znam sie na tym, i oczywiscie chcialbym zeby ten orginalny subwoofer opuscil moje auto bo nic nie daje. Chce wiedziec czy lepiej kupic wzmacniacz 4 kanalowy i podpiac pod to przednie glosniki i suba, czy przednie zostawic bez wzmacniacza a na tyl dac 2 kanalowy w mostku. I jaki mocny by musial byc zeby ladnie gralo w tym aucie.
Radio takie
PIONEER DEH-P8600MP

Radioodtwarzacz CD/WMA/MP3/WAV/
z tunerem RDS


- Kolorowy wyświetlacz OEL
- Odczyt WMA/MP3/WAV/CD/CD-R/CD-RW
- Nowy DSP z funkcją automatycznej equalizacji i automatycznego ustawienia opóźnień czasowych z mikrofonem
- Przetwornik C/A Burr Brown
- 3-drożna zwrotnica
- Możliwość wgrania własnych animacji na OEL poprzez CD-R
- 3 wyjścia przedwzmacniacza (6,5V)
- Wzmacniacz MOSFET 4 x 50W
- Wyjście na fabryczny wyświetlacz (poprzez opcjonalny interfejs)
- Pilot zdalnego sterowania
- Możliwość sterowania urządzeniami zewn.(MCD, DVD, TV, DAB etc.) przez IP-Bus
- Radio text/CD text


Moze cos takiego, w miare mocny, firma znana http://www.allegro.pl/item284112574_pre ... ratis.html
a subwofer
http://www.allegro.pl/item284112574_pre ... ratis.html

_________________
było: Seat ibiza 1.9 D
jest: Audi A6 sedan 2,5 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.gru.2007 01:41:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
A więc...
Na początek, żeby była jasność odeślę Cię do lektury postów na temat CA, bo takich było już pełno...

A teraz:
Głośniki seryjne nadają się do przekazywania informacji z radia (a nawet to kiepsko realizują)....
Jeśli chcesz to zmienić, to odpuść JBL i Hertz, bo to firmy nadające na falach ledwo powyżej fabrycznych...
IMHO szkoda kasy na to...
Określ budżet na zestaw przedni (odseparowany -czemu?? przeczytaj w 100 tysiącach postów wcześniejszych)...
Podłączanie przodu oryginalnego pod wzmak skończy się spaleniem cewek głośników przednich, więc odradzam... To tanizna i chłam....

Porządny przód tylko pod wzmakiem może pracować, bo inaczej, to jakbyś chciał napędzić "Dzwon Zygmunta" silniczkiem z elektrycznej anteny :peace:
Poszukaj Dego, DLS, HERTZ (ale HSK, a nie ESK), JBL- ja nie lubię (ale jak już to GTO)...
Do tego wzmak - najtańszy z sensownych, nowych wzmaków - Monacor Carpower HPB-604, lub jak masz więcej kasy to AC-500...
Używki szukaj w Sony (seria XM np. XM- 4040)... To podstawa podstaw... Resztę odradzam...

Co do mocy, to w Avancie nie potzreba trzęsienia ziemi... To łatwe auto jeśli chodzi o bass, więc spokojnie piec ze słabszych wystarczy... (np. Monacor HPB-602 + Hertz ES250)- standardowa konfiguracja, ale niezawodna i spokojnie w avancie posłuży....

Pomyśl i jeśli masz jakieś pytania to pisz...

Ps. Jednostka główna nadaje się do rozbudowy ;)

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.gru.2007 08:49:02 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.lip.2007 04:11:24
Posty: 75
Lokalizacja: Skidziń
Dzieki Heveliusz.
Wzmacniacz Sony xm-4040 kupiony, tylko czekac az przyjdzie. 180 zł i on jest bez filtrow zadnych.
Teraz ilu watowe glosniki mam szukac (w rms)? I czy podpiac tylko 2 glosniki w mostku na przednie drzwi, czy 2 na przednie i 2 na tylnie?
a pod subwofer szukam jeszcze.
W opisie radia pisze ze ma zwrotnice, tzn ze nie musze dawac zwrotnic?
Ps, Aha ja mam sedana nie avanta.

_________________
było: Seat ibiza 1.9 D
jest: Audi A6 sedan 2,5 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.gru.2007 13:48:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Sedan nie stanowi problemu.. Będzie ładnie grało :) (ja tez mam sedana i niewielki głośnik daje radę:) )

Filtrów nie potrzebujesz, bo masz w radiu. Możesz obciąć sobie pasmo subwooferowe lub też najniższe tony zdjąć z głośników...
Nie oznacza to, że nie potrzebujesz zwrotnic.
One mają inne zadanie.
Zapewniają ładny podział pomiędzy głośnikiem niskotonowym, a wysokotonowym i to jest ich zadanie. Zwrotnica w radiu jest prymitywna i nie daje takiej możliwości... Dlatego zwrotnice zostają na swoim miejscu...

Nie potrzebujesz jedynie filtrów do Suba, bo taki masz w radiu...

Ja proponowałbym Ci szukać odseparowanego zestawu, ale też nie wiem ile masz kasy, więc niczego nie polecę. Ten tysiak miał być na suba, ale w tej cenie też by się coś znalazło i do przodu...

Podłączenie - olej tył. Jest zbędny (chociaż moja teoria ma przeciwników)... Jeśli koniecznie go chcesz, to zostaw podłączony do radia (lub aktywny, jesli taki masz), ale prędzej czy późnij i tak go odłączysz :)

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.gru.2007 18:58:01 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2005 13:44:57
Posty: 2383
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Auto: 8QB31.8T Coupe 7A automatic
Posłuchaj Heveliusza, gość się na prawdę zna na rzeczy, ja wprawdzie zmodyfikowałem nieco jego rady i dostosowałem do swoich warunków, ale efekt jest taki, że czasem muzy wole słuchać w samochodzie niz w domu.....
Dobry przód i mocny sub w kufrze i nic więcej do szczęścia nie potrzeba.....

_________________
wino, kobiety, śpiew.....
C5 FL AFN 160KM 370NM of spanky Coupe 7A automatic
R5 - rules,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.gru.2007 13:32:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.paź.2007 00:40:38
Posty: 22
Lokalizacja: Szczecin
Mam akurat w C5 Hertze ESK 2x100 W w RMS i jak dla mnie grają rewelacyjnie.Tył to piec JBL GTO 75.2 260 W w RMS (monoblock) oraz skrzynia JBL GTO 1260BR 250 W w RMS i według mnie jest to absolutne minimum dla C5 jeśli chodzi o moc.Wcześniej miałem zestaw o połowę słabszy i niestety była to padaka.Tylne głośniki możesz również podłączyć pod piecyk,który jest przy oryginalnym subie.No i powodzenia :) bo niema nic przyjemniejszego niż jechać swoim kochanym autkiem i delektować się swoją ulubioną muzyczką :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.sty.2008 14:33:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.lip.2007 04:11:24
Posty: 75
Lokalizacja: Skidziń
Chłopaki a powiedzcie mi jak mam pociągnąć kabel zasilający z pod maski do środka auta.. Tam nie ma żadnej dziury ;) zeby go przecisnąć. Jak ktoś wie jak to zrobić i którędy to napiszcie.
Pozdrawiam

_________________
było: Seat ibiza 1.9 D
jest: Audi A6 sedan 2,5 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.sty.2008 12:01:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lip.2005 11:50:54
Posty: 1494
Lokalizacja: .:Śląsk:.
weź tam popatrz w te gumowe zaślepki na scianie grodziowej,musisz coś mieć wolnego nie ma bata

_________________
S4 AAN 1998-2007
A6 AKE 2007-2013
A2 BAD 2012-
ALL BEL 2013-


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: