.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 30.kwi.2024 11:25:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 98 afb tip] przerywany sygnał kąta wtrysku
PostNapisane: 31.gru.2010 17:34:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.sie.2007 22:40:34
Posty: 56
Lokalizacja: Kalisz \ Poznań
Witam wszystkich serdecznie :)
Około miesiąca temu w moim audi pojawił się problem... wieczorem przejechałem trasę około 120 km, bez najmniejszych problemów. Zostawiłem auto na noc przed domem, rano odpalił ładnie, wrzuciłem R i po ruszeniu skrzynia weszła w tryb awaryjny :/ w skrzyni błędy:
16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal
P0571 - 35-10 - - - Intermittent
18265 - Load Signal: Error Message from ECU
P1857 - 35-00 - -
pierwszy z tego co wiem nie jest zbyt groźny, drugi mówi o błędzie komunikacji z komputerem. W komputerze silnika błędy:
01441 - Low Fuel Level Sensor (G210)
30-00 - Open or Short to B+
01028 - Fan Relay (J323)
31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent
18259 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller
P1851 - 35-00 - -
01440 - Fuel Level Signal
30-00 - Open or Short to B+
17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
P1570 - 35-10 - - - Intermittent
00550 - Start of Injection Regulation
17-10 - Control Difference - Intermittent
cztery pierwsze występują u mnie na stałe, miałem wymieniony silnik i mam bak od benzyniaka stąd 01441 i 01440, 18259 mówi o uszkodzeniu elektroniki abs, a 01028 nie mam pojęcia o czym... 17978 pojawia się sporadycznie, no i 00550 czyli zły kąt wtrysku, który tłumaczy wejście skrzyni w tryb awaryjny.
Zrobiłem 004BS

Obrazek

wynik tragiczny, zacząłem ustawiać, przy małym przestawieniu

Obrazek

przy maksymalnym przestawieniu / przekręceniu do granicznego ustawienia udało się osiągnąć

Obrazek

wynik znośny, pytanie skąd zanik odczytu przy końcu LATE? ta sytuacja pojawia się za każdym razem, zawsze przy końcu LATE i na początku EARLY odczyt wraca.
Silnik odpala ładnie, ale jeśli wcisne i trzymam pedał gazu obroty falują... zrobiłem logi statyczne 003 i 004 trzymając wciśnięty pedał gazu na stałym poziomie:

Obrazek

jak widać co kilka sekund znika sygnał kąta wtrysku i w tym momencie dochodzi do zamknięcia EGR. Jeśli pedał gazu nie jest wciśnięty sygnał jest ciągły, nie ma przerw co widać na tych logach:

Obrazek

Auto latem miało wymieniany rozrząd i hydraulikę, żeby ustawić kąt wtrysku w idealnym zakresie musiałbym przestawić pasek zębaty o jeden ząbek, mechanik twierdzi że nie ma możliwości żeby przy wymianie się pomylił i przestawił to przez przypadek... jeśli będzie trzeba przestawię, bardziej martwi mnie zanik sygnału, czy ktoś spotkał się kiedyś z taką sytuacją? Auto od listopada stoi i się kurzy... dobrze że mam czym jeździć... Proszę o Wasze opinie w tej sprawie.
Pozdrawiam Adam


Ostatnio edytowano 03.sty.2011 20:14:15 przez Adziol, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.sty.2011 09:43:16 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lis.2006 09:18:37
Posty: 8134
Lokalizacja: W-wa/Końskie
Auto: Audi S4
Sprawdz wtyczke od wtrysku sterującego.
Wykonaj porzadnie logi - tak zeby naglówki bylo widac.
001,004,007 - statyczne
004 - statyczne Basic Settings

_________________
Diagnostyka czyni cuda
"The force is with you young Skywalker but you are not a Jedi yet."

S4 B5 Avant quattro ..AGB.. szybka czarnulka

Była : B5 Avant quattro ..APU..
Była : B3 Limo ..SB..
Była : C4 TDi Avant quattro ..AEL..
Była : B5 TDi Avant quattro ..AFN..
Była : B3 Limo ..SF..
Była : B5 TDi Avant ..AFN..
Była : B5 TDi Limo ..AFN..
Była : B4 TDi Avant ..1Z..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.sty.2011 20:20:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.sie.2007 22:40:34
Posty: 56
Lokalizacja: Kalisz \ Poznań
Podmieniłem logi w poprzednim wpisie, dokładam brakujące
001 statyczne

Obrazek

004 statyczne

Obrazek

007 statyczne

Obrazek

logi były robione przed przestawianiem kąta wtrysku, w 004 kąt odczytany wynosi 0, po przestawieniu kąta odczyt był "w granicy wyniku dostatecznego"... niestety nie mam teraz dostępu do auta więc nie sprawdzę wtyczki wtrysku sterującego, może w weekend znajdę trochę czasu :)
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie
Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.lut.2011 19:07:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.sie.2007 22:40:34
Posty: 56
Lokalizacja: Kalisz \ Poznań
Witam
Ciąg dalszy historii... auto stało do teraz, nie miałem czasu się za nie zabrać i na szczęście mam czym jeździć :)
teraz wymieniony filtr paliwa i paliwo w baku (niestety nie pamiętam gdzie wtedy tankowałem, teraz Verva), wymieniony filtr powietrza. Podczas jazdy co jakiś czas skrzynia nadal wchodziła w tryb awaryjny, a na postoju podniesieniu obrotów ponad 1000 wchodzi po kilku sekundach, kąt wtrysku jak na logach w poprzednich postach... czyli zakres około BTDC 3,8 na late, BTDC 14,4 early. Żeby ustawić kont w prawidłowym zakresie musiałem przestawić pasek napędu pompy o jeden ząbek, ustawiłem idealny zakres od 3,2 ATDC na late przy 100,2% do 14,4 BTDC przy około 20%, niestety nie mam logów... teraz silnik nie gubi sygnału konta wtrysku, skrzynia nie wchodzi w tryb awaryjny nawet przy obrotach ponad 1000, czyli jakby wszystko książkowo... jest tylko jeden problem, auto przy wyższych obrotach w ogóle się nie zbiera, około roku temu przyspieszał do 100 w około 9 sekund, teraz zmierzyłem... raz 15, raz 17 sekund, masakra :)
w logach dynamicznych 004 kont wymagany zgodny z rzeczywistym, niestety nie mam przy sobie tych logów i nie mogę ich wrzucić.
Biorąc sprawę na logikę, mocno opóźniłem pompę, w kompie wszystko wygląda dobrze, przy wyższych obrotach wtrysk jest zbyt późno dlatego nie ma mocy, ale jeśli pompa wyznacza moment wtrysku na podstawie położenia wału, to może czujnik położenia wału jest uszkodzony? co sądzicie na ten temat?
Czekam na opinie i będę wdzięczny za wszystkie uwagi i sugestie :)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.lut.2011 22:01:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.cze.2007 17:05:15
Posty: 663
Lokalizacja: Jestem ślązakiem / EPKT
daj na 1 ATDC i zobacz.

_________________
kobiety to moje hobby

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: