.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 30.kwi.2024 14:06:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Licznik nie działa, po włącz.zapłonu wszystko MIGA!!!A6 2000
PostNapisane: 22.gru.2007 21:03:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.gru.2007 20:44:43
Posty: 22
Lokalizacja: ENGLAND
Pomocy! Mam problem z licznikiem w audi A6 1.8T 2000rok. Jak ja kupiłem i wracałem do domu wszystko było OK!Działało, wskazywało itd... Na następny dzień rano włączyłem zapłon a tam nic nic nie działa!!!Co może być przyczyną? Bez kluczyka ( na postojówkach ) wszystko ładnie podświetla, ale kiedy włącze zapłon licznik gaśnie i nic nie wskazuje ( paliwo, obotomież, prędkościomież, ciśnienie oleju, przebieg... - NIC NIE DZIAŁA ) tylko wszytko MIGA :(: A poza tym chyba rozładowuje mi akumulator bo po 2 dniach ECHO!ZERO prądu. A jak podłączyłem kable od 2 auta to licznik zaczął wskazywać.Jednak po odłączeniu znowu NIC i aż do tej pory. Później próbowałem jeszcze raz i już nie poszło. Myslałem że to masa, rozłączyłem akumulator poczyściłem sprawdzałem na drugim i NIC!!! CO TO MOŻE BYĆ? POMOCY. POZDRAWIAM!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.gru.2007 22:19:46 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.sie.2005 10:59:34
Posty: 2370
Lokalizacja: Pomorskie
ochlon troche bo ciezko sie to czyta :d

Jesli dobrze zrozumialem to na kablach podlaczonych do innego aku wszystko bylo ok :?:

W takim razie masz rozwiazanie- potrzeba Ci nowego aku :-)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.gru.2007 23:16:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.lis.2005 21:08:32
Posty: 754
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Może być faktycznie spadek napięcia, ale jak masz licznik z zegarkiem cyfrowym to jest jeszcze możliwość uszkodzenia procesora motoroli w liczniku ( dotyczy liczników Jaeger M73). Spróbuj podmienić aku, a jak nie pomoże to weź licznik do domu zagrzej i wtedy sprawdź.

_________________
AUDI A4 1.9 AVF limuzyna quattro(96KW + soft Goodhope, reszta moja)
AUDI A3 1.9 TDI (74KW + soft Goodhope, reszta moja)
AUDI A4 2.8 quattro - było
AUDI 80 2.0 - zapomniałem, że to tez było
< Jak mam dość Audi to biorę auto najmłodszego syna (Staś już ma prawie 4 lata).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.gru.2007 04:43:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.gru.2007 20:44:43
Posty: 22
Lokalizacja: ENGLAND
Sorki że tak niezrozumiale ;) Otóż sprawy stoja tak:
-Akumulator już zmieniałem na inny i nie ma zmian na lepsze, także nie jest to wina akumulatora.
-Co do licznika to zgadza się bo mam CYFROWY :/ , jeszcze nie wykręcałem ale dzisaj sprawdze...
-Pisałem wcześniej że podłanczałem aku na kable do innego auta bo mi bateria siadła. Nie wykręcałem akumulatora tylko podłączyłem kable od jednego auta do drugiego i kiedy sprawdzałem czy auto odpali, licznik zaczął działać :| Później rozłączyłem kable, wróciłem i znowu nie działał. Podłączyłem je na nowo i nic.

-A wiecie może co oznacza taka ŻÓŁTA KONTROLKA ( żółty silik - ukazał mi się na prędkościomierzu ) kiedy jechałem do domu i świeci się do teraz. Nie chce zgasnąć
:!: CZY MOŻE TO BYĆ PRZYCZYNĄ AWARII LICZNIKA :?: :?: :/

NIE CHCE PISAĆ WYPRACOWANIA I WAS ZANUDZAC ALE JEST JESZCZE JEDNA SPRAWA :) -Auto kupilem lekko uszkodzone i wracalem bez klosza od lampy tylnej (sam wkład z żarówkami) i musialo nastapic ZWARCIE. Po powrocie nie moglem go zamknac bo ciagle wlanczal sie ALARM :!: Walczylem z 2godz. i przyczyna okazala sie wlasnie ta lampa.Teraz jest nowa i jest OK. Moze to tez MOGLO ZASZKODZIC LICZNIKOWI :?: :?:

WSZYSTKO :P POZDRAWIAM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.gru.2007 13:52:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.gru.2007 20:44:43
Posty: 22
Lokalizacja: ENGLAND
-> USTERKA WYKRYTA <- Tak jak poradziliście wykręciłem licznik, ugrzałem go w domu - ZAMONTOWAŁEM i DZIAŁA. Ale to szczęście w nieszczęściu bo w takim razie wynika że mam padniety PROCEK :/ :?: Drodzy klubowicze CO PROPONUJECIE :?: Niedaleko mam serwis BOSCH-a ale chyba lpepiej rozejze sie za nowym licznikiem... POZDRO i DZIEKI ZA POMOC :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.gru.2007 23:32:42 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.lis.2005 21:08:32
Posty: 754
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Jest możliwość wymiany tego procesora ;) .

_________________
AUDI A4 1.9 AVF limuzyna quattro(96KW + soft Goodhope, reszta moja)
AUDI A3 1.9 TDI (74KW + soft Goodhope, reszta moja)
AUDI A4 2.8 quattro - było
AUDI 80 2.0 - zapomniałem, że to tez było
< Jak mam dość Audi to biorę auto najmłodszego syna (Staś już ma prawie 4 lata).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: