.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 10:37:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: wymiana głośników A6 C5 2002
PostNapisane: 19.cze.2008 13:34:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.cze.2008 13:01:42
Posty: 1
Witam! Ostatnio spalił mi się głośnik niskotonowy w tylnych drzwiach i pomyślałem że wymienię sobie głośniki na jakieś lepsze. Mam u siebie radio Symhony więc pewnie nie mam zbyt dużych możliwości ale nie chciałbym wydawać kasy na zakup nowego grajka.

Macie jakieś propozycje co wymienić żeby poprawić audio bez wymiany radia ?

Chcę zakupić do tyłu głośniki niskotonowe Hertz ESK 165mm a z przodu wymienić na zestaw Powerbass 5SC niskie i wysokie tony (tak radził mi sprzedawca głośników), co o tym sądzicie? Jakie trudności mogą być przy zamontowaniu takiego zestawu i czy w ogóle jest to możliwe ?
Może jakieś inne propozycje... z góry dzięki, pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.cze.2008 14:03:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
Witamy się w dziale NEWBIE

Radio masz Symphony, ale pytanie czy masz system BOSE?
Jeśli tak, to nie ma problemu.
Jeśli nie, to zapewne tylne głośniki grająw systemie aktywnym, przez co, żeby je podłączyć będziesz musiał użyć końcówki mocy, lub pociągnąć nowe okablowanie do radia (w sumie można przerobić już biegnące zmieniając lokalizację pinów)...

Głośniki do przodu to spokojnie wystarczająca konfiguracja, a do tyłu w ogóle bym nic nie pakował, bo nie ma to sensu (ale zazwyczaj wszyscy wiedzą lepiej i i tak ładują na siłę ;) ), więc te Hertze spokojnie tam wystarczą.

Z wymianą nie powinno byćwiększych problemów, ale trzeba rozebrać drzwi, schować i przymocować gdzieś zwrotnice oraz odpowiedni przerobić mocowania fabrycznych wysokotonowców, żeby tam zamontować te, z zestawów (bo jak wiesz, te zestawy są odseparowane)...

Jeśli nie jesteś biegły w elektronice to będziesz miał kłopot z zamianą pinów w kosce (o ile Symphony ma w ogóle wyjścia na tylne głośniki w trybie pasywnym). Trzeba wziąc schemat (znajduje sięna naklejce na wierzchu radia) i wszystko sprawdzić...

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: